Allah aşkına dua edin...

canım benim, bu adam seni koruyup kollayamıyorsa sen aşkından ölsen ne olacak, evlenince mutlu mu olacaksınız sanıyorsun? belli ki annesi çok baskın, her şeyin kendi istediği gibi olmasını bekleyen biri. sen istediğin kadar içten ol, böyle insanlara yaranamazsın. zaten böylesi insanlara alçakgönüllü davranmak en büyük hatadır. seni ezdikçe ezerler. bu noktada bekleyeceksin biraz, bakalım erkek arkadaşın ne yapacak nasıl davranacak. anladığım kadarıyla bir nişan alışverişi yapılmış. bunun dışında nişan tarihi vs konuşuldu mu?

ayrıldık bitti çünkü bana sahip çıkmadı..dediki o evde oturcaz etçez falan bende istemedim gel el ele verelim kirada oturalım kendimiz yapalım ozaman daha iyi anlaşırız dedim..ailesine asla kötü söz söylemedim söylememde..

olmaz çıkamam dedi ailesi izin vermiyo çünkü..benim ailem istemedi son olaylardan sonra uzakta gelin olmamı bizde yokuz seni daha çok ezerler ama hepside sen bilirsin bizden bilme dediler ..ben genede asla olmaz kimseyi yarıyolda bırakmam ayrılmam dedim bunu kabullenin dedim arkasında durdum ilişkimizin..ama kiraya çıkmak istemedi ailesinden dolayı bende benim şartım bu kabul ediyomusun etmiyomusun diye defalarca sordum olmaz dedi ..içim eridi şaşırdım..yarıyolda bırakıldım...

abartıyosunuz çok dedi annesinin yaptıklarını anlattım inanmıyo ben 26 yıldır annemle yaşıyorum ailemi tanıyorum dedi bana...ben sanki yalancıymışım gibi...annesi bugünden beri ağlıyomuş ben yapmadım bişey diye..rabbim biliyo görüyo Allaha havale ediyorum hakkımıda helal etmiyorum...bi erkek olarak erkeklik yapamadı diyemedi kiraya çıkıcaz diye..

beni hiç sevmemiş sevilmemişim..çok acı çekiyorum ben hep biz ikimiz birbirmiz için herşeyi yaparız sanmıştım ben yapıyomuşum..dediğine göre ayrı evede çıksak artık içi rahat etmezmiş ben ailesiyle iyi anlaşamazmışım ..bana ailem senden daha değerli diye ima etti...biliyomusunuz elbette aile önemlidir benim içinde önce ailem gelir sevgi konusunda ...

ama yuva kurarken bizde aile olucağımızı bilmeliydik...bilemedi ben mahçup oldum aileme karşı çıktım ortada kaldım bırakıldım...değersiz hissediyorum kendimi gözümün önünden hep muttlu günlerimiz geçiyo bide bu son söyledikleri ...bi insan nasıl bunu yapar ..bana inanmadı ama bu gidişle asla evlenemez annesi bu şekilde olduğu sürece o bunu göremediği sürece..benim ahımı aldı hakkımı asla helal etmiyorum...

annesi bunları yaptı kardeşide ordaydı ama öle deyildi demiş sanki yalancıymışım gibi...bende şunu söyledim onada madem öyle inşallah rabbim size sizin gibi birilerini versin dedim..çok iyiler madem ben yalancıyım aynılarını versin rabbim şahit olan kızkardeşide yaşasın yaşadığımı abiside görsün içi yansın....ben kızkardeşinide çok seviyodum ama o bile annesinin yaptıklarını söylememiş...

canım valla belki bana kızıcan ama ben bu konularda çok dolu olduğum için artık altan alamıyorum... bu kv yaranamazın sen şimdi ama üzülmesin aman kırgınlık olmasın die üstlerine gitmeyip istediklerinden vaz cayıyorsun ya sanma ki bunun için tek onların bir tanecik gelinlerin olucaksın böyle düşünüyorsan banko yanıldın çünkü yine yaranamazsın ve sen bir kere altan alırsan devamını hep beklerler hep isterler kendimden biliyorum ne nişanımdan ne düğünümden birsey anlamadım iğne kadar hakları yok üstümde aqyrıyeten herseyi annem yaptı ama ben yine kötü oldum yaranamadım eski görümcem evlendi yine herseyi erkek tarafı yaptı kız tarafı elini cebine sokmadı sonrada kaynım erkek tarafının aldığı halıları beyenmedi adama demezler mi senin iğne kadar hakkın yok die.... oyüzden bırak içinden ne gelirse yap ne istersen al aldır bir daha gelmiyor canım o günler benim hep içimde uhdedir kısmet olup nasipse evlenirsem bir daha ve herseyi 4/4 olsa o ilkin uhdesi hep kalacak yüreğimde malum ilkler hep özeldir ve hatırlanır..tabi durumları yoksa bilemem o zaman anlarım anlayış gösterde derim ama varsa durumları bırak yap yaptır nasılsa çok da yaranamazsın kv ezdirme kendini nişanlınada açık ol kırılır üzülür deme ve annesinin yanında olursa sen haklıyken ona göre tavrını koy canım arada hepş mesafe olsun karıştırma çok kv herseyine ev olayınıda senin ve nişanlının istekleri doğrultusunda bir karar alın unutma asla mükemmel gelin olamayacaksın e o zaman kendini ezdirmede bare haket ünvanını tabi kır kavga et demiyorum ama güvenle kararlı tavırla hisettir söyle o zaman çok gelemez üstüne kaynanan .......hersey gönlünce olur canım umarım ay çok doluyum daha yazarsan sayfalar yetmez top sende güzelim unutma bir kere kv eline ipleri verirsen o hep öyle gider nisanlınada biraz uyar öyle anacı olmasın en azından ortayı bulsun öptüm bye

