Akademisyen olmak istiyorum

FinansciKiz34

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2021
86
22
21
Maalesef refarans yani torpil çok önemli,genelde ya tanıdıklarını ya da kendi ünilerinden mezun olmuş kişileri seçiyorlar, tabi umudunuzu yitirmeyin siz çok sıkı çalışın,alanınızda en iyisi olursanız kimse size kayıtsız kalamaz..
Yeni açılan üniversitelerde de kadro açılıyor çoğu zaman takip ediyorum. Peki ALES ve YDS en az kaç olmalı torpilsiz girebilmek için?

Kelebekmf

Kelebekler vadisi
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2020
886
1.242
Yüksek lisans yapmak akademisyenlik sayılmıyor evet ama akademiye bir yerden başlamak için de yüksek lisans önemli bir adım. Akademik kadroya alınıp yüksek lisansa başlayan da var, yüksek lisansa öğrenci olarak başlayıp ilerleyen dönemde akademiye geçen de var. Ben önce yüksek lisansa başladım, tez dönemindeyken akademik kadro bulabildim. Akademik kadro mulakatında yüksek lisansa başlamış ve yarılamış olmak avantaj sağlıyor vakit kazanmak açısından.
Tabi cnm ama çoğu yer yüksek için yds şartı aramıyor ya daha da ileriye gitmek isterse yds kritik ondan dedim. Bir yandan ona da başlasın diye.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 189 gün geçti.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :87.9 Kg. Şimdiki Kilom :84.4 Kg.

Kelebekmf

Kelebekler vadisi
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2020
886
1.242
Üniversitelere baktım genelde 70 75 civarı ALES 70 75 veya bölüm İngilizce ise 85 civarı YDS lazım. Henüz 3.sinifim hayli hayli yapılır ama öncelik YDS. ALES her türlü halledilir
Woowww bnm zamanımda yds 55 sınırdı. Kolaylıklar diliyorummm. 😇😇😇

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 189 gün geçti.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :87.9 Kg. Şimdiki Kilom :84.4 Kg.