Akran zorbalığı ,öğretmenin hakaretleri ve zorunlu okul değişimi acil yardım

bende ögretmeninden yerli yersiz şiddet görmüş, aşşağılanmış ve okul hayatı bu sebeple tamamen bitmiş bir insanım.
aradan 25 sene geçti öğretmeni unuttumda annemin hiç bir şey yapmayışını unutmadım.
sizi tebrik ediyorum sonuna kadar gidin hiç bir şey olmasa bile evladınız ardında dağ gibi bir annesi olduğunu bu hayatta susmamak için bir sebebi olduğunu bilecek 😍😍
okul değişirken gittiği sınıftaki ögretmenine bu konudan muhakkak bahsedin çocuğunuzun bu konudaki yaralarını sarmak için onlarda size yardımcı olurlar.
bir çocuğun ardında dağ gibi duran onun için tabiri caiz ise dünyayı bile yakacak olan bir ebeveyni olduğunu bilmesi ve bunu hissetmesi o kadar güzel ki tekrar tekrar defalarca tebrik ediyorum sizi.
benden büyükseniz ellerinizden kücüksenizde alnınızin ortasindan öpüyorum ve kocaman sarılıyorum size 🥰
Güzel.sozleriniz ve desteğiniz için çok teşekkür ederim. Kötü olaylar yasamaniza çok üzüldüm. Sizi sevgiyle kucaklıyorum. Umarım hayatınızda hersey yolunda gider

çocuklar arasında akran zorbalığını duyduk ve bu kaçınılmaz birşey malesef özel okullarda bile var bu, fakat öğretmenlerin yapması çok garip geldi bana. bir öğretmen senelerce bunun için mı okuyor? benim pek mantığıma yatmadı bu söyledikleriniz ya. küçücük çocukla bu muhabbetlere bir öğretmenin girebileceğini düşünemiyorum gerçekten eğer böyle ise korkunç bir durum. bilmiyorum ne diyeceğimi şaşırdım.
Fazlası var eksiği yok emin olun. Kızım herseyi dün akşam ağlayarak anlattı.

Fazlası var eksiği yok emin olun. Kızım herseyi dün akşam ağlayarak anlattı.
kıyamam ben ona ya küçücük bedeninde nelere maruz kalıyor. Allah o öğretmenin de cezasını versin. umarım meslekten men edilir. her yere şikayet edin lütfen her yere cimer neresi aklınıza geliyorsa. bir çocuğun okul hayatını bile mahfedebilir bu yaptıklarıyla.

Konunuza çok üzüldüm, fakat gereken her şeyi yaptığınız için ve bu duruma sessiz kalmadığınız için kızınız adına çok mutlu oldum. Ben de çocukluğumda ailemin işi nedeniyle çok yer ve okul değiştirdim, ama hiçbiri akran zorbalığı kadar kötü olamaz emin olun. Çünkü evde şiddet dilini öğrenmeyen, bilmeyen çocuklar için bu hareketler çok travmatik.

Ben de ailem tarafından çok nazik, saygılı yetiştirilen bir çocuktum, hayatımda birine el şakası dahi yapmam. Fakat gittiğim bazı okullarda tam da kızınızın maruz kaldığı gibi çocuklar vardı, çok dehşete düştüğümü bilirim. Evet hepsi çocuk neticede, fakat ailelerinden bu tarz şeyleri normal olarak öğrendikleri için yaptıkları şeylerin etkisinden habersizler. Ve maalesef olan sizin gibi ailelerin çocuklarına oluyor.

Öğretmene zaten diyecek laf yok.

Çocuğum yok fakat ne hissettiğinizi çok iyi hissedebiliyorum. Hepsi geride kalsın umarım. Kızınız atlatacaktır desteğinizle.

Öğretmen mi diyor kendine birde bu kişi? (Başkalarından teyit ettiğinizi varsayıyorum çocuğun söylediklerini) kesinlikle şikayette bulunun ilgili her yere. Cocuğu da okuldan alıp başka bir okula verin,o öğretmenle denk gelmesin, giderken muhakkak sizi her yere şikayet ediyorum diye de söyleyin tırssın biraz,belki gerektiği gibi davranmayı öğrenir bu sayede.
Çocuğunuzu da Allah iyilerle karşılaştırsın,emin olun sandığınızdan kolay adapte oluyorlar ki zaten gideceği okul halihazırdaki durumdan kötü olamaz.

