Anksiyete beni mahvediyor

Ben de öyleydim şu an biraz daha iyiyim diyebilirim şükür sürekli sol tarafım da bi ağrı batma sol kolum ağrıyor sırtım ağrıyor kalp mi diye korkuyorum kalple kafayı bozmuş durumdayım gitmediğim doktor kalmadı her şey normal psikolojik olduğunu kabullenmek çok zor oldu hep bi ciddi hastalığım olduğunu düşündüm geceler zor geliyor ilaç kullanmaya başladım doktora sordum senin iyi olman bebeğin için de iyi olacak dedi kullan sorun olmaz dedi allahtan ama gel gör ki birazcık değişiklik olsun kalbim de bişey mi var diye korkuyorum yine
Aynı sorunlar bendede var toplam 6 defa gittim kardiyoloji bişey çıkmadı son zamanlarda şu midenin üstündeki beni maf etti kalp mı degil mi çözemedim

Benim de öyle sanki bi sersemlik var kafamın içinde algılayamıyorum hiç bi şeyi yorgun oldum mu hele ki yorgun olduğum da afedersiniz mal gibi derler ya öyleyim kafam da bi basınç bi ağırlık bi iç dönmedi bende ilaç kullanmaya başladım biraz daha iyiyim eskisine göre
Daha da iyi olacaksınız. Bir de bu sersemlik bazen olup bazen olmayacak bir sure sonra. Benim nedense cok mutlu oldugum bir gunun ertesi gunu oluyordu. Kafami yataktan kaldiramiyordum. Boyle durumlarda panik yapmayin ertesi gun geciyor.

Anksiyete var ya inandıramıyorum kalp olsa 9 ay nasıl devam etsin çoktan öbür dünyada olurdum sizdeki nasıl belirti böyle uzun sürüyor mu
Valla bişey diyim mi size 2 senedir kalp ile ilgili yaşadıklarımı duysanız ilk başlarda göğüs bölgelerim de ağrılar oluyordu kalbe gittim temiz dendi göğüse gittim temiz dendi ama ağrı batma oluyordu sonra komşu kalp krizinden öldü bi korku kaldı sonra gamile kaldım hamilelikte iyice nüksetti bu kalp krizi kalp korkusu sürekli çarpıntım oluyordu doğum yaptım bu sefer nefes alamamaya başladım kalbim otururken bile Dk da 120 atıyordu nefesimi kesiyordu prof kardiyolojiye çıktım o da temiz dedi bide ek atım oluyordu düşünün kalbim bi anda tekliyor gibi bi atış öyle sert oluyordu ki kalbim bomba gibi patlıyordu sanki ben yine çıktım doktora psikolojik dediler bi dideral verdi çarpıntı için evet iyi geldi sonra psikiyatriye çıktım zaten yıllardır tedavi görüyordum emzirmeme rağmen ilaç istedim çünkü berbat haldeydim şu an şükür biraz daha iyiyim ama gel gör ki hala korku var

Daha da iyi olacaksınız. Bir de bu sersemlik bazen olup bazen olmayacak bir sure sonra. Benim nedense cok mutlu oldugum bir gunun ertesi gunu oluyordu. Kafami yataktan kaldiramiyordum. Boyle durumlarda panik yapmayin ertesi gun geciyor.
Böyle uyku hali gibi evet kalabalık da loş ortamlar da daha çok oluyor gibi başta bi ağırlık bi salaklık afedersiniz algılama sorunu gözler de acıma gibi sanki hayat akıyor ben sabitim uzayda adım atıyorum insanlar yanımdan geçiyor ama ben o an orda değilim gibi çok garip ya

