Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Özel günlere aslında çok takılmam ama eşimin doğum günü ve evlilik yıldönümümüzün benim için ayrı bir yeri var.. Bugün daha iyiyim, Uzayın dediği gibi yaşamayan anlamaz, hemencecik hamile kalanlar da.... Nealstreet canım insanlar 5. aydan bebek için hazırlanıyorlar, bunlar ilk duydukları andan oda yapmaktan bebek arabasından beşikten bahsettiler hem de eşimin doğum gününde; ayrıca isim koyma çekilişi bile yaptılar güldüler eğlendiler... Ne yapayım vardır yine Allah'ın bir bildiği diyorum. 1 hafta sonra test yapacağım inş pozitifi görürüm :)
Sıkma canını. Kendi görgüsüzlükleri olmuş. Ben çocuk denemeye başlamadan önce hatta evlenmeden önce de çok hassastım bu konuda. İnsanlara sapık gibi sürekli "Çocuk düşünmüyor musunuz" demek ne kadar saçmaysa böyle buldumcuk gibi görgüsüz takılmak da o kadar saçma. En yakın zamanda sağlıkla kucağına alırsın inşallah sen de bebeğini. Biz böyle insanlardan daha hazırlıklı olacağız bebek bakımına, sorumluluk almaya, şuna buna. Burasına odaklanmaya çalışıyorum artık. Zorluğunu biliyoruz çünkü. Hem de sabır testinden geçiyor gibiyiz bir nevi. Bu, insanı çok olgunlaştıran bir süreç

Sıkma canını. Kendi görgüsüzlükleri olmuş. Ben çocuk denemeye başlamadan önce hatta evlenmeden önce de çok hassastım bu konuda. İnsanlara sapık gibi sürekli "Çocuk düşünmüyor musunuz" demek ne kadar saçmaysa böyle buldumcuk gibi görgüsüz takılmak da o kadar saçma. En yakın zamanda sağlıkla kucağına alırsın inşallah sen de bebeğini. Biz böyle insanlardan daha hazırlıklı olacağız bebek bakımına, sorumluluk almaya, şuna buna. Burasına odaklanmaya çalışıyorum artık. Zorluğunu biliyoruz çünkü. Hem de sabır testinden geçiyor gibiyiz bir nevi. Bu, insanı çok olgunlaştıran bir süreç
Kesinlikle haklısın canım, biz bu süreçlerden geçtikte olgunlaşıyoruz. Daha da özenli davranıyoruz. inşallah yakında güzel haberleri da alırız :))

Aynen canım yatıyorum dünden beri. Kanamam bitti gibi sadece kahverengi akıntı geliyor. Yok sadece fitil verdi gerek görmedi sanırım kese iyi yerleştiği için mi bilemedim. Normal dediler ama sen biliyor musun nedir ne değildir ?
Progestan fitil ve iğne kullandım bende zamanında kuzum oradan biraz bilgim var
Geç gördüm yazını özür dilerm
Şimdi nasılsın bebişin ve sen 🌺

göremiyorum canım bilgisayardan instagram açık değil. sayfa adı verir misin cepten bakayım?
Biofizyo Duygu İstif canım

Yazdıklarını okudum ,onların görgüsüzlügü sen lütfen üzme kendini,elinden geleni yap gerisi Allahin taktiri.Sen Allaha havale et,sabrın sonu selamattir inşallah canım 🥰 Kaldı kı ,hersey ya nasip her hamile şıp diye doğurmuyor,herşey bizler için.Önemli olan devamınında sağlıkla ilerlemesi.Güzel haberlerini bekliyoruz inşallah ❤

Progestan fitil ve iğne kullandım bende zamanında kuzum oradan biraz bilgim var
Geç gördüm yazını özür dilerm
Şimdi nasılsın bebişin ve sen 🌺
Estağfurullah canım. Çok şükür iyiyiz kanama bitti gibi dinleniyorum . Kalp atışını duymak için sabırsızlanıyorum ❣️

Kızlarrrr tarihleri güncelleyelim eski tarihleri sileceğim.
goldies16 goldies16 canım senden de soru cevap bekliyoruz.

P Pungar35 05.03.20214 AYGECİKME
Black Light Black Light 15.03.202119 AYGECİKME
I LoVe You I LoVe You 18.03.202128 AY
Uzunkiprik Uzunkiprik 19.03.202112 AY
Mordus Mordus 19.03.20215 AY
Ha-ri Ha-ri 19.03.20211 AY
D E V A D E V A 20.03.20219 AY
zeynep-ahmet zeynep-ahmet 21.03.20218 AY
U Uzaygemisi35 22.03.20219 AY
Kuzum ben adet olmadım daha ay hiç ugrasmadik nasil da bize supriz oldu tarzında bi hamileligim de olabilir 😅😅stres kaynaklı gecikme de beklemedeyim o yüzden

• KAÇ YAŞINDASIN? ➔ 24
  • KAÇ AYDIR/SENEDİR İSTİYORSUN? ➔ 6 ay
  • İLK GEBELİĞİN Mİ? ➔Evet
  • KAÇINCI ÇOCUĞUN OLACAK ➔1
  • KAYBIN VAR MI? ➔ Hayır
  • REGLİN DÜZENLİ MİYDİ? ➔ Sadece birkaç gün değişiyordu günü gününe değildi.
  • EŞİNDE YA DA SENDE BİR SAĞLIK PROBLEMİ VAR MIYDI? VARSA NEYDİ➔Benim FSH 9.57 ydi ve 10 un üzerine çıkarsa hamile kalmakta sıkıntı yaşanırmis tam sınırdaydı. Bir de hipotriodi var bende. Eşimde bildiğimiz bişey yoktu.
  • KÜR YA DA İLAÇ KULLANDINIZ MI?➔ 14 gün c life macun kullandım ama ondan sonra 12 gün gecikmeli adet oldum bir daha bıraktım iyi gelmedi düşüncesiyle. Bu ay içinde hiçbir şey kullanmadım.
  • HAMİLE KALMAK İÇİN KLOMEN/AŞILAMA/TÜP BEBEK GİBİ BİR TEDAVİ ALDIN MI?➔hayir
  • OVÜLASYON TAKİBİ YAPTIN MI?➔ hayır
  • HANGİ GÜNLERİ DEĞERLENDİRDİN?➔ Bu ay bosverdigim için hiçbir bilgim yok maalesef
  • BELİRTİLERİN VAR MIYDI, NE ZAMAN BAŞLADI?➔ Her zamanki gibi göğüs acım vardı ama Pms diye düşündüm. Bir sabah kalktığımda gözlerimin göz bebekleri büyümüştü ve kirpiklerim karışmıştı ve idrarım normalden koyuydu.
  • ÇİFT ÇİZGİYİ BATA KAÇ GÜN KALA GÖRDÜN?➔ Battan 8 gün sonra
  • BU SÜRECİ YAŞAYAN ARKADAŞLARA TAVSİYELERİN NELERDİR?➔ Ben çok stresli bir insanım arkadaşlar bu ay inanın hiç umrumda olmadı belki haftada bir böle yapmış olabiliriz. Allah'tan istedim her namazda Kuran'da dua ettim. Ve dedim ki Allah'ım ben istedim verecek olan sensin ve bunu dediğim gün öğrendim hamile olduğumu. Dualarınızı bekliyorum lütfen bebeğimin kalp atışını da duyayım o zaman hamileyim diyebileceğim hala inanamiyorum.

Umarım yararı vesilesi olur size de ❣️ Hepiniz dualarımdasiniz. Hepimizin bebisleri olup bugünleri hatırlayacağız eminim...

X