Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
O kadar zor ki tek taraflı mücadele etmek ben de bi sure öyleydim ve tamamen çocuk fikrinden vazgeçmiş soğumustum ama bir gün cok kötü sinir krizi geçirdim ağladım içimden geçenleri söyledim esim hic hislerini belli edemez sessizce dinledi beni yatağa yatırıp üstümü örttü sakinleştirdi uyudum sonrasında az da olsa duzelme oldu tabi tam bi destek göremiyorum bizde cinsel ilişkide azalma da var esim hiiiic düşkün değil ama yine de ilac ya da keçiboynuzu verince artık pek itiraz etmiyor o halimi gördü diye galiba ama cidden çok zor bu süreç beni cok yoruyor .. acaba diyorum evladım ölmese sağlıkla dünyaya gelseydi nasil bi hayatım olurdu .. Çarşamba rahim filmi cektirecegim yine üstünden bir yılı geçti dite yine ayni şeyleri yaşayacağım esim bi kere sperm verdi diye uc gün söylendi nazlandi ... bizim her muayene de neler çektiğimizi görseler bi masturbasyon yapacak sperm verip ona da bin naz ..
Canım bizim eslerde de benzer sorunlar vardi ya acaba bu cinsel soguklukta burdan mi ileri geliyor.Benzer durumlar bizde de var 😑

Kızlar çok canım sıkkın her ay kendimi hamile sanıyorum deli gibi habire ben doktora gidiyorum, kocamın umrunda bile değil test sonuçları çok kötü imkansız yani çocuk olması bu sayılarla, biz acaba neyi bekliyormuşuz çok merak ettim, bizim durumda normal yolla gebe kalmak imkansız gibi bir şey bide üstüne hiç bir çaba göstermemesi de dahil, tadı ne kadar güzel olan keçiboynuzunu bile içmedi tek yapacağı onu içmekti onu bile yapmadı hep bahaneleri var yok stres oldum yok canımı sıktın,şimdi hem 20 bin lira veririz hem de tüm sıkıntıyı iğneleri acıyı sancıyı ben çekip tüp bebek yaptırırız artık,düşünsenize kendi evimizde yatak odamızda stres oluyorum yapamıyorum istemiyorum diyebiliyor adam rahatça ben ise bir ton insanın önünde her yerimi aça aça kim bilir kaç kere gidip gelicem o tüp bebek tedavisine ya bide bitkisel şeyler yapsın bari hadi ilaçları içmiyor olacağını varsayıyor düzgün ilişkimiz bile yok, tamam bunu işe çevirtmeyelim dedim ama yok olmuyor gurur mu yapıyor anlam vermiyorum güzelce yaklaştım olmadı kızdım olmadı anlamıyor kabullenmiyor ya, ben napıcam tamamen vazmıgeçsem, kilom 74 boyum 160 biraz kilo fazlam var bende belki bu süreçte kilo veririm hazırlık olur
Durumlar cok benzer canim suana kadar ben kendimi tedavi ettim , esimde de sorun cikti morfoloji ve ileri hareketlilikte.Bende okuyorum arastiriyorum bitkisel olarakta ne yapilabilir diye onune kadar getiriyorum yok yaranamiyoruz bir iki fazla bisey koysam sen beni zehirleyecek misin moduna giriyor.Bu degerler zayif olunca mi acaba sogukluk oluyor baglantısı var sanirim

Kuzum şuan iyiyim bebek de iyi sanırım 😍 bir ara kanamam falan oldu hastanede kaldım iki akşam, biraz endişeyle geçti bu süreç. Şuan artık daha iyi 🥰 cinsiyet için %85 erkek dedi ama erken olduğu için haftaya net öğreniriz sanırım 😊

beni boşver sen nasılsın nasıl gidiyor tedaviler 😘
Hayırlı olsun 🤰🧿👶 cok gecmis olsun canım 🤲

canım çok nomal değilmi eşinin sonuçları.. benim eşimde ileri hızlı sperm sayısı %0 çıktı..:))) 15 milyonun altı kısırlık gibi sayılıyormuş zaten.. 30 milyon ve üzeri çıkması gerekiyormuş 60 milyon ve üzeri iyi değermiş ,sizin 62 milyon çok iyi morfolojisi %4 ve üzeri iyiymiş.. bizim %1 çıktı.. benimde amh 0,86 falan çıktı.. bende testere dişli aslan pençesi içiyorum.. öbür aya da arı sütü+polen+bal ve birde çörek otu tarçın bal karışımı yapıcam...bir sürü karışım var. bakalım...nasip..
Tavsiyem düşük amh için , bol su , ve incir kürü , benimde hemen hemen aynı amh değerim.