Valla bişey diyim mi size 2 senedir kalp ile ilgili yaşadıklarımı duysanız ilk başlarda göğüs bölgelerim de ağrılar oluyordu kalbe gittim temiz dendi göğüse gittim temiz dendi ama ağrı batma oluyordu sonra komşu kalp krizinden öldü bi korku kaldı sonra gamile kaldım hamilelikte iyice nüksetti bu kalp krizi kalp korkusu sürekli çarpıntım oluyordu doğum yaptım bu sefer nefes alamamaya başladım kalbim otururken bile Dk da 120 atıyordu nefesimi kesiyordu prof kardiyolojiye çıktım o da temiz dedi bide ek atım oluyordu düşünün kalbim bi anda tekliyor gibi bi atış öyle sert oluyordu ki kalbim bomba gibi patlıyordu sanki ben yine çıktım doktora psikolojik dediler bi dideral verdi çarpıntı için evet iyi geldi sonra psikiyatriye çıktım zaten yıllardır tedavi görüyordum emzirmeme rağmen ilaç istedim çünkü berbat haldeydim şu an şükür biraz daha iyiyim ama gel gör ki hala korku var
Bende yaşadığım belirteleri bir bşr yaşadım dün sabah sol tarafıma uyumuştum uyandım baktım Nadıl acıyor kalbim yani kafamda sürekli orda aslında? Kendimi bir türlü ikna edemiyorum doktora gdyrm her seferinde bişey yok diyip gönderiyotlar mesela travmaların var benimde çok ve uzun süre stres altında kaldım halada stres devam ediyor

Bende yaşadığım belirteleri bir bşr yaşadım dün sabah sol tarafıma uyumuştum uyandım baktım Nadıl acıyor kalbim yani kafamda sürekli orda aslında? Kendimi bir türlü ikna edemiyorum doktora gdyrm her seferinde bişey yok diyip gönderiyotlar mesela travmaların var benimde çok ve uzun süre stres altında kaldım halada stres devam ediyor
Anladım üzüldüm valla ne diyim inşallah bi an önce iyi olursun çünkü insan yaşamaktan bıkıyor öyle biliyorum

Merhaba çok uzun yıllardır panik atak ve anksiyete hastasıyım sürekli kendimi dinlemekten başka yaptığım hiç birşey yok gün 9 10 yıldır tedavi görmeme rağmen günde 2 3 kez acile gittiğim günleri bilirim en ufak sırt ağrısı mide ağrısı bana kalp krizini çağrıştırıyor baş ağrısı beyin kanamasını vs vs .. etrafınızdaki insanlara kendinizi o kadar çok yük etmiş gibi hissediyorsunuz ki çünkü insanlar artık bunalıma giriyor hastaneye gitmekten aileniz bile olsa ama o an sizin istediğiniz tek şey sağlık kurumuna gidip doktorların elinde emin yerde olmak tam olarak ne olduğunu siz bile bilmeden yaşıyorsunuz yaşadıklarınızı çarpıntısı baş dönmesi bayılma hissi terlemesi titremesi ağlama nöbetleri ve sayamadığım bir çok şey daha çok doktorlara gittim ama geçmiyor kimisii kendi elinde diyor oysa hiç birimiz kendimize böyle bir işkenceyi çektirmeyiz çekenler beni bu konuda gayet iyi anlıyordur elbetteki kendi elimizde olan kısmı da var ama o girdabın içine girdiğin zaman çıkamıyorsun ne kadar çabalasanda bende çok küçüklükten gelen bir travma şuan 30 yaşımdayım 10 yaşında tedavi gördüğümü bilirim bir çoğumuz aynı şeyleri yaşıyoruz biliyorum samimiyetime güvenen ve samimiyetine güveneceğim birisiyle atak anlarımızı birlikte atlatmak isterim ister sosyal medya ister wp hiç fark etmez yeter ki artık iyileşelim ve birbirimize iyi gelelim arkadaşlarımız elbet var ama kişinin ne yaşadığını onunla aynı şeyi yaşayan çok daha iyi anlar umarım güzel dönüşler yaparsınız sağlıcakla kalın 🌸
Aynısını bende yaşıyorum

Benimde sancılar giriyo sürekli korkuyorum hemen elim ayağım uyuşuyo kalp krizi diye korkmaktan yoruldum hep doktor hep doktor :KK43:

X