bizim oturcağımız ev bakımsız bi ev ama kiralıktı orası ve bikaç yerden daha evleri var ..annesi kirasını ben yiyiodum bendeydi para hesabı diyodu...ben öneride bulunmuştum madem orayı kiraya versinler yardımcı olmak istiyosanız ordan aldığınız bizim kiraya verirsiniz demiştim..olmaz dedi asla kabul etmedi ....ben normalde parasız bile oturmak istemiyodum orda otursakta ama erkek arkadaşım ve ailesi bunu kabul etmiyodu...

ben isterdimki biz kimsein parası olmadan kiraya çıkalım el ele verip çalışıp para biriktirelim isterdim..ben onu ne hasretle bekledim askerde ..istanbula gelicek görüşücez diye...onu yeminederim hiçç üzmedim bikere bile aklı kalmadı acaba demedi...ama bana bunu hak gördü ...nekadar kolaymış bitirmesi...söylediği sözleri.....

burdaki herkesin söylediğini değerlendirdim düşündüm ve hak verdim..hepinize teşekkürederim..şimdiden gördüm bana sahip çıkmamasını..o üzülmesin diye söylemezken ben söylediğimde ortada kaldım...abime sarılıp ağladım ....bidaha aileme diklenmicem ortada kalıyorum sonra...saolsun onlarda ben demiştim bile demediler hala sen bilirsin dediler ...erkek arkadaşımı ne çok severllerdi herkes şaşkın..insan kaç yıl çıkarsa çıksın bilinmiyo güveniyosun bırakıyolar...

bizim oturcağımız ev bakımsız bi ev ama kiralıktı orası ve bikaç yerden daha evleri var ..annesi kirasını ben yiyiodum bendeydi para hesabı diyodu...ben öneride bulunmuştum madem orayı kiraya versinler yardımcı olmak istiyosanız ordan aldığınız bizim kiraya verirsiniz demiştim..olmaz dedi asla kabul etmedi ....ben normalde parasız bile oturmak istemiyodum orda otursakta ama erkek arkadaşım ve ailesi bunu kabul etmiyodu...

ben isterdimki biz kimsein parası olmadan kiraya çıkalım el ele verip çalışıp para biriktirelim isterdim..ben onu ne hasretle bekledim askerde ..istanbula gelicek görüşücez diye...onu yeminederim hiçç üzmedim bikere bile aklı kalmadı acaba demedi...ama bana bunu hak gördü ...nekadar kolaymış bitirmesi...söylediği sözleri.....

burdaki herkesin söylediğini değerlendirdim düşündüm ve hak verdim..hepinize teşekkürederim..şimdiden gördüm bana sahip çıkmamasını..o üzülmesin diye söylemezken ben söylediğimde ortada kaldım...abime sarılıp ağladım ....bidaha aileme diklenmicem ortada kalıyorum sonra...saolsun onlarda ben demiştim bile demediler hala sen bilirsin dediler ...erkek arkadaşımı ne çok severllerdi herkes şaşkın..insan kaç yıl çıkarsa çıksın bilinmiyo güveniyosun bırakıyolar...

Yaa canım çok üzüldüm. Ama sen içini ferah tut biliyorum şuan çok kötü hissediyosun ama sakın isyan etme. Allah hakkında en hayırlısını versin, karşına senin gibileri çıkarsın.

Sanırsın erkeklerinki anne bizimki değil. Biz kızlar yapıyoruz hep böyle ailemiz nazımı çeker, canımızdır diye dikleniyoruz ama erkekler o direk o benim annem diye aynı kefede tutuyolar bizi ve anneler ağır basıyo haliyle...

Sen duanı et, gerçekten seviyosa dayanamaz gelir zaten tabii bu durumu gurur vs.yapmazsa...

Yaa canım çok üzüldüm. Ama sen içini ferah tut biliyorum şuan çok kötü hissediyosun ama sakın isyan etme. Allah hakkında en hayırlısını versin, karşına senin gibileri çıkarsın.

Sanırsın erkeklerinki anne bizimki değil. Biz kızlar yapıyoruz hep böyle ailemiz nazımı çeker, canımızdır diye dikleniyoruz ama erkekler o direk o benim annem diye aynı kefede tutuyolar bizi ve anneler ağır basıyo haliyle...

