Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Evet kuzu bende banu çiftçi nin programı var orda son adetimi yazdım merak ettim çok güzel çizelgeleri bilgileri var neyse hop 5 hafta dedi ana dedim ben nasıl hesaplayacam sonra bayağı araştırdım ve adet tarihimi 14 gün ileri aldım 2 hafta falanlı bir tarih çıkardı, öyle düşünme benim durumum hepten umutsuz sadece 2 kere oldu ilişki zaten birisi de kaç günlüktü ölüdür o spermler ama allahtan umut kesilmez diyorum bize lazım bir tane inşallah olur benim eşim kalp damar hastadı 6-7 ilaç içiyor daha yeni bir yıl oldu eğer hamile kalırsam o kadar güzel bir hediye olacak ki yeni yılımıza,
Rabbim gönlünüze göre versin inşallah.. ama herşeyi kusursuz yapsanda kendin çok sağlıklı olsanda olmayınca olmuyor.. bu ay olmazsa doktor gel demişti ama sanırım gitmicem çünkü bi süre salmak istiyorum artık😞

24 yaşındayım canım 🌿🍃

Ayyy kesinlikle şikayet etmiyorum gerçekten
Eşim poşet yetiştiriyor ama bir şey çıkmıyor 🤣

bir sürü değişik değişik naneli mentollü ferah şekerler aldı

mihaliç peyniri ve yeşil zeytin iyi geliyor aklında olsun

kraker bir sürü aldım ama o anda bir şey yiyemiyorum ben ama hafif hafif hissediyorsam direk bol tuzlu şeylere yükleniyorum 😆
Ay daha çok gençsin harika genç anne oluyorsun.. Mihaliç peynirini hiç dymamıştım. Çok teşekkür ederim daha çok paylaşımda bulunuruz seninle inşallah :KK36:

Ay daha çok gençsin harika genç anne oluyorsun.. Mihaliç peynirini hiç dymamıştım. Çok teşekkür ederim daha çok paylaşımda bulunuruz seninle inşallah :KK36:

biz direk ilk evlendiğimiz de istemiştik eşimle aramizda 10 yaş var önce ki doktor biraz beyimin yaşını çok görmüştü tüp bebek demişti 4 başarısız gebelik sonrası umutsuzluğa kapılmıştım ki Rabbim tekrar ihsan eyledi çok şükür

birbirimize destek olmayı bende çok istiyorum elbette 😍😍😍

inşallah hamilelik görüşmelerimizi gülerek kucağımız da bebemizle hatırlatırız birbirimize 😍

inşallah rabbim maddi manevi ferahlık versin hepimize 🌿🍃

her sabah istisnasız yiyorum bu peynirle zeytini 🤣

krakerden daha iyi geliyor

Allah hepinizin güzel kalbine göre versin canım benim. Hepimizin bir sınavı var hayatta, sabrın sonu selamet.. Bugün özellikle hepiniz için dua edeceğim zaten hep ediyordum ama hamilelerin duası kabul olurmuş. Bir an önce sizin de sevinçlerinizi paylaşalım :KK200:

Canım çok sevindim 🥰 sağlıcakla al kucağına 🧿🙏

Kizlar fazla antioksidan almak zararli olabilirmi ben 31 yasindayim ve polikistigim var lh fshtan yuksek fshmda 9du ama dustu şu an neyse koenzim10 200mg çinko 15mg selenyum 100mg omega3 gunde 2000 mg ve haftada 1 evicap e vitamini 100mg yumurta kalitem artsin diye yapiyorum saglikli yumurtalarim olsun diye zarari olurmu sizce 🙏

Kızlar sizlere danışayım dedim.
3 aydır bebek istiyoruz ve deniyoruz ama henüz nasip olmadı. Danışmak istediğim konu ise doktora gidip gitmemek. 27 yaşındayım ve ben daha önce sırf kontrol için gittim hormon değerlerine ve bir de karından ultrasondan bakılmıştı. Doktor herhangi bir sorun olmadığını söylemişti. Şikayetle gitmediğim için açıkçası alttan muayene VS olmadı.
Onun dışında adet günlerim çok düzenlidir hiç sekmez 28 günde bir olurum her zaman. Ve ağrılı da geçmez rahat geçiririm. Enfeksiyon vb. De yok.
Ama düşünüyorum ki bir sorun olmasa tutardı. Bu fikre katılıyor musunuz doktora gitmeli miyim yoksa en azından bir kaç ay daha denemeli miyim? Son günlerde fazlasıyla olumsuz düşüncelere kapıldım.
Selam canım, ben gebe kalmak istediğim zaman gitmiştim. Gebelik öncesinde de her türlü teste bakıp alttan muayene ediyorlar. Gebeliğe engel bir durum var mı diye. Bence kontrol etmende fayda var. Sıkıntılı bir durum varsa zaten müdehale ederler, yoksa da 35 yaş altı için bir yıl korunmasız ilişki öneriyorlar. Ama değerlerine baktırmanda bi sakınca yok

