Akademik personel olmak için lisan puanı yukseltme

heimish

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2015
2.107
1.303
Kizlar böyle bir konu açarak gün boyu yaptığım tekrar ve çalışmaları buraya yazıyor olucam . suan makine muhendisligi 2.sinifim.1.99 olan ortalamami en az 2.80 .hatta 3 yapmam lazım. umarım başlık faydali olur.ve günlük tekrar yapabilirim . tavsiyeleri olan paylasirsa çok sevinirim.insAllah bunu basarip mezun olduktan sonra yds ve ales başlığıyla görüşürüz..

Mukavemet ve Malzeme biliminde bugünkü konuları tekrar ettim.yarın sabah mukavemet soru çözümü ve malzeme bilimi laboratuari için foye çalışmam lazim . vakit kalırsa Dif.denklemlere bakicam . dersim 1 de .
Daha düzenli olmam lazim.toplasak bugün 2 saat calismisimdir . .

Hergün birşeylere baksamda tam bir düzen oturmuyor.heran dikkatim dağılıp kalkıp gidebiliyorum masadan.bunu aşmam lazım
.Cumartesi günü malzemi biliminden kitaptan konu okuyup slaylara baktım biraz.mühendishane sitesinden kırılma konusuna dair

Bugün sabah dif baktım.bugün onu tamamen bitirip ayrıca dinamik çalışıcam.Şimdi calculus konularını bitiriyorum derste işlenilen yere kadar.Bu dersi ikinciye aldıgım için buna çalışmak kolay geliyor.
ve yine vakit kalırsa malzeme bilimi ve mukavemet çalışılacak.
düzen olması lazım ama olmuyor

Çalışırsan olacak buna emin olabilirsin. Bu şekilde devam et günde 1 saat bile olsa günlük çalışmayı aksatmazsan ortalamayı yükselirsin:)

Çalışırsan olacak buna emin olabilirsin. Bu şekilde devam et günde 1 saat bile olsa günlük çalışmayı aksatmazsan ortalamayı yükselirsin:)
Ayyy gerçekten mi ben de tam bugün calismıyım diyordum.çünkü bugün quiz tarzı bir şey olduk.yine kağıdı doldurdum işlem hatası vs ama ne biliyim sınıfta en azından bir şeyler yapan sayılı insanlardan biriydim . neyse işte bir kız var tüm dersleri yüksek. Bu dersten de yüksek almış ama quiz de kalem oynamadi bu konuyu bilmiyorum falan dedi.sınava da 3 saat çalıştım yemin ederim dedi kız 80-90 gibi bir not almis benimde en çok çalıştığım dersti tabi günlük calismadim ama çalıştım. ben 50 aldım. yani kıskaniyor muyum bilmiyorum kiskanmak istemiyorum ama üzülüyorum belki benim yaptıklarım çalışma bile değildir ama birilerinin bu şekilde yuksek not alması benim çalışma isteğimi kırıyor

İyi ki ciktiniz karşıma .

Rica ederim canım ben de üni okuyorum sınavlara hep son gün çalışan biriyimdir ama dersi iyi dinlerim o yüzden not sıkıntım hiç olmadı öğrencilik hayatımın hiçbir döneminde. Ama erkek arkadaşım da senin gibi mühendislik okuyor o da bir gün aksatsa tekrar yapmayı ipin ucu kaçıyor gerçekten. O yüzden seni iyi anlıyorum...

Bugün dif denklemler dersinde çözdüğümüz soruları ve dinamik dersinde yazdıklarımıza çalıştım.birazdan malzeme bilimi yarınki konu özetine bakıcam.ayrıca yarın dif ve dinamiği birdaha gözden geçirmem lazım eksik yerler kaldı.

Biricik topiğime geldim,bugün dinamikten momentum bitti sayılır.ayrıca calculus 2011 sorularını çözdüm.çekme basma deneyi ve birkaç deneye daha baktım.çarşamba sınav var . Yarında ders arasında dif Ee gelişimde mukavemet tekrarı yapıcam.bakalım devam

Ortalamam 2.3 oldu.çok iyi değil belki ama ilerlemeye başladım bu da yeter, şükür :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…