Akrabaları aramak için eşimi zorlamak

Ne kadar saçma bir şey. Şöyle soruları görünce gerçekten bi birey olmanuçın gerektirdiği şeyleri elde edememişsiniz gibi duruyor.

Anneniz bu evlilikte hele de eşinizle ilgili, onun kararına kalmış şeylerle ilgili nasıl bi hüküm verebiliyor ya? Suç annenizde değil, sizde.

Şunu sizi eşinizin annesi yapsaydı, neler söylerdiniz ama kendi anneniz olunca 'kırılmasın, dökülmesin, yok arasın ne olacak ki bi seferden' diyorsunuz bu sefer tam olarak karışma hakkı buluyorlar kendilerinde. Annenize, 'Bu, eşimin kararı. Ben ona karışamam, kendi istiyorsa arar. İstemiyorsa aramaz. Beni ilgilendirmez' deyip susturamamışsınız bile. Pes. Bu olayda tek bir suçlu var, o da gayet de sizsiniz. Anneniz karışmış ama siz ona karışma hakkı vererek suçlu duruma düşmüşsünüz. Demek ki o kadar çok dediğini yapmaya alışmışsınız ki annenizin, böyle bir şeye bile "küsme" hakkı görüyor kendisinde. Eşinize sabır diliyorum.

Kandilde insanları aramayı da ilk defa bu forumda gördüm. Gerçekten bilmiyordum böyle bir şey olduğunu. Bizim ailede annemler büyüklerini bayramlarda ararlar evet bu var ama kandilde aramayı ne gördüm ne de duydum. Hatta kandil ne zaman o bile bilinmez. Hatırlıyorum da anneannemle babaannem de kandil diye bir şey bilmezlerdi. Yeni çıkmış bir şey mi bu? Çok mu cahil kaldım? Bilen biri aydınlatabilir mi?

Eşi kendinden soğutmak için muhteşem bir yöntem 😉

bunun bir tık ötesi kendin arayıp konuşurken “aaaa tabi x’te sizinle konuşmak istiyor” deyip telefonu eşin eline tutuşturmak, nefret ettirme garantilidir bakın bunu da muhakkak deneyin 😃

Aynııı eski eşim gbsiniz. Dikkatinizi çekerim ESKİ eşim.

Annene tamam de esine birsey soyleme, nerden bilecek sanki, sen ara selami var de gec...bak daha cok yeni evlisin, sirf annen basit bir sebepten kusecek diye durduk yere huzurunu bozma...neyse ben de simdi hatirladim arayim kendi anneannemi 😂😂

X