• KAÇ YAŞINDASIN? ➔ 35
  • KAÇ AYDIR/SENEDİR İSTİYORSUN? ➔ 5 ay
  • İLK GEBELİĞİN Mİ? ➔ İkinci
  • KAÇINCI ÇOCUĞUN OLACAK İkinci
  • KAYBIN VAR MI? ➔ Hayır
  • REGLİN DÜZENLİ MİYDİ? ➔ Evet
  • EŞİNDE YA DA SENDE BİR SAĞLIK PROBLEMİ VAR MIYDI? VARSA NEYDİ➔ Yumurtalarım gelişmiyordu
  • KÜR YA DA İLAÇ KULLANDINIZ MI?➔ Daha önceki aylarda incir, havuç, keçiboynuzu kürleri denedik ama bu ay hiçbir şey yapmadık
  • HAMİLE KALMAK İÇİN KLOMEN/AŞILAMA/TÜP BEBEK GİBİ BİR TEDAVİ ALDIN MI?➔ Femara tedavisi 2 ay
  • OVÜLASYON TAKİBİ YAPTIN MI?➔ Evet
  • HANGİ GÜNLERİ DEĞERLENDİRDİN?➔ Yumurtlama haftasını hep 2 gün dolu, 1 gün boş şeklinde değerlendirdik
  • BELİRTİLERİN VAR MIYDI, NE ZAMAN BAŞLADI?➔ Bariz bir belirti olmadı aslında. Sadece midem ekşimeye başladı 5-6 gün kala. Ne yesem ağzıma geliyor. Kasık batması sağ tarafta bugün başladı (2 gün kala.)
  • ÇİFT ÇİZGİYİ BATA KAÇ GÜN KALA GÖRDÜN? 2 gün kala çok silik bir çizgiyle
  • BU SÜRECİ YAŞAYAN ARKADAŞLARA TAVSİYELERİN NELERDİR?➔ Doktor kontrolünde olmanızı özellikle tavsiye ederim çünkü ovülasyon testlerinin beni yanılttığını anladım doktordan önce. Hep gün aşırı iişkiye girdim. İlk defa yastık koydum kalçamın altına. Etkisi var mıdır bilemiyorum. Psikolojik olarak da takmayın demicem çünkü ben çok takıntılı bir insanım. Sadece belirti aramayın çünkü ben bugüne kadar hiçbir şey hissetmedim kendimi çok dinlememe rağmen. Allah hak eden, gönlü güzel herkese yaşatsın bu duyguyu inşallah. Duacınızım...

Kızlar çıktım doktordan kist olmamış yumurtalar iyi dedi yine günde 3 klomen içeceğim yine 2 kutu. bu ay progestan ve estrofem içme dedi. Pıhtılaşma testini sordum gerek yok sen hamile kalınca kan sulandırıcı kullanırız dedi. Korona aşısı içinde korunma şartı yokmuş sadece gebelerde yapılmıyormuş onun dışında aşı olunmasını öneriyorum dedi @pcoscuk @Uzaygemisi35
Cok sevindim kuzum, bu ay o ay olsun insallah hayirsiyla ❤️

biz direk ilk evlendiğimiz de istemiştik eşimle aramizda 10 yaş var önce ki doktor biraz beyimin yaşını çok görmüştü tüp bebek demişti 4 başarısız gebelik sonrası umutsuzluğa kapılmıştım ki Rabbim tekrar ihsan eyledi çok şükür

birbirimize destek olmayı bende çok istiyorum elbette 😍😍😍

inşallah hamilelik görüşmelerimizi gülerek kucağımız da bebemizle hatırlatırız birbirimize 😍

inşallah rabbim maddi manevi ferahlık versin hepimize 🌿🍃

her sabah istisnasız yiyorum bu peynirle zeytini 🤣

krakerden daha iyi geliyor
Yaaa ne güzel.. Umutsuzluk asla olmamalı ya hayat mucizelerle dolu.. Hepimize de bu mucizeyi yaşatsın Rabbim. Tabii ki destek olucaz. İnan ki ben burdaki desteği kimseden görmüyorum. Denicem kuzum