Sen duanı et, gerçekten seviyosa dayanamaz gelir zaten tabii bu durumu gurur vs.yapmazsa...

gelmesin istemem korkuyorum gelmesinden dayanamıcağımdan...ben anladımki şu sözünden 26yıldır annemleyim annemi tanıyorum ağlıyo söylediklerine inanmıyorum dedi..bana hiç güvenmemiş o bana öyle bişey söyleseydi inanırdım ona ben ama o inanmadı..uykularım berbat bi durumda sürekli ağlıyorum Allah kahretsin beni hala çok seviyorum onsuzum şimdi öyle zorki günaydın mesajına hasretim...ama kararlıyım şu saaten sonra ayrı evde dese olmaz...benim üzüldüğümü ağladığımı biliyo bana rest çekti,dönerse dayanamadığından döner hak verdiğinden değil bencilliğinden der kendini düşünür...ben çok mutsuzum o anne öyle devam ettiği sürece evlenemez beni anlıcak çok geç anlıcak kaybetti beni...kaybetti beni o düşünsün diyemiyorum bende kaybettim yok artık...biz harika bi aşk yaşadık tartışmalarımız bile saygılıydı bikere bile ağır kötü cümleler konuşmadık gerizekalı bile demedim sinirlensekte...herşey bukadar güzelken altüst oldu herşey...belkide altı üstünden iyidir ne biliyorumki...dua et ne olur unutayım gelmesin gözleri aklıma sözlerini işitmeyeym kulağımda gelmesin güzel günlerimiz etmiyorum hakkımı helal önce ona sonra annesine..yüzüklerimizi bile sipariş etmiştik evlenme teklifi aldım ya evettt derken hale bak...da-ya-nı-mı-yo-rum ....ölseydimde o sözleri işitmeseydim...

Selam arkadaşlar biz ankara istanbul arası uzak mesafelerde yaşayan çiftiz...erkek arkadaşım ankara ben istanbul 2009dan beri birikteyiz..ayın 27sinde tanışmaya geldi ailesi fena geçmedi,dün sabah 5te biz yola çıktık iadeyi ziyarete gittik...beni nişan alışverişine götürdüler antre diye bi avmye...

nişanlık modelleri yoktu ordan beyenmemi istedi kayınvalidem fakat bende o gün özel olsun istediğimden nişanlık modeli istedim heveslendim öle hemde çok ya:KK43:bana ordaki kuyumcudan alel ecele yüzük baktık erkek arkadaşımı yormamak için avmdeki 3 kuyumcudan tercihimi yaptım...nişanlık modeli baktığım için biraz rahatsız oldular farkettim onların gösterdikleride benim günlük giydiğim şeylerdi özel olmak istedim ..günlerce ben netten araştırdım hayallerime karıştı ..

içim çok burkuk ama elbiseden ötürü değil...beni biyere götürdüler tesettürlüyüm ve girdiğim mağazada tesettür yoktu tek tük vardı 7 mağaza gezdiysem toplamda 4 tane denemişimdir beyenmesemde denedim...bana bişey beyenmiyorum diye trip attı kayınvalidem çok utandım almak istemedim o an bişey ..

istemiyorum desem noldu dicekler yüzüm düştü ağlamaklı oldu hayalerim çok tuhaf hal aldı..ve elini iki yana çevirdi öfleyerek siniri bi şekilde o an aynadan yaptığı o hareketi gördüm...ben yıkıldım ya o an arkadaşlar yoldan geldim evde oturduk ve biz akşam 7de çıktık yola şu saatte geldik kalmakdık....

ben sitem etmezken bana o şekil tavrı korkuttu anneme sarılıp ağlayasım geldi ..aileme söyleyemedim yüzüm gülüo ailem anlamasın die ama nebilim... ilk giydiğim şeyler çok sııradandı ama genede üstümde fena durmadı bana bikere çok güzel oldun bile demedi yorum yapmadı çok geriide durdu..

sanki ben kendimi kakalıyo gibi bi durum oldu...erkek arkadaşım geldiğinde çok daha samimi davranırken erkek arkadaşım yokken bütçeye göre davranalım deyip durdu...gariban gibi nereye çekseler o tarafa yönlendik..en son girdiğim yerden bi nişanlık beyendim buduğuma değilde beyendiğime sevindim sanki erkek arkadşaıma masusdan gezdiriyo maksatım istanbuldan almak gibi hava oluşuyodu farkındaydım...ya bulduğuma değilde beyendiğime çok sevindim kibirli muamelesi oldu bana karşı öfleyip puflandı ama tesettür hiç yoktu denecek kadar azdı ...

açık elbiseler çok şık ama tesettürde model yoktu..tarzımda bellidir hemen eleyip hoşuma giderse hemen onay veririm..herneyse elbiseyi beyendik erkek arkadaşım mutlu oldu... giyindim okadar güzel olduki çıkarasım gelmedi çok hoş bişeydi içimde hep kalıcak eminim ..tamire tam gidecekken fiyat soruldu 3bin denildi..

erkek arkadaşım kendini zorlar beyendiğimi gördü almak ister diye stres oldum ...3bin çok fazla geldi çok beyendiğim şeyi iptal ettirdim ...asla kimseyi zora sokmak istemiyorum aç gözlü de değilim ki ailem ilk başta hemen çıkar dedi ve çıkardımda.Daha sonra biz öle yapınca burda yok siz istanbuldan alın dediler..ben isterdimki gelisn burdan yapalım alışverişimizi bütçe belli olurdu ona göre yapılırdı herşey ne fazla ne az...bana başka şey baktılar ayakkabı falan ilk girdiğim mağazadan aldım ..çanta alıncaktı başörtü aksesuaru bohça için gecelik vs ama hiç bişey bakılmadı..yeminederim aç gözlü değilim çantamda var gecleiğimde var çeyizimde..ama önünden geçtimiz halde çok baştan atma yaptılar bana değer göremedim hiç...

biz adetlerimizi sormuşlardı süt parası falan verilio dmeiştiler bizde asla istemeyiz saçma sapan ne gerek var demiştik...bizde nişanda kıza ve aileye bohça gelir,kızdanda erkeğe damat bohçası gider düğünden sonrada el öpmeye giderken kız bohçaları dağıtır görümce kkayınvalide vs demiştik,onlarda öle demişti..bugün o konu açıldı soruldu tekrar bilinmiyo gibi ve bize öle bi adet yok dendi.. biz açgözlümüyüz isteyelim?deseki yapamıyorum yetişemiyorum tamam deriz..

