Ameliyat Sonrası Meme Ucu His Kaybı 🥺

dreaming

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2023
38
10
26
merhaba kızlar,

Kas altı meme ameliyatım sonrası 1. Haftam ağrım, ödemim yok ancak sol meme ucumda his kaybı var. Önceden bu konu ile ilgili başlık buldum ama çok eski tarihler.
Bu durum yüzünden gerçekten çok endişeliyim. Geçecek mi, yaşadınız mı aynı durumu bilgi verebilirseniz o kadar mutlu olurum ki.

Not olarak drenlerim hala takılı.

Edit: 1. Ayda kısmi olarak his geldi artık o noktada da salmıştım aslında gelirse gelir gelmezse de kalsın artık modundaydım. Doktorum ama geçeceğini söylüyordu, yaptığı ameliyatlardaki tecrübesine dayanarak kendi yöntemiyle kalıcı his Kaybı yaşayan hiç hastası olmadığını belirtince aslında salmıştım.
2. Ayda kontrol edesim gelmişti ve his tamamen yerine gelmişti, şu anda da herhangi bir sorun yok :)

Son düzenleme:
Ameliyat sonrası süreç sabır gerektiriyor. Her bünyede farklı zamanlarda olmakla birlikte zamanla düzelen bir durum. Benim 5 ay olmak üzere ve his tamamen geri geldi.

Şükür ki geri gelebiliyorsa. Yoksa birşeye sahip olmaya çalışırken, eldekinden de olmayalım. :)

Meme ucundan açılıp yapıldıysa bu tür şikayetler daha fazla
iki mememde de his kaybı oluştu. birine 3. ayda his geldi diğerine 3 yıl oldu ve hala gelmedi :KK43:
1 yıl oldu benım kucuktme yapıldı hıs cok yok
Şükür ki geri gelebiliyorsa. Yoksa birşeye sahip olmaya çalışırken, eldekinden de olmayalım. :)
Kızlar inanın benim hiç gelmeyecek sanmıştım çünkü uyuşukluk falan hissetmiyordum o yüzden sinir öldü kesin gözü ile bakıyordum, doktoruma da sorduğumda gececeğini söylemişti o öyle deyince artık saldım. 1. Ayda kısmi olarak gelmişti ama ara ara yine gidiyordu his. Şimdi 3. Ayımdayım ve his tamamen geri geldi, eskiden ne ise şimdi de aynı yani. Bu arada bu süre herkese göre de farklıymış ama anladığım kadarı ile yaklaşık 5 yıla kadar gelmiyorsa sinir hasarı var demek

Bana kalırsa bazı doktorlar daha hoyrat davranıyorlar. Artık buna inanıyorum. 5 yıl ne demek yaa. Göğüs ucu önemli bir yer. Yazık bize.😪

X