Ankara'da bağımlılıkla ilgili psikolog

Birgaripmuhendissss

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2017
4
0
29
Erkek kardeşim yaklaşık 4 senedir uyuşturucu bağımlısı. Defalarca söz verdi, bırakacağım denildi ama bir çozum olmadı.
Annem babam da artık nasıl davranacagini bilemiyor ben de öyle. Uzman birinden yardim almak son çare oldu.
Ankarada bildiğiniz bu konuda uzman iyi bir psikolog, psikiyatr var mı?
Ve siz de Çevrenizde bu durumlarla karsilastiysaniz neler yapmamız gerekiyor?
Yorumlarınızı bekliyorum....

4 senedir ne kullanıyor ki hala hayatta?

Amfetamin mi? Metamfetamin mi? Bitki mi?

En yakın psikiyatri polikliniğe gidin, yönlendiriler zaten madde kullanımı için

Hacettepeden randevu alın 182 arayıp
Numarayı yanlış yazmışım, düzelttim

Ya inşAllah kurtulur bu illetten. Bi tanıdıgımızın cocugu madde bagmlısı. Bi ara hastaneye yatırdılar. Kendi istegiyle cıktı. Bi kaç gün inşaatlarda çalışıp para toplayıp yine başladı o pisliğe.Malesef yası tutunca hastaneden kendi istegiyle cıkabiliyormuş. Hata burda aslında zorla tedavi gormesi lazım. Bu madde bagımlılıgı tedavisi kullanıcının iradesine bırakılmamalı. Hem kendine hem cevreye zarar ve korku veriyorlar.

Ne kadar yayildi bu illet.kuzenim madde bagimlisi defalarca ameteme yatirdilar 21 gun yatiyor cikiyor biraktim diyor aonra aynen devam.
Birakmazsa ya mezara ya hapise kuzenim hapiste suan .

Bana özelden mesaj yazarsanız öğleden sonra size yardımcı olmaya çalışacağım

Yazdım, teşekkür ederim.

Yatırarak tedavi yaptırmalısınız bence. Tabi ben bilmiyorum ama inşallah bırakır.

Daha once amateme götürdük ama ne ilaçları düzenli kullandı ne de doktorun tavsiyelerine uydu. Bilinçsiz bi şekilde davranan babam bağımlılığı uzun süre kabul etmedi kardeşim ilaclari kullanmicam dedi babam her seferinde inandı ve sen zaten bağımlı değilsine gitti muhabbet.

4 senedir ne kullanıyor ki hala hayatta?

Amfetamin mi? Metamfetamin mi? Bitki mi?

En yakın psikiyatri polikliniğe gidin, yönlendiriler zaten madde kullanımı için

Hacettepeden randevu alın 182 arayıp
Numarayı yanlış yazmışım, düzelttim

Esrar, eroin kullanıyor.
Alanında uzman sadece kardeşim için değil de bizim için de yardımcı olacak bir doktor arıyorum. Teşekkür ederim Hacettepe'ye bakacağım..

Yahu bir de, dört yılın sonunda

Neden son çare?

4 yıl nasıl geçti? Geç kalmamışsınızdır umarım

4 yıl boyunca ne yaşadigimizi bir de bize sorun.
Son çare çünkü davranışlarimizin gerçekten yanlış olduğunu şimdi idrak edebildik belki de. 4 yıl boyunca zaten pek çok hata yapıldı kardeşim tarafından da ebeveynlerim tarafından da.
Teşekkür ederim.

Ya inşAllah kurtulur bu illetten. Bi tanıdıgımızın cocugu madde bagmlısı. Bi ara hastaneye yatırdılar. Kendi istegiyle cıktı. Bi kaç gün inşaatlarda çalışıp para toplayıp yine başladı o pisliğe.Malesef yası tutunca hastaneden kendi istegiyle cıkabiliyormuş. Hata burda aslında zorla tedavi gormesi lazım. Bu madde bagımlılıgı tedavisi kullanıcının iradesine bırakılmamalı. Hem kendine hem cevreye zarar ve korku veriyorlar.

Kardesimin de başına çok şey geldi. Para bulamayip hırsızlikta yaptı evdeki paraları altınları annemin alyansini bile götürüp sattı.
Ben açıkçası onun düzeleceğine düzelme isteyeceğine inanmıyorum.
Daha çok ailem için yardım istiyorum

Ne kadar yayildi bu illet.kuzenim madde bagimlisi defalarca ameteme yatirdilar 21 gun yatiyor cikiyor biraktim diyor aonra aynen devam.
Birakmazsa ya mezara ya hapise kuzenim hapiste suan .

Aynen öyle. Kardeşimin arkadaslarindan da pek çok kişi şu an ya hapiste ya da torbacilik yapıyor.....

Eroin bildiğim kadarıyla tek kullanımda %90 bağımlılık yapar.

Uzaktan söylemek kolay bize ama, siz yaşadınız, o gerçeği.

Herşeye hazır olun lütfen.

Hacettepe Ankara'daki en iyi hastane.

Bağımlılığı uzun sürekliymiş, işin uzmanı falan değilim de, benim doktorum kurtulmanın çok zor olduğunu söyledi.

Bunu yazmam ne kadar doğru tartışılır.

Onun yoksunluk hali, sizin acınız

Kısaca Allah daha fazla çektirmesin.

Kınayan olursa etraftan, umursamayın. Yarın sabaha insan olarak uyanacağımızın temini bile yok.

Kimse bile isteye, açık bilinciyle bataklığa yürümez. Bir hevesle başlar her şey

Heves her insan evladında var

Eroin bildiğim kadarıyla tek kullanımda %90 bağımlılık yapar.

Uzaktan söylemek kolay bize ama, siz yaşadınız, o gerçeği.

Herşeye hazır olun lütfen.

Hacettepe Ankara'daki en iyi hastane.

Bağımlılığı uzun sürekliymiş, işin uzmanı falan değilim de, benim doktorum kurtulmanın çok zor olduğunu söyledi.

Bunu yazmam ne kadar doğru tartışılır.

Onun yoksunluk hali, sizin acınız

Kısaca Allah daha fazla çektirmesin.

Kınayan olursa etraftan, umursamayın. Yarın sabaha insan olarak uyanacağımızın temini bile yok.

Kimse bile isteye, açık bilinciyle bataklığa yürümez. Bir hevesle başlar her şey

Heves her insan evladında var

Gerçekten çok zor bir süreç, alnimizin akıyla çıkacağımıza zerre inancım yok...
Teşekkür ederim

X