öyle sert konuşmaları varki nasıl tanımamışım dedim kızdım kendime....ben kendimi göz göre göre ezdiriyorum...daha sonra erkek arkadaşımla yaşıcamız eve baktık tek tek sonundada süpriz kocaman benimle evlenirmisin yazmış rezmimizi büyültmüş balonlar falan..sarılıp ağlayasım geldi ya ben onsuz nasıl yaparım?çok seviyorum ağlıyorum yazarkende çok kötüyüm lütfen dua edin nolur....evin mutfak dolabı değişicek banyo değişicek ve balkona cama demirlik takılcaktı..

bana böyle söyleniyodu..ev bize ait değil kayınvalidemin kayınvalidesine ait..birlikte yaşıolar zaten durumlarıda iyi...evin dolabına yeminederim tencereler sığmaz çok eski zaman dolabı iki göz bişey ..setide iki karış eni çok eski kullanışsız..evin camına zıplasan tırmanılıyo..evimizide yeni hırsız girdi kaygı bozukluğum var o şekil korkum olmasada yapılır çok alcak çünkü...

fakat kayınvalidem konuştuğunu çok farklı konuştu.. çok sert uslupla ya demirik olmaz ya set olmaz dedi..konuşurkende sanki işinize gelirse der gibi tavır sergiledi.. o ara abimler erkek arkadaşım geldi annesi erkek arkadşaıma döndü dediki evi donatalım diyo dedi.. yerler eski benekli taşlardan banyo tuvalet çokk bakımsız mutfak asla kullanışlı değil...

ama ben çok şey istiyorum oldu...ve her fırsatta bana bütçemiz bütçemiz deyip durdu...ben onalara dedimki düğünü bahçede yapalım yeşillik alanları var düğün salonu tutmayalım kır düğünü olsun o harcamanın yerine evi düzeltelim demiştim...elalem düşünülüyo ama ben düşünülmüyorum olmaz denildi..ele güne ayıp denildi...beni her yakaladığında yeminederim bütçemiz böle sende bizimle olucan ailene öle dicen diye beni öğretmeler...şaştım kaldım kızssam sevdiğim adamın annesi ne dicem?

erkek arkadşaımı üzmek istemiyorum annesi ya canı kanı...normal şekilde söylüyorum anlaşılamıyorum...görümcemden duyduğuma göre bikerette 3-4 başörtü alıyo ve hepsi marka alsın tabi gençkız onuda çok seviyorum fakat çalışmıyo ve ben bile babamdan maaşım varken alamıyorum ..demekki durumları iyi diyorum..bide bizim oturcağımz evin kirasını zaten kayınvalidem alıyomuş biz gelcez diye babanne çıkardı kiracıları ..biz 3yıl o evde yaşıcaz fakat yaptırmak istemiyoruz deyince hiçbiyerini dedikki biz kiraya çıkalım burayıda kiraya verin burdan alldığımızı bizden ev sahibimize verelim dedim olmaz dediler..

.biz kısmetse takılarımızı hemen peşinat verip vekredi çekip ev almayı planlıyoruz 2 yıl..erkek arkadaşımda biraz biriktirmek için kira ödemek istemiyo...zaten başka yerlerdende kira alıyolar...bana kalsa ben direk kiraya çıkmak istiyorum..off ne yazıcamı bile bilmiyorum çok yorgunum yeni gedik ankaradan hüngür hüngür ağlıyorum aileme belli etmicem diye iyice doldu içim.....ailemde pek memnun kalmadı bence hatta erkek arkadşaımı sevdikleri halde bida düşün deyip durdular..çok seviyolar erkek arkadaşımı ama evlenince ezilirsin diyolar...ben çok korkuyorum istanbuldan ankaraya gelin gidicem..ve annesi çok baskın mesela ekmek alma meselesi açıldı ..erkek ekmek alır dedim işte ciddi şekilde oğlum ağırdır alamaz alırsa da kızarım bana neden almıyodun diye dedi...ya ben çok seviyodum kayınvalidemi neden böyle yaptıı......

