Doğuma Hazırlık Ankara'da önerilen bayan kadın doğum uzmanı

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Dilek hanıma gidiyorum şu anda. Gayet memnunum. Dilek hanımın hasta iletişimi, güleryüzü, ilgilenmesi falan oldukça iyi. İnsan kendini çok rahat hissediyor yanında, hiç strese girmiyorsunuz. Tecrübeli de. Ben 2018'de başladığım için muayene ücretim zamlanmayacak, 2018 sonrası gelenlere yeni fiyat olacağını söylemişti. Doğum için de birkaç hastane öneriyor size uygun geleni seçiyorsunuz. Yine de ben şu anda daha uygun fiyatlı alternatif arıyorum kendime. Bir görüşmeye gidebilirsiniz.

Kendi mesajıma güncelleme yapmak istiyorum. Biz muayene+normal doğum ücretlerini karşılayamayacağımızı düşündüğümüz için Dilek hanımı bıraktım, Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesine yöneldim. Çok memnunum kararımdan. Bu arada o kadar övdüğüm Dilek hanımın "İyi misin, bir şey mi oldu, bir sorun mu var, düşük mü yaptın" diye beni en ufak merak etmemesi ve arayıp sormaması da büyük hayal kırıklığı oldu. Takip ettiğin hastan var, uzun zamandır ses seda çıkmıyor ve sen doktoru olarak merak bile etmiyorsun. Kendisinin hakkında yanılmışım ve erken yorum yapmışım demek ki.

Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gelince, benim gibi gebeliği normal geçenler için mükemmel bir hastaneymiş:) Ben işyerimden izin sorunum olduğu için her gittiğimde hangi doktor müsaitse ona göründüm, şimdiye kadar 3 doktor etti, 2 bayan 1 erkekti. Ve şunu söyleyeyim, 250 tl bayıldığım Dilek hanım kadar iyi muamele gördüm, doktorların üçü de çok iyiydi. Asık suratlı gergin insanlar değillerdi kesinlikle. Çok fazla vaka gördükleri için tecrübeliler de. Hastanenin diğer personeli de son derece yardımseverdi ayrıca. Dilek hanıma ödediğim paraya acıyorum şu anda. İyi ki yol yakınken dönmüşüm. Ankara'da olanlara KEAH kesinlikle tavsiyemdir. Tek sorunu, bütün devlet hastanelerindeki gibi aşırı kalabalık olması. Tabi randevulu muayeneye gelince vaktinde giriyorsunuz ama dr ultrason falan isteyince biraz sıra oluyor. Ama umrumda değil şu anda. Nasip olursa doğumu da KEAH'nde yapmaya karar verdim. Normal Doğuma ebeler giriyormuş duyduğum kadarıyla, ama şimdiye kadar gördüğüm personellerin hastaya yaklaşımı gayet iyiydi, ebeler de böyleyse benim için sorun değil.

Son düzenleme:
Kizlar bu zamana kadar benim hastane arayisiyla gecti ve 32. haftamda hala taslar yerine oturmadi. Uzun zamandir turgut özall bestepeye gidiyordum gecen hafta ne ogrendim dersiniz?hastane dolu olup yataklar yetmeyebiliyormus. eger doluysa baska hastaneye git deyip arkandan el salliyorlarmis. dogum zamani geldiginde bu durumla karşılaşırsam ne olacak bilmiyorum.

2 ,5 ay önce Nezaket hocamla normal doğumum gerçekleşti.Nezaket hocami tercih etmeden önce tüm sitelerdeki yorumları okumuştum, ama kendisi hakkında yeterli bilgiye ulaşamamıştım bu yüzden bazi çekincelerim vardı ilk zamanlarda, ama zaman ilerledikçe kendisini tanıdıkça ona olan güvenin arttı.Alaninda uzman ,alçak gönüllü, mütevazı ve sıcak kanlıligiyla o kadar tatlı bir insan ki keşke tüm doktorlarımız böyle olsa... ilk başlarda düşük tehlikem vardı ama hocamın verdiği ilaçlar ve sıkı kontrolleri ve şüphesiz Allahın izniyle sıkıntımızı atlatıp 32.haftamıza ulaşmıştık ki bu seferde suyumun az olduğunu tespit etti hocam ve beni sıkı takibe aldı havuç suyu ve bol su icerek istirahatle 36.haftaya gelmiştik kii suyumun çok az olduğunu ve durum düzelmezse doğumu başlatacağını söyledi. Işinin uzmanı birisi olmasaydı belkide işimiz çok zor olacakti ama işine o kadar hakim ve iyi bir doktor ki Allah ondan razı olsun,Vee doğum için hastaneye geceden yattim sabaha kadar kontol edildi durum doğum başlamıştı başka doktor olsaydı eminim ki direkt sezeryana alırdı beni ama Nezaket hocam öyle yapmadı bu şekilde doğumun bebeğin ciğerlerini daha da geliştireceğini o yuzden bi aksilik çıkmadığı sürece normal olacağını soyledi ve geceden sabaha kadar gidip gelip beni kontrol etti.Çok şükür ki bebeğime sağ salim hiçbir sıkıntı yaşamadan kavuştum.Ve buraya yazmak için kendime söz verdim kii benim gibi ikilemde kalanlara ışık olsun aklındaki soru işaretleri kaybolsun.Demem o kii gözünüz kapalı tercih edebileceğiniz ender bir doktor 💗NEZAKET KADIOĞLU 💗Tekrar anne olursam yine tercihim siz olacaksınız IYİ KI VARSINIZ 😊🤗

X