Canım bizim eslerde de benzer sorunlar vardi ya acaba bu cinsel soguklukta burdan mi ileri geliyor.Benzer durumlar bizde de var 😑
Ben evlendiğim ay gebe kalmıştım plesenra aşağıdaydi ilişki yasaktı aylarca sonra sonrasi büyük bi yıkım olunca biliyorsun işte ondan sanırım esim in cinsel isteği ciddi anlamda azaldı hatta benim yüzümden yaşadın bunları keske korunsaydik falan dedi sonra verdiğim kürlere itiraz etmeler falan derken cinsellikten soğudu benim esim iki taraflı da yıprandık hayırlısı bakalım

Kızlar çok canım sıkkın her ay kendimi hamile sanıyorum deli gibi habire ben doktora gidiyorum, kocamın umrunda bile değil test sonuçları çok kötü imkansız yani çocuk olması bu sayılarla, biz acaba neyi bekliyormuşuz çok merak ettim, bizim durumda normal yolla gebe kalmak imkansız gibi bir şey bide üstüne hiç bir çaba göstermemesi de dahil, tadı ne kadar güzel olan keçiboynuzunu bile içmedi tek yapacağı onu içmekti onu bile yapmadı hep bahaneleri var yok stres oldum yok canımı sıktın,şimdi hem 20 bin lira veririz hem de tüm sıkıntıyı iğneleri acıyı sancıyı ben çekip tüp bebek yaptırırız artık,düşünsenize kendi evimizde yatak odamızda stres oluyorum yapamıyorum istemiyorum diyebiliyor adam rahatça ben ise bir ton insanın önünde her yerimi aça aça kim bilir kaç kere gidip gelicem o tüp bebek tedavisine ya bide bitkisel şeyler yapsın bari hadi ilaçları içmiyor olacağını varsayıyor düzgün ilişkimiz bile yok, tamam bunu işe çevirtmeyelim dedim ama yok olmuyor gurur mu yapıyor anlam vermiyorum güzelce yaklaştım olmadı kızdım olmadı anlamıyor kabullenmiyor ya, ben napıcam tamamen vazmıgeçsem, kilom 74 boyum 160 biraz kilo fazlam var bende belki bu süreçte kilo veririm hazırlık olur

O kadar zor ki tek taraflı mücadele etmek ben de bi sure öyleydim ve tamamen çocuk fikrinden vazgeçmiş soğumustum ama bir gün cok kötü sinir krizi geçirdim ağladım içimden geçenleri söyledim esim hic hislerini belli edemez sessizce dinledi beni yatağa yatırıp üstümü örttü sakinleştirdi uyudum sonrasında az da olsa duzelme oldu tabi tam bi destek göremiyorum bizde cinsel ilişkide azalma da var esim hiiiic düşkün değil ama yine de ilac ya da keçiboynuzu verince artık pek itiraz etmiyor o halimi gördü diye galiba ama cidden çok zor bu süreç beni cok yoruyor .. acaba diyorum evladım ölmese sağlıkla dünyaya gelseydi nasil bi hayatım olurdu .. Çarşamba rahim filmi cektirecegim yine üstünden bir yılı geçti dite yine ayni şeyleri yaşayacağım esim bi kere sperm verdi diye uc gün söylendi nazlandi ... bizim her muayene de neler çektiğimizi görseler bi masturbasyon yapacak sperm verip ona da bin naz ..

Durumlar cok benzer canim suana kadar ben kendimi tedavi ettim , esimde de sorun cikti morfoloji ve ileri hareketlilikte.Bende okuyorum arastiriyorum bitkisel olarakta ne yapilabilir diye onune kadar getiriyorum yok yaranamiyoruz bir iki fazla bisey koysam sen beni zehirleyecek misin moduna giriyor.Bu degerler zayif olunca mi acaba sogukluk oluyor baglantısı var sanirim
Bu ülkede erkekler maalesef "aslansın kaplansın, sen ne dersen o oğlum" diye yetiştirildiği için en "feministim, eşitlikçiyim" diyeninin bile derinlerde ataerkil kalıntılar yatıyor. En ufak bir problem çıkmasına zaten ihtimal vermiyorlar ama ola ki yanlışlıkla bir doktora gitmişler ve bu sorun tespit edilmişse direkt olarak beyinleri reddediyor sanırım bunu. Temelde yatan kalıntılar tepişip yüzeye çıkıyor ve kendilerini kendilerinde bir sorun olmadığına ve olamayacağına inandırmaya çalışıyorlar. Soğukluk noktasında da bu etkili oluyor olabilir. Sorundan kaçtıklarından dolayı bununla yüzleşmemek için ilişkiden de kaçınıyor olabilirler çünkü her olumsuz sonuçta bununla yüzleşmek durumunda kalacaklar. Onlar üstüne düşeni yapmadıkça kadın bütün sorumluluğu sırtına yükleniyor. Zaten fazlasıyla stresli bir süreç, böyle olunca daha da yıpratıcı hale geliyor. Biz de benzer sorunlar yaşıyoruz. Umarım hepimizinki en kısa zamanda çözülür.