çok aşağılandık alışverişte ayıp olmasın die aldık rastgele tek tük ama keşke almasaydım diyorum...açıp kutudan bile bakmadım içim istemiyo aşağılandık resmen...benim erkek arkadaşımda sanırım ailesine göre hareket etmek zorunda kalıyo geniş aileler ve galiba annesinin dediei oluyo..kayınpederimin sesi çıkmıyo biz erkekler konuşsun istiyoduk ev içindeki tamiratı falan ama kayonvalidem herşeye kendi karar veriyo ..kayınpederimde sakin mazlum biri benim gibi...

bende ezilmeye muhtacım böyle oldukça erkek arkadaşıma bana yapılanarı anlatsam eminim bana kızar idare et der yada yalnış anlamışın der kızar işte...korkuyorum çok kendi ailemi kuramayıp farklı sesler çıkmasından korkuyorum...ayrılmak istmeiyorum yüzük bile almış evlenme tekifi etti süprizle ya ben seviyorum çok ..

o üzülmesin diye ben herşeyden vazgeçerim oda keşke farklı binada ev tutmaya evet dese..soramıyorum bile çünkü kızar bana ne olur dua edin herşey yoluna girsin kaynvaliddem öle şeyler yapıp beni üsmesin ailemi rencide etmesin..lütfen dua edin ...
.bu arada nişanlık almıcaz sanırım...altı üstü araç şey nişanlık şu bu ama ben çok hayal kurmuşum kendileri beni bu hayale itti telde konuşurken herşey nede güzeldi...görüşünce çok farklı bide yaşaması nasıldır acaba? ne olur bana fikir verin çözüm verin lütfen...ayrıca kötü kelimeler kullanmayın lütfne kayınvalideme nişanlıma vs karşı nede olsa sevdiğim adamın ailesi.....

Kırmızılı yere kadar çok üzüldüm durumuna ama son cümle bitirdi her şeyi.:KK14:

Karar senin,hayat senin.

Tamamen konuşup bitti dediniz mi şimdi siz?

Cidden yazık oldu ama herkesin dediği bi'laf var şu nişanlanma, nişanlılık evresi çok beter diye cidden öyleymiş bu zamana kadar görmediğin tüm tavırları görüyosun işte.

Hakkında hayırlısı olsun arkadaşım zamana bırakmaktan başka yapacak bi'şey yok şimdi üzülsen ne kadar üzülebilirsin illa ki geçecek ama bu şartlarda evlenmeyi düşün bi'de kimse "aman olmazsa boşanırım" diye evlenmiyo. Epey uzun bi'yolculuğa cidden sırtını gözlerin kapalı yaslayabileceğin biriyle çıkabilmen lazım. Evlenince düzelmiyo-muş çünkü...

Tez zamanda geçer umarım bu günlerin, çok fazla bunaltmamaya çalış kendini kapı gibi ailen var yanında onlarla vakit geçer emin ol geçecek.

Tamamen konuşup bitti dediniz mi şimdi siz?

Cidden yazık oldu ama herkesin dediği bi'laf var şu nişanlanma, nişanlılık evresi çok beter diye cidden öyleymiş bu zamana kadar görmediğin tüm tavırları görüyosun işte.

Hakkında hayırlısı olsun arkadaşım zamana bırakmaktan başka yapacak bi'şey yok şimdi üzülsen ne kadar üzülebilirsin illa ki geçecek ama bu şartlarda evlenmeyi düşün bi'de kimse "aman olmazsa boşanırım" diye evlenmiyo. Epey uzun bi'yolculuğa cidden sırtını gözlerin kapalı yaslayabileceğin biriyle çıkabilmen lazım. Evlenince düzelmiyo-muş çünkü...

Tez zamanda geçer umarım bu günlerin, çok fazla bunaltmamaya çalış kendini kapı gibi ailen var yanında onlarla vakit geçer emin ol geçecek.

kendimi çok yıprattım sinir krizleirne girip duruyorum ailem ağlıyo bana bişey olucak diye korkuyo...istemedikleri halde böyle olucaksan biraraya getirelim sizi bile dediler..annem ayrı ağlıo ablam ayrı..abim bile korkup ağladı halme..içimden gelmiyo konuşmak yemek içmek..bi 10dk rahatlıyorum iyiysem olduğum yere yığılıp kalıyorum ağlamaktan yoruldum...

abim demiştiki sonkez düşünün karar verin diye ayrılmıştık abimi ayrıldık abi biz böyle karar verdik demiş...abimde bak kardeşim ben size iyi düşünün dedim bida geri dönüş olmaz arayıp mesaj atmıcaksın ümit vermiceksin kardeşime demiş..ailemde istemiyo gibileirnden konuşmuş..abim bana anlattı sakın mesaj atma ben böyle dedim..

sen ağlarken ses tonu gayet iyi bi şekilde abi biz kararımızı verdik diiye söyledi bana dedi...abim aramıcan sormıcan tammaı derken hattımı da değiştiricem abi söz aramam sormam demiş...kalbım kırıldı incindim...aramıcaktım asla taki sabaha kadar...rüyamda nişanlık deniyodum mavi tülü süslü nişanlancaktık bana sarılıyo yanımdaydı ...

bi uyandım telime baktım azdaha aşkım az kaldı nişana dicektimki aklım başıma geldi...gene sinir krizi geçridim mesaj attım ona hakkımı helal etmiyorum annenede sanada iki elim yakanızda olucak ahirette dedim..bana neden dokundun ozaman neden güvendirdin dedim...dokunma derken beni öptü sarıldı yalan söylimecem oldu bunlar...

benim içinde önemli şeyler ben zor güvendim tam güvendim...evlenme teklifi ettiğinde öptü beni...kendimi kullanılmış hissediyorum...biliyodu benim tabularım olduğunu yıktığımı...komik gelebilir herkese ama ben çok ayıp bişey yaptım öpüştüm ve beni ortada bıraktı...öptü diye alcak hali yok ama tabularımı bildiği halde psikolojimin yerinden oynayacağını bildiği halde beni böyle bıraktı...her neyse mesaj attım art ard arda 2 mesaj cvp bile yazmadı..

