Akıl verin bana lütfen

Çocuğumun eksiğini bırakmıyorm zaten borçla bile olsa alıp ona yaparım ama oyuna başlayana kadar boyle biri değildi demek istedm yanlis anlatmışm heralde çalışma konusunda da kızım 3 yaşına yeni girdi ve ona bakacak kimse yok kreşe versem de yapamaz bize çok düşkün bir saat ayrı kalamaz yani nasıl yapacağımı bende bilmiyorum kreş içinde gelir lazm çalışandan yollayamam
Bende çocuklarımı devlet kreşine yolluyorum aylık 400 lira tuvalet eğitimi varsa alıyorlar 2.dönem yolla bi işe gir sende çalış kumar oynayan adam düzelmez düzelse de ev kira asgari ücretle çalışıyor ne doğru düzgün bisey alabilirsiniz ne birikim olur sende çalış

Çocuğumun eksiğini bırakmıyorm zaten borçla bile olsa alıp ona yaparım ama oyuna başlayana kadar boyle biri değildi demek istedm yanlis anlatmışm heralde çalışma konusunda da kızım 3 yaşına yeni girdi ve ona bakacak kimse yok kreşe versem de yapamaz bize çok düşkün bir saat ayrı kalamaz yani nasıl yapacağımı bende bilmiyorum kreş içinde gelir lazm çalışandan yollayamam
dolap bomboş diyen siz değil misiniz nasıl eksik kalmıyor o çocuk anlamadım ne yiyip içiyor çocuk

Bende çocuklarımı devlet kreşine yolluyorum aylık 400 lira tuvalet eğitimi varsa alıyorlar 2.dönem yolla bi işe gir sende çalış kumar oynayan adam düzelmez düzelse de ev kira asgari ücretle çalışıyor ne doğru düzgün bisey alabilirsiniz ne birikim olur sende çalış
olur mu konu sahibinin kızı çok düşkünmüş durmazmış nasıl çalışsınmış

asgari ücretle kirada geçinmek bile mümkün değilken ne kumarı. eşinize net olun kesinlikle boşanmayı düşündüğünüzün aktarın ve soğuk davranın

Evet 24 yaşındayım eşimle severek evlendim ama erken yaşta evlenmemin sebebi üvey anneden gördüğüm eziyet baskı cok sağlıklı bir çocukluğum olmadi hep işkenceyle geçti bende bende çözümü kaçmakta buldm şuan elimi bağlayan kızım kreşe vercek durumda değilm zaten devlet okulları da 4 yaştan kucuk almıyorlar sormustum
Kızınıza yarım gün bakacak biri de mi yok ? Bilecik küçük ama yapılacak bi iş mutlaka bulunur. Borç harçla çocuğu doyurmaktan iyidir
Maalesef kimse yok

Merhaba hanımlar iyisiyle kötüsüyle 6 yıllık bir evliliğim var eşim asgari ücret çalışıyor ben ev hanımı 1 kizm var 3 yaşında şimdi gelelim sıkıntıya eşim son bir yıldır telefondaki şans oyunlarını oynuyor napiyosam durduramıyorm yani borc üstüne borç oldu krediler ayrı arti limit borçları ayrı ve kiradayz elimde gelir denen bişey kalmadı kaçarak evlendiğm için ailemden yardm isteyemem böyle bir konuda eşimin ailesi de üvey zaten ölsek bir bardak su vermezler anlayacağız kimsem yok benim annem de üvey yani napacagimi sasrdm 2 gün önce yine 1500lira oynayıp kaybetmiş dolap boşken ihtiyaçlarımız alamiyorken nasl oynuyor hala aklım almıyor aylardr hergun tartışıyorz söz veriyor yemin ediyor 3 gün sonra yine aynı bugün yine tartıştık birdaha oynarsan bosanirm giderim Yani öyle kötü bir adam değil dışarı hayatı yok evden işe işten eve bir sigarası var kumardan falan da anlamaz bu oyunlardan anlamaz iş yerinde arkadaşlar oynarken görmüş biz 30bin kazandık 20bin kazandık sende oyna diye göstermişler o gün bu gündür başladı işte lütfen akıl verin bana napayım 😔
Adam bagımlı mecbur kalsın bagımlılar çocugunu eşini bile harcar.Anladınız sanırım.Ona guvenmeyın asla bırakmaz..Temızlık demıs bırısı bence mantıklı..Haftada 3 gun gıtsenız bıle yasamınızı surdurursunuz.Baka carenız yok

