Allah rızası icin yardim

Isim ne diyem

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2021
12
2
39
Kadınlar Kulübü
I

Buna benzer bir sorun yaşayan varsa yada bilgisi olan lütfen yardımcı olun​

Takip Et
•••
I Isim ne diyem

I Isim ne diyem

Yeni Üye​

Kayıtlı Üye
Üst damağımda bir dişimin dibinde kist varmıştı.Ondanmıdır bilmem sürekli yüzüme apse yapıyor resmen ağzımın içine iltihap akıyordu.Agri sanci zonklama hiç durmuyordu.Dis hekimi ameliyatla kist temizlencek vs dedi ama iltihabın önce geçmesi lazım dedi.O kadar antibiyotik kullandım ki bağışıklık kazanmıştım artık etki etmiyordu.Cok ağrıdığı bir gün başka bir diş hek.gittim.Kist vs dedim dinlemedi bile çekerim dedi çekti dibinde böyle köklü saçaklı bir doku geldi .Korkudan bakamadım bile .Damagimin ortasında koca bir oyuga rağmen sevinçle dondum.1 sene boş damaktan iltihap aktı.5 6 sene geçmesine rağmen elimle oraya dokununca acıyordu.Dün 4 adet implant yaptırdım.1 tanesi aynı yere çünkü kontörü yapmaları için gerekliydi .Dr filmde kist vs yok dedi.Orayada yaptı.Dunden beri orası sanki eski dışımı oraya monte etmişler gibi dönmüyor Sanki sinirlerime baskı yapıyor.Dr sabah sordum hiçbirşey yoktu vs dedi.Ama neden diğer yerlerin acısını hissetmiyorum sadece orası ağrıyor sadece orası sisti.Ben o dişimden ne çekmiştim.Bir ben bir Allah bilir.Bu şekilde devam ederse ben ne yapacağım.Dunden beri yüzü sis ağrıdan kivraniyorum

iltihabi kurutmadan hicbir dis hekimi mudahele etmez normalde. cok ilginc.. ölümünüze bile sebep olabilirdi iltihap vucuda yayilsaydi.
sinirlere zarar vermis muhtemelen. universite hastanesine gidin ve arastirtin.

Diş çok zordur geçmiş olsun. Benim de diş etimde kist vardı apikal rezeksiyon adında bir işlemle yani ameliyatla hem kisti hem dişi aldılar. Aylar sonra implant yaptırdım. Özel hastaneye gitmiştim devlete git dedi Eğitim Araştırma hastanesine gittim Çapaya yönlendirdi. Keşke kapsamlı bir üniversite hastanesine gitseydiniz. Sinirlerde bir sorun olabilir

İltihap yok dedi ama kistte yok dedi operasyon gayet normal geçti dedi
ben bir halt yedim demez ya.. yuzume apse yapiyor, agzima iltihap akiyordu diyorsunuz.. bir sene bos damaktan iltihap akti diyorsunuz.. bu bile normal degil o zaman baska hekime gorunmeliydiniz. adamin dedigini degil kendi yasadiginizi bilirsiniz.

Diş çok zordur geçmiş olsun. Benim de diş etimde kist vardı apikal rezeksiyon adında bir işlemle yani ameliyatla hem kisti hem dişi aldılar. Aylar sonra implant yaptırdım. Özel hastaneye gitmiştim devlete git dedi Eğitim Araştırma hastanesine gittim Çapaya yönlendirdi. Keşke kapsamlı bir üniversite hastanesine gitseydiniz. Sinirlerde bir sorun olabilir
Benim dışımın alınmasının üzerinden yıllar geçti kistle dişi mi çeken doktor ilgilenmemişti bile geçer kendiliğinden demişti. Ama oraya nasıl bir zarar verdiyse artık boş damağım bile içinde makas parçası kalmış gibi acıyordu.Peki siz implant yaptırdıktan sonra o bölgede bir sorun yaşamadınız değil mj

Benim dışımın alınmasının üzerinden yıllar geçti kistle dişi mi çeken doktor ilgilenmemişti bile geçer kendiliğinden demişti. Ama oraya nasıl bir zarar verdiyse artık boş damağım bile içinde makas parçası kalmış gibi acıyordu.Peki siz implant yaptırdıktan sonra o bölgede bir sorun yaşamadınız değil mj

Yok hayır hiçbir sorun yaşamadım ama dediğim gibi Çapa’da yaptırdım ben çok ilgililerdi. Peki anlamadığım için soruyorum boş damağınız acı yaparken başka doktora gözüktünüz mü hiç?

ben bir halt yedim demez ya.. yuzume apse yapiyor, agzima iltihap akiyordu diyorsunuz.. bir sene bos damaktan iltihap akti diyorsunuz.. bu bile normal degil o zaman baska hekime gorunmeliydiniz. adamin dedigini degil kendi yasadiginizi bilirsiniz.
Aynen öyle haklısınız bu konuda kendime çok kızıyorum niye öyle rahat davrandım diye bu implant geri çıkarılır mi ki 😔

Yok hayır hiçbir sorun yaşamadım ama dediğim gibi Çapa’da yaptırdım ben çok ilgililerdi. Peki anlamadığım için soruyorum boş damağınız acı yaparken başka doktora gözüktünüz mü hiç?
Yok gözükmedim o kadar çok acı çekmiştim ki o ağrıyı hatta dişsizligi bile önemsemiyordum.Ama hep diyordum diş yaptırırsam kesinlikle buraya müdahale ettirmeyecegim diye filmde birşe yok kist vs deyince orayada yapalim dedi bir anlik bosluguma mi geldi daha cekecegim mi vardı bilmiyorum gercekten😔

iltihabi kurutmadan hicbir dis hekimi mudahele etmez normalde. cok ilginc.. ölümünüze bile sebep olabilirdi iltihap vucuda yayilsaydi.
sinirlere zarar vermis muhtemelen. universite hastanesine gidin ve arastirtin.
Pandemiden dolayı üni araştırma hastaneleri diş doktorları çekim hariç bir işlem yapmiyorlar diye duymuştum.Eger varsa gideceğim.

X