4 yılımı veridğim adam cvp yazmadı..cvp bile yazmıyosun yazıklar olsun bana sahip çıkmadın beni korkumadın bana güvenmedin sırtını döndüm dedim aradı....alo dedim sesini duydum içim eridi öyle özlemişimki...sanki yıllardır duymuyorum....bizim ayrılmamızın suçu annesi değilmiş bunlar küçük şeylermiş....26 yıldır annemle yaşıyorum ben annemi tanıyorum dedi yine..neden adamadın nasıl aramassın kaç yılımı verdim sana dedim..abime söz verdi diye aramamış...insan sevdiği için herşeyi yapar..bana verdiği sözleri tutmuş gibi abime verdiği sözü tutası gelmiş...

.ben gene sinir krizi geçirdim başladım bağıra bağıra ağlamaya..acizmişim gibi küçük düşerek karşısında ağlamaya başladım..teli kapadı yüzüme yada te kapandı tam anlamadım..o konuşurken tel kapandı bilmiyorum işte...belkide inanmak istmeiyorum..bida aramadı...ben titremeye başladım annem ablam bi yerde ağlıyo kızım nolur ağlama getircez mustafayı diye..abim geldi işten izin alıp yarım saatliğine o sakinleştirdi...sarıldı bana ağlama üzülüyosan ben alıp getircem sana dedi ...ailem şunu bile teklif etti kiraya bizde yardımcı olalım biz karşılayaılm bile dediler...şunu anlamadılar...

evet onu çokk sevdiğimdne ağladım ama geri gelsin diye değil yıllarımı verdiğim adamın bendne bukadar çabuk vazgeçmesini hazmedemedim...ben güvendim sevdim...ailemden çok sevdim...annesini sevmesin annesi kötü demdim ona..sadece yaptıklarındna dolayı kirada oturmak istedim farklı binaya çıkmak istedim...gel dedim el ele verelim kiraya çıkalım peynir ekmek yeriz zamanı gelir et yeriz ama birlikte yapabilirz dedim..çalışalım dedim...avaz avaz ağlattı beni..

herkes beni arıyo nişan olucak diye...heryerde ooo!!!inadına gibi ikimizin şarkıları çıkıyo sevdiğimiz filmler ..nişan fotoları glein fotoları..odamdaki çeyizlerrr...parfüm kokusu..yanaklarım tombul diye hoşuna giderdi ..aynalara bakamaıyorum....hava aldırıyolar dışarda eve getiriyolar embesil gibiyim ortalarda..hakkıma girdiler HAKKIMA.....nasıl yaparlar bunu....

öle yapmasına rağmen hala telefonda annemde annem diyo çok ağladı koskoca kadın ağladı yapmadım diyo dedi...nasıl ağlayabilir?yaptı nasıl yapmadım diyebilir?nasıl bu adammmm bana güvenmezzzzz....gelsede olmaz artık ama gelsin isterdim yüzyüze bitirelim ilişkimizi isterdim...bana sırt döndü ama pişman olsun isteridm yıllarımı verdim yıllarımı...serumarla ilaçlarla ayaktayım.....geçmiyo geçmiyooooo gittikçee daha kötüye gidiyorum...

o bile ailesine inanıp onların yannda olurken bennnn ailemi ağlatıyorum...ağlamalarını istermiyim hiç...durduramıyorumda gözyaşlarımı...ailem kız tarafı olduğu halde üzülmeyim diye kendileri mustafaya ev tutma teklifini etçeklerdi biz ayrılmayalım ben üzülmeyim diye...istemedikleri halde bana destek oldularr onun aileisni ise...yazdıkça yazıyorum dahada yazasım geliyo...

geçmiyoki yaram yazdıkça rahatlarım gibi geliyo gene aynıyım...Rabbim bana güç kuvvet verrrrrrrrrr unutturrrr banaaaaa nolur rabbimmm.....bütün eşyalarını hazırladım yarın kargoya vericem...keşke en son sarıldımızda daha çok arılsaydım daha çok görseydim onu..daha çok işitseydim....onu istemesemde sevicem içimde kendi kendime yaşıcam aşkımı geçene kadar....oğumuzun adı yavuz olucaktı..benim mefruşatta gidip diktiğim mutfak önlüklerini yemek yaparken giyicektim onada dikmiştim...ah ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhh.....

Son düzenleme:
Kırmızılı yere kadar çok üzüldüm durumuna ama son cümle bitirdi her şeyi.:KK14:

Karar senin,hayat senin.

ayrıldım mantığımla hareket ettim...nebileyim onu sevdiğimden annesine laf gelsin istemedim...ben bile hiç kötü bişi demdim..tek kötü sözüm ahirrette beklicem onuda annesininde...daha nediyebilirimki napabilirimki....gençkızım ben ya bütün sülalem mahallem nişanı bekliyodu...ne dicem ki...dua bekliyorum hepinizden Allah rızası için iyileşeyim...

ayrıldım mantığımla hareket ettim...nebileyim onu sevdiğimden annesine laf gelsin istemedim...ben bile hiç kötü bişi demdim..tek kötü sözüm ahirrette beklicem onuda annesininde...daha nediyebilirimki napabilirimki....gençkızım ben ya bütün sülalem mahallem nişanı bekliyodu...ne dicem ki...dua bekliyorum hepinizden Allah rızası için iyileşeyim...