Kizlar fazla antioksidan almak zararli olabilirmi ben 31 yasindayim ve polikistigim var lh fshtan yuksek fshmda 9du ama dustu şu an neyse koenzim10 200mg çinko 15mg selenyum 100mg omega3 gunde 2000 mg ve haftada 1 evicap e vitamini 100mg yumurta kalitem artsin diye yapiyorum saglikli yumurtalarim olsun diye zarari olurmu sizce 🙏
Bende iciyorum bunlari canim, cogu dogurganligi artirmak icin satilan vitaminlerde var bunlarin hepsi, zarali olsa olmazdi heralde

Yaaa ne güzel.. Umutsuzluk asla olmamalı ya hayat mucizelerle dolu.. Hepimize de bu mucizeyi yaşatsın Rabbim. Tabii ki destek olucaz. İnan ki ben burdaki desteği kimseden görmüyorum. Denicem kuzum

bir de bana mentol taşı çok iyi geldi sürekli elimde kokluyorum kolonyadan daha iyi

zaten tam umutsuzluğa kapıldım ve bu ay oldu madem bebeğim olmuyor bir iş kurayım kendime tekrar çalışma hayatıma döneyim demiştim evlendiğim de bir süre bıraktım işi ve yeni iş kurmaya çalışırken oldu şimdi de iş kaldı gibi oldu 🤪

Ay yazarken beynim uçtu sizden özür diliyorum 🤣

happy Mom uygulamasını tavsiye ediyorum bebişin sana günlük mesaj atıyor çok eğlenceli 😁

senin tavsiyelerin olursa mutlaka beklerim güzel Ağustos annesi 🌹

bir de bana mentol taşı çok iyi geldi sürekli elimde kokluyorum kolonyadan daha iyi

zaten tam umutsuzluğa kapıldım ve bu ay oldu madem bebeğim olmuyor bir iş kurayım kendime tekrar çalışma hayatıma döneyim demiştim evlendiğim de bir süre bıraktım işi ve yeni iş kurmaya çalışırken oldu şimdi de iş kaldı gibi oldu 🤪

happy Mom uygulamasını tavsiye ediyorum bebişin sana günlük mesaj atıyor çok eğlenceli 😁

Bunları hep not alıyorum HoppaGüya anneyim ama ilk hamilelikten sonra 9 yıl geçti unuttum anacım her şeyi, ilk defa yaşıyomuşum gibi bi heyecan hahaha. Planlarını bir süre erteleyeceksin artık. Uygulama çok iyi oldu çok sağol kuzum. Her şeyi paylaşıcaz merak etme. O senin güzelliğin Ağustos annesi :)

Selam canım, ben gebe kalmak istediğim zaman gitmiştim. Gebelik öncesinde de her türlü teste bakıp alttan muayene ediyorlar. Gebeliğe engel bir durum var mı diye. Bence kontrol etmende fayda var. Sıkıntılı bir durum varsa zaten müdehale ederler, yoksa da 35 yaş altı için bir yıl korunmasız ilişki öneriyorlar. Ama değerlerine baktırmanda bi sakınca yok
Teşekkür ederim cevabınız için 🤗 evet en iyisi öyle olacak sanırım bilmek en iyisi.

Allah hepinizin güzel kalbine göre versin canım benim. Hepimizin bir sınavı var hayatta, sabrın sonu selamet.. Bugün özellikle hepiniz için dua edeceğim zaten hep ediyordum ama hamilelerin duası kabul olurmuş. Bir an önce sizin de sevinçlerinizi paylaşalım :KK200:
Aminnnn canım aminnnn 🌺❤️🤲

Kuzu sen uygulama olarak elika ya bak diyorum ☺️

Bunları hep not alıyorum HoppaGüya anneyim ama ilk hamilelikten sonra 9 yıl geçti unuttum anacım her şeyi, ilk defa yaşıyomuşum gibi bi heyecan hahaha. Planlarını bir süre erteleyeceksin artık. Uygulama çok iyi oldu çok sağol kuzum. Her şeyi paylaşıcaz merak etme. O senin güzelliğin Ağustos annesi :)
aaa maşallah ne güzel işte o zaman ki imkanlarla şimdiler farklı
çok tecrübeli anne oluyorsun fena mı :halay:

bakalım ilk canın ne cekecek :KK15:
Kuzu sen uygulama olarak elika ya bak diyorum ☺️
aaaa bakayım canım sen söylersin bakmaz mıyımmm

X