Evet 24 yaşındayım eşimle severek evlendim ama erken yaşta evlenmemin sebebi üvey anneden gördüğüm eziyet baskı cok sağlıklı bir çocukluğum olmadi hep işkenceyle geçti bende bende çözümü kaçmakta buldm şuan elimi bağlayan kızım kreşe vercek durumda değilm zaten devlet okulları da 4 yaştan kucuk almıyorlar sormustum
Kızınıza yarım gün bakacak biri de mi yok ? Bilecik küçük ama yapılacak bi iş mutlaka bulunur. Borç harçla çocuğu doyurmaktan iyidir
Maalesef kimse gk
Bende çocuklarımı devlet kreşine yolluyorum aylık 400 lira tuvalet eğitimi varsa alıyorlar 2.dönem yolla bi işe gir sende çalış kumar oynayan adam düzelmez düzelse de ev kira asgari ücretle çalışıyor ne doğru düzgün bisey alabilirsiniz ne b
Tuvalet eğitimi yok malesef bu yaz çok uğraştım ama alısmadi

Ne olursa olsun ailenizin evine donun bence. Uvey anne o kocadan iyidir. Bagimli insanin kurtulmasi cok dusuk bir ihtimal cocugunuz olmasa beklemek istiyorsaniz bekleyin sabredin eger sabretmek istiyorsaniz derdim ama ortada cocuk varken kendinizi esinizi sevginizi degil onu dusunmek zorundasiniz. Dolap bombos diyorsunuz kis geldi iki odeme faturayi hemen kesiyorlar elektrigini dogalgazini ne yapacaksiniz o kucuk cocukla buz gibi evde yemeksiz?

Ayrı kalır çocuğunuz hanımefendi merak etmeyin çocuklar bizden daha kolay adapte oluyorlar. Çalışan annelerin çocukları daha bebekken başlıyor kreşe ki 3 yaş tam ideal zaman. Kocanız kumar belasından zor kurtulur e siz de boşanamam diyorsunuz mecbur siz çalışıp çocuğun eksiğini karşılayacaksınız. Dolap bomboş kalsın yiyecek sağlıklı besin bulunamasın ama ben çalışamam çocuğum ayrı durmaz demek saçmalık

Anne babasına düşkün olmayan çocuk gördünüz mü, ben 48 yaşındayım henüz görmedim. Kreşte yapamaz ne demek, herkesin çocuğu alışıyor. Doğum izni biten işe dönmek zorunda olan kadınlar var. Sabahın karanlığında bırakıyorlar çocuklarını çünkü mecburlar, doğurdukları çocuğun geleceğini düşünüyorlar.

Borçla harçla çocuk büyütülür ama yatırım yapılmıştır mülk alınmıştır vs ödersin ve bir gün biter. Eşiniz keyfine zevkine oynuyor ve çocuğu umursamadan gömüyor paraları. Kaçmışsınız aile kurmuşsunuz iyi güzel de kocanız da sizi yarı yolda bırakmış ona niye katlanıyorsunuz? Tek olsanız bakarsınız bir çaresine ama çocukla malesef çalışmaya mecbursunuz. Kreşli işyerleri var fabrika vs. Kendinizi ve çocuğunuzu düşünmek zorundasınız. Eşinizden artık size hayır gelmez çünkü kumar batağına saplanmış. Kendini bilen adam asgari ücret alıp üstüne kira ödüyorken 1.500 TL yi kumara yatırmaz. Size değilse de çocuğuna acır. Dolapların boş olduğunu görmüyor mu, bu çocuk ne yiyip içecek sormuyor mu?

X