Beklesinler.3-5 gün konuşup susarlar.:KK14: Ömür boyu bu şekilde geçmezdi,doğru olanı yaptın,hakkında hayırlısı.:KK54:

Konunu başından beri takip ediyorum cnm. İnan öyle içim yandıki haline. O eski erkek arkadaşının ve ailesinin pisliğine. Sana bişey diyim mi? Ucuz kurtuldun. Şimdi canın çok yanıyo haklısın. Sindiremiyosun hazmedemiyosun olanları ama zaman geçecek, bu süre zarfında yüce rabbim sana sabırların en güzelini rahmetiyle beraber verecek. Senin günahlarını affedicek neden biliyo musun? Sen iftiraya uğradın bi nevi. Yapılan bişey yapılmadı olarak gösterilerek sen yalancı çıkarıldın. Senin iyi niyetin suiistimal edildi. Rabbimiz her olanı görür ama uyguın zamanı bekler. Bir süre sonra öyle bir olayla karşılaşacaksın ki ağzın açık kalıcak. Sana yapılanların karşılıksız kalmadığını, hak tealanın senin hakkını bir bir aldığını görüceksin. Nerden mi biliyorum? Yaşadım bitanem. Bende yaşadım. Yüzüme gülüp arkamdan kuyu kazdılar. İyi niyetliyken kötü ilan edildim. Ben de sinir krizleri geçirdim. Hemde neler oldu neler... Her gün af ettim. Hergünnnn... Herkes uyurken kalkıp namaz kıldım dualar ettim. Ve gördüm. Tekerrrr tekerrrr çektiklerini gördüm. Bana haksızlık ettiklerini kabul ettiklerini gördüm. O pis iğrenç ablasının bana gene yanaşmaya çalıştığını gördüm. Ama ben iyiki dedim. Rabbim iyiki bunlar olmuş, iyiki bunları çekmişim. Rabbim bana aşkımı verdi. Benim bitanemi herşeymi verdi. Sabret bitanem. Ne olur sabrett...

Konunu başından beri takip ediyorum cnm. İnan öyle içim yandıki haline. O eski erkek arkadaşının ve ailesinin pisliğine. Sana bişey diyim mi? Ucuz kurtuldun. Şimdi canın çok yanıyo haklısın. Sindiremiyosun hazmedemiyosun olanları ama zaman geçecek, bu süre zarfında yüce rabbim sana sabırların en güzelini rahmetiyle beraber verecek. Senin günahlarını affedicek neden biliyo musun? Sen iftiraya uğradın bi nevi. Yapılan bişey yapılmadı olarak gösterilerek sen yalancı çıkarıldın. Senin iyi niyetin suiistimal edildi. Rabbimiz her olanı görür ama uyguın zamanı bekler. Bir süre sonra öyle bir olayla karşılaşacaksın ki ağzın açık kalıcak. Sana yapılanların karşılıksız kalmadığını, hak tealanın senin hakkını bir bir aldığını görüceksin. Nerden mi biliyorum? Yaşadım bitanem. Bende yaşadım. Yüzüme gülüp arkamdan kuyu kazdılar. İyi niyetliyken kötü ilan edildim. Ben de sinir krizleri geçirdim. Hemde neler oldu neler... Her gün af ettim. Hergünnnn... Herkes uyurken kalkıp namaz kıldım dualar ettim. Ve gördüm. Tekerrrr tekerrrr çektiklerini gördüm. Bana haksızlık ettiklerini kabul ettiklerini gördüm. O pis iğrenç ablasının bana gene yanaşmaya çalıştığını gördüm. Ama ben iyiki dedim. Rabbim iyiki bunlar olmuş, iyiki bunları çekmişim. Rabbim bana aşkımı verdi. Benim bitanemi herşeymi verdi. Sabret bitanem. Ne olur sabrett...

Çok sağolasın..diyecek bişeyim kalmadıki eim ayağım uyuşuyo ben ben değilim artık..bana bişeyer oluyo ve bunu hissediyorum..ayyaklarımı hissetmicek kadar uyuşuk başım çatlıcak gibi burnum kanayıp duruyo...Ey rabbim sen büyüksünnn sen görrrr.......sen kavuştun sanırım sevdiğine ne mutlu sana ben kavuşamadım kavuşanlar mutlu olsun isterim....

Daha henüz nikahlısı olarak sevdiğime kavuşamasamda, onun bana ait olduğunu biliyorum. Taaaa canı gönülden eminim bundan. Bak yapma. bende sanaanlttım mesele yüzünden bi gece ayaklarımı hissetmedim yere düştüm. Yürüyemedim. Ailene acı cnm. Ne güzel bi ailen var. Aynı benim ailem.