İyi akşamlar. Biraz uzun olacak şimdiden kusura bakmayın. Okuyanlar destek olursa cok sevinirim.2. sınıfa giden bir kızım var. Gecen seneden beri farklı subeden 5 yasıtı tarafından zobalığa maruz kaldı.Bu konuyu surekli sınıf ögretmenimize ilettim ve halledeceğini söyledi ne yazıkki olaylar büyük zararlara dönüştü. Sene basından beri aynı cocuklar taafından bu sefer kızım fiziksel zarar görmeye başladı.Yine konuyu öğretmene ilettim a çocuklara yapmayın demekten öteye gitmedi. En son kızımın göğüs kafesine taş atılmak suretiyle zarar verdiler. Allah korusun dönüşe olmayan sonuclara mal olabilirdi bu durum. Öncelikle okul yönetimine ardından darp raporu alıp karakola şikayette bulundum.Amacım tabiki bu yastaki çocukların hapse atılması falan değil ailelerin ciddi şekilde tedbir almasını sağlamaktı bunu basardım ama gel gelelim sınıf öğretmenimizle sorunlarımız oluşmaya başladı. Öncelikle kızıma yapılan zorbalıkla ilgili idare ve polise gidişim öğretmene battı Sürekli kararlarımın yanlıs oldugunu kızıma hakaret vari olarak iletti. Sonrasında zamanla kızım sınıfında dışlanmaya başladı Derslerini yapan ,ortama hemen ayak uydurabilen cocugum gitti yerine okula gitmek istemeyen öğretmeninden tabiri caizse nefret eden bir çocuk geldi.Cok basit 2 örnek söyleyeceğim kızım dun tuvaleti geldiği için ögretmeninden izin istemiş sen salak mısın demiş. Bugun kızım basket topuyla oynarken ögretmeni sen özürlü müsün demiş.Şiir yazmalarını istemiş kızımda hevesle şiir yazmıs acıkcası ben begendim ama öğretmeni iğrenç olmus sen buna şiir mi diyorsun demiş.Kızıma ettiği hakaretlerden sonrada annene bunları söyleme yoksa fena olur gibi ithamlarda bulunmus. Bugün artık sınıf değişikliği istedim olumsuz sonuclandı. Kesinlikle kızımı okula kazandırmak isteyen kimse yok .Ne yönetim ne rehberlik ne de öğretmen.Gelelim asıl soruma yarın kızımın okulunu değiştireceğim öncelikle okul değişikliği kızımın isteği artık ögretmenininden korkuyor ve beni aşagılamasını istemiyorum anne utanıyorum diyor aglıyor.Okul değiştirdikten sonra adaptasyon sorunu yasayabilir? Yagmurdan kacarken doluya tutulma ihtimalimizde var biliyorum umarım hiçbiri olmaz? Basına gelen okul değiştiren bu ebeveynlerden ,pedagog veya bu konudaki uzmanlardan destek istiyorum bu süreçte kızımı ve beni neler bekliyor ,neler yapabilirim?En az hasarla bu durumu nasıl atlatabiliriz? Şimdiden teşşkür ederim herkese
Ben de öğretmenim hakkınızı sonuna kadar arayın kimse bir çocuğa hakaret edemez zaten suç ikincisi okulda olan olaylar öğretmeni ve idareyi ilgilendirir olayı görmezden gelerek istismara uğramasına sebep olmuşlar davacı olun cimere şikayet edin bulunduğunuz milli eğitime gidin şikayet dilekçesi verin ordanda sonuç çıkmazsa kaymakamliga da gidin şikayet edin normalde asla velileri savunmam çünkü çocuğunu sopayla dövüp okulda kavgayı ayıran öğretmen arkadaşıma cocugumu dövdüler diyip tazminat almak için dava açan velide gördü bu gözler. Eğer durum bu şekilde ise kızınızı o okuldan alın başta zorlanir ama bu kadar sorun yaşadığı bir yerde durması onun için daha da sıkıntı olur