Bu ülkede erkekler maalesef "aslansın kaplansın, sen ne dersen o oğlum" diye yetiştirildiği için en "feministim, eşitlikçiyim" diyeninin bile derinlerde ataerkil kalıntılar yatıyor. En ufak bir problem çıkmasına zaten ihtimal vermiyorlar ama ola ki yanlışlıkla bir doktora gitmişler ve bu sorun tespit edilmişse direkt olarak beyinleri reddediyor sanırım bunu. Temelde yatan kalıntılar tepişip yüzeye çıkıyor ve kendilerini kendilerinde bir sorun olmadığına ve olamayacağına inandırmaya çalışıyorlar. Soğukluk noktasında da bu etkili oluyor olabilir. Sorundan kaçtıklarından dolayı bununla yüzleşmemek için ilişkiden de kaçınıyor olabilirler çünkü her olumsuz sonuçta bununla yüzleşmek durumunda kalacaklar. Onlar üstüne düşeni yapmadıkça kadın bütün sorumluluğu sırtına yükleniyor. Zaten fazlasıyla stresli bir süreç, böyle olunca daha da yıpratıcı hale geliyor. Biz de benzer sorunlar yaşıyoruz. Umarım hepimizinki en kısa zamanda çözülür.
Okadar haklisiniz ki bir kere sperm testi yaptirdik bir daha asla yaptirmam diyor en azindan 3 ay sonra yaptiralim diyorum hayir diyor cunku korkuyor sonucunda yine ayni seyi gormekten..

Herkes çok sağolsun zaten yalnız olmaıdğımı o kadar iyi biliyorum ki hepimiz adıma çok üzgünüm öyle bir fevre denk geldik ki normal yolla gebe kalmak mucize gibi bir şey zaten bşde ğstüne eşler böyle yapınca ben her şeyden soğuyorum, vaşla bende meraklı değilim her gün her gün şeyimin acılar içinde kalmasına, çocuk için başka çare yok inanın o düşkün değil ben hiç değilim, benim için sarılmak bile yeterli sevgi göstergesi olarak görmüyorum, ama bu olayları öğrendikten sonra gerçekten çok değişti, size tavsiyem ben gibi yapmayın ben çok rahat davrandım o etkilenmesin diye ailesinin hasta gelin laflarını bile yedim ama asla bu işi onların insafına bırakmayın canım cicim eee iş tedaviye gelince stres oluyorum, ben her ayçatala çıkmak zorunda mıyım ben daha çok stres oluyorum habire birileri içime bir şey sokuyor kurcalıyor, kadın olmak zorsa bu ülkede 100 milyon kat zor. cennet boşuna anaların ayakları altında değil, islamiyet ne güzel koruyor bizi be ayrıca rabbim yarattığı kullarını ne iyi tanıyor bizi erkeklerin insafına bırakmamış hiç olmazsa her ay kanıyoruz da biraz rahatız bebek için bu bir düzen olsa da bize yaklaşmıyorlar ne güzel

Merhaba arkadaşlar inş hepimiz tez zamanda güzel haberler alırız benimde bat 10 Şubat bir kızım var 9 yaşında 3 ay evvel zorunlu kürtaj oldum kalbi durduğu için şimdi bu ay tekrar düşündük bakalım inş hayırlısı olsun

minseo minseo

KAÇ YAŞINDASIN? ➔ 38

KAÇ AYDIR/SENEDİR İSTİYORSUN? ➔ 3 ay

İLK GEBELİĞİN Mİ? ➔ 2.

KAÇINCI ÇOCUĞUN OLACAK ➔ 2.

KAYBIN VAR MI? ➔ bir tane kimyasal gebelik

REGLİN DÜZENLİ MİYDİ? ➔ evet

EŞİNDE YA DA SENDE BİR SAĞLIK PROBLEMİ VAR MIYDI? VARSA NEYDİ➔ yok

KÜR YA DA İLAÇ KULLANDINIZ MI?➔ bu ay dört beş gün kadar hayıt tohumu kullandım. Ama cok düzenli içmedim. Ve beş altı aydır folik asit kullanıyorum.

HAMİLE KALMAK İÇİN KLOMEN/AŞILAMA/TÜP BEBEK GİBİ BİR TEDAVİ ALDIN MI?➔ hayır

OVÜLASYON TAKİBİ YAPTIN MI?➔ evet

HANGİ GÜNLERİ DEĞERLENDİRDİN?➔ adetten bir hafta sonra, bir gün arayla.

BELİRTİLERİN VAR MIYDI, NE ZAMAN BAŞLADI?➔ adetten bir kaç gün önce klasik adet öncesi belirtileri yaşadım.

ÇİFT ÇİZGİYİ BATA KAÇ GÜN KALA GÖRDÜN?➔ 3 gün

BU SÜRECİ YAŞAYAN ARKADAŞLARA TAVSİYELERİN NELERDİR?➔ fsh ve lh gibi hormonlarım biraz yüksekti ve bu yüzden hep internetten yorumları okuyup moralimi bozuyordum. Ben bu ay kafamı farklı şeylerle meşgul etmeye çalıştım. Her zaman en kötüsünü düşünmemek, biraz da olumlu hikayelere odaklanmak gerekiyor.

X