niye kendini bu kadar hırpalıyorsun
aileni de üzüyorsun
sen en başında görmüşsün herşeyi yol yakınken dönmüşsün

düşün ki evlendin ve aynı kötü tavırları sana göstermeye devam ettiler
o zaman ne yapıcaksın
üstelik şu saatten sonra dönersen bir sürü tavizle dönmüş olacaksın
ben sizi bu şekilde kabul ettim naparsanız kabulüm demiş olacaksın

sen belli ki çok hassas birisin, duygular senin için çok önemli
o insanlarla yapamazsın
ne yaparsa yapsınlar benim ailem benim annem onlar haklılar diyecek bir nişanlın varmış
çektiğin aşk acısını anlıyorum ama ben duruma kurtulmuşsun gözüyle bakıyorum

yine aşık olamazsın sanıyorsun
ama olursun
sen kendine kötüyüm dedikçe daha kötü olacaksın
burdaki eşim ve kayınvalidem konuları oku ve
normal hayatına dönmeye çalış
Allah yardımcın olsn

canımmm ayrılmana sevindim ama senin haline çok üzüldüm :KK43:
elhamdürillah de çekil kenara belki böylesi daha da hayırlıdır.
herkes erkek olabilir ama her erkek koca olamaz.
koca olmayanı da napcan zaten, annesinin büyütemediğini sen mi büyütecekt,n.
rabbim bahtına güzel kaderler yazmıştır, içini ferah tut.
ettiğin bi duanın karşılıgı olarak bile ayrılmış olabilirsin, belki çok daha güzelbi evlilik yapacaksındır.
gel konuş burda içini dök rahatla. ama onu sakın arama!!!

canımmm ayrılmana sevindim ama senin haline çok üzüldüm :KK43:
elhamdürillah de çekil kenara belki böylesi daha da hayırlıdır.
herkes erkek olabilir ama her erkek koca olamaz.
koca olmayanı da napcan zaten, annesinin büyütemediğini sen mi büyütecekt,n.
rabbim bahtına güzel kaderler yazmıştır, içini ferah tut.
ettiğin bi duanın karşılıgı olarak bile ayrılmış olabilirsin, belki çok daha güzelbi evlilik yapacaksındır.
gel konuş burda içini dök rahatla. ama onu sakın arama!!!

aramıyorum ama korkuyorum kendimden ..telde hep gözüm kızıyorum kendime onu bekliyorum...dönsede kabul etmicemi bile bile bekliyorum işte...haklısın büyümemiş o daha benim gösterdiğim cesurluğu yapamadı korktu ...bende bu adamı sevdim işte aklım almıyo ama duyduklarım halde seviyorum aptalın enn önde gideniyim..atamıyorum içimden kalbimde beynimde heryerde...sanki gözleri gözleirmin önünde gibi anımsıyorum deliricem ben...bana sırtını dönen biri için deliriyorum...kendime gelemiyorum ayağa kalktıkça geri düşüyorum..

niye kendini bu kadar hırpalıyorsun
aileni de üzüyorsun
sen en başında görmüşsün herşeyi yol yakınken dönmüşsün

düşün ki evlendin ve aynı kötü tavırları sana göstermeye devam ettiler
o zaman ne yapıcaksın
üstelik şu saatten sonra dönersen bir sürü tavizle dönmüş olacaksın
ben sizi bu şekilde kabul ettim naparsanız kabulüm demiş olacaksın

sen belli ki çok hassas birisin, duygular senin için çok önemli
o insanlarla yapamazsın
ne yaparsa yapsınlar benim ailem benim annem onlar haklılar diyecek bir nişanlın varmış
çektiğin aşk acısını anlıyorum ama ben duruma kurtulmuşsun gözüyle bakıyorum

yine aşık olamazsın sanıyorsun
ama olursun
sen kendine kötüyüm dedikçe daha kötü olacaksın
burdaki eşim ve kayınvalidem konuları oku ve
normal hayatına dönmeye çalış
Allah yardımcın olsn

normaldede hayatıma öyle kolay girmedi yavaş yavaş sevdim gittikçe sevdim onu..unutulmuyo..azaldı sanıyorum yeniden düşüyorum..... amin inşallah....ah annesi ahhhh mustafa...

Öncelikle Allah'ın sevgili kuluymuşsunuz yol yakınken kayın validen kendini saklamamış gerçek yüzünü göstermiş, ayrılık zor sevince alışınca daha da zor oluyor malum ama kv zor bir insanmış oğlu yanındayken farklı o yokken farklı davrandığını düşünecek olursak sizi çok yıpratırdı, uzak kalalım mesafe koyalım da diyemezdiniz sonuçta onların evinde oturduğunuz için çat kapı gelme hakkını kendinde bulabilirdi, her ne kadar bunu kalbinize anlatamasanız da bu ayrılığın sizin için daha iyi olduğunu düşünüyorum. Zor bir süreçten geçiyorsunuz ama bunu da atlatacaksınız sonuçta Allah onun da sabrını verecektir. Bence bu dönemde zihninizi meşgul edecek uğraşlar bulun, herhangi bir kursa gidin evden çıkın kendinize uğraşlar bulun, ona verdiğiniz yıllar için de üzülmeyin zararın neresinden dönülse kardır evlenip de aradan yıllar geçtikten sonra hayatınızdaki adamın bu sıkıntılara değmeyecek biri olduğunu farkettikten sonra boşanma kararı da almış olabilirdiniz hayat bu, başımıza neler geleceğini bilemeyiz ki.

normaldede hayatıma öyle kolay girmedi yavaş yavaş sevdim gittikçe sevdim onu..unutulmuyo..azaldı sanıyorum yeniden düşüyorum..... amin inşallah....ah annesi ahhhh mustafa...

öyle üç beş güne geçmez tabi
zamanla alışıcaksın onsuz olmaya
İnşallah çok daha mutlu olacaksın

X