İyi akşamlar. Biraz uzun olacak şimdiden kusura bakmayın. Okuyanlar destek olursa cok sevinirim.2. sınıfa giden bir kızım var. Gecen seneden beri farklı subeden 5 yasıtı tarafından zobalığa maruz kaldı.Bu konuyu surekli sınıf ögretmenimize ilettim ve halledeceğini söyledi ne yazıkki olaylar büyük zararlara dönüştü. Sene basından beri aynı cocuklar taafından bu sefer kızım fiziksel zarar görmeye başladı.Yine konuyu öğretmene ilettim a çocuklara yapmayın demekten öteye gitmedi. En son kızımın göğüs kafesine taş atılmak suretiyle zarar verdiler. Allah korusun dönüşe olmayan sonuclara mal olabilirdi bu durum. Öncelikle okul yönetimine ardından darp raporu alıp karakola şikayette bulundum.Amacım tabiki bu yastaki çocukların hapse atılması falan değil ailelerin ciddi şekilde tedbir almasını sağlamaktı bunu basardım ama gel gelelim sınıf öğretmenimizle sorunlarımız oluşmaya başladı. Öncelikle kızıma yapılan zorbalıkla ilgili idare ve polise gidişim öğretmene battı Sürekli kararlarımın yanlıs oldugunu kızıma hakaret vari olarak iletti. Sonrasında zamanla kızım sınıfında dışlanmaya başladı Derslerini yapan ,ortama hemen ayak uydurabilen cocugum gitti yerine okula gitmek istemeyen öğretmeninden tabiri caizse nefret eden bir çocuk geldi.Cok basit 2 örnek söyleyeceğim kızım dun tuvaleti geldiği için ögretmeninden izin istemiş sen salak mısın demiş. Bugun kızım basket topuyla oynarken ögretmeni sen özürlü müsün demiş.Şiir yazmalarını istemiş kızımda hevesle şiir yazmıs acıkcası ben begendim ama öğretmeni iğrenç olmus sen buna şiir mi diyorsun demiş.Kızıma ettiği hakaretlerden sonrada annene bunları söyleme yoksa fena olur gibi ithamlarda bulunmus. Bugün artık sınıf değişikliği istedim olumsuz sonuclandı. Kesinlikle kızımı okula kazandırmak isteyen kimse yok .Ne yönetim ne rehberlik ne de öğretmen.Gelelim asıl soruma yarın kızımın okulunu değiştireceğim öncelikle okul değişikliği kızımın isteği artık ögretmenininden korkuyor ve beni aşagılamasını istemiyorum anne utanıyorum diyor aglıyor.Okul değiştirdikten sonra adaptasyon sorunu yasayabilir? Yagmurdan kacarken doluya tutulma ihtimalimizde var biliyorum umarım hiçbiri olmaz? Basına gelen okul değiştiren bu ebeveynlerden ,pedagog veya bu konudaki uzmanlardan destek istiyorum bu süreçte kızımı ve beni neler bekliyor ,neler yapabilirim?En az hasarla bu durumu nasıl atlatabiliriz? Şimdiden teşşkür ederim herkese
Kesinlikle öğretmeni şikayet edin. Sosyal medyadan duyurun. Yetkilileri etiketleyip twitterda paylaşın. Böyle biri öğretmenlik gibi bir mesleği icra etmemeli. İdare de buna höz yumuyorsa değişmeli. Çocuğu da başka okula gönderin. Psikolojisi iyice bozulmasın.

ah çocuğum canim benim kiyamam ona. öyle eğitimci mi olurmuş? utansın kendinden. yavrumuz için insallah en güzel öğretmenler denk gelecektir. İlk öğretmenler hep çok iyi anılır çok sevilir. ne acı ki o öğretmen nefretle anılacak. bu ayıp da ona yeter. kızımıza başarılar dilerim yolu hep güzelliklere ciksin

X