Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
KAÇ YAŞINDASIN? ➔29
KAÇ AYDIR/SENEDİR İSTİYORSUN? ➔4 ay
İLK GEBELİĞİN Mİ? ➔evet
KAÇINCI ÇOCUĞUN OLACAK ➔ilk
KAYBIN VAR MI? ➔hayır
REGLİN DÜZENLİ MİYDİ? ➔evet 28 gün döngüm
EŞİNDE YA DA SENDE BİR SAĞLIK PROBLEMİ VAR MIYDI? VARSA NEYDİ➔hayır yoktu
KÜR YA DA İLAÇ KULLANDINIZ MI?➔evet
HAMİLE KALMAK İÇİN KLOMEN/AŞILAMA/TÜP BEBEK GİBİ BİR TEDAVİ ALDIN MI?➔klomen kullandım
OVÜLASYON TAKİBİ YAPTIN MI?➔evet artımed ile yaptım
HANGİ GÜNLERİ DEĞERLENDİRDİN?➔pik öncesi pik günü ve sonrasını
BELİRTİLERİN VAR MIYDI, NE ZAMAN BAŞLADI?➔çatlamadan sonra kabızlık sorunum başaladı tam 1 hafta sürdü ama klomen yan etkilerinde de olduğu için emin olamadım. Sonrasında sağ kasığımda iğne ucu gibi ince ince batmalar yaşadım. Bat günüm yarın dün regl sancısı hissettim.
ÇİFT ÇİZGİYİ BATA KAÇ GÜN KALA GÖRDÜN?➔çatlamadan sonra 9. Gün akşamı gördüm. Yani battan 4 5gün önce diyebilirim.
BU SÜRECİ YAŞAYAN ARKADAŞLARA TAVSİYELERİN NELERDİR?➔Bu ay Hsg de çekindim, birde ona bakayım dedim ordan mı bir sorunum var diye hiçbir problem çıkmadı, ama küçük bir tıkanıklık varsa da açıldı mı bilemem.
Pik öncesi pik günü ve sonrası ilişki oldu, yarım saat 45 dk bacaklarımı kaldırarak kalçamın altında yastıkla uzandım. İlişki esnasında eşim gelmeden önce belimin altına yastık koydum ki dışarıya gitmesin diye. Boşalmadan sonra koyuyordum eskiden hep,bu ay böyle yaptım. Erken öğrendim ama bat bugün yarın,yani kesin sonuç ne olur bilemem, takipteyim. Hepimiz için hayırlısıyla gelsin bebeklerimiz 🙏 minseo minseo

KAÇ YAŞINDASIN? ➔29
İLK GEBELİĞİN Mİ? ➔evet
KAYBIN VAR MI? ➔hayır
HAMİLE KALMAK İÇİN KLOMEN/AŞILAMA/TÜP BEBEK GİBİ BİR TEDAVİ ALDIN MI?➔klomen kullandım
BELİRTİLERİN VAR MIYDI, NE ZAMAN BAŞLADI?➔çatlamadan sonra kabızlık sorunum başaladı tam 1 hafta sürdü ama klomen yan etkilerinde de olduğu için emin olamadım. Sonrasında sağ kasığımda iğne ucu gibi ince ince batmalar yaşadım. Bat günüm yarın dün regl sancısı hissettim.
ÇİFT ÇİZGİYİ BATA KAÇ GÜN KALA GÖRDÜN?➔çatlamadan sonra 9. Gün akşamı gördüm. Yani battan 4 5gün önce diyebilirim.
BU SÜRECİ YAŞAYAN ARKADAŞLARA TAVSİYELERİN NELERDİR?➔Bu ay Hsg de çekindim, birde ona bakayım dedim ordan mı bir sorunum var diye hiçbir problem çıkmadı, ama küçük bir tıkanıklık varsa da açıldı mı bilemem.
Pik öncesi pik günü ve sonrası ilişki oldu, yarım saat 45 dk bacaklarımı kaldırarak kalçamın altında yastıkla uzandım. İlişki esnasında eşim gelmeden önce belimin altına yastık koydum ki dışarıya gitmesin diye. Boşalmadan sonra koyuyordum eskiden hep,bu ay böyle yaptım. Erken öğrendim ama bat bugün yarın,yani kesin sonuç ne olur bilemem, takipteyim. Hepimiz için hayırlısıyla gelsin bebeklerimiz 🙏 minseo minseo
Hsg nin gücü adınaaa 😊 hadi güzel güzel yükselsin değerlerin inşallah 🙏

Selam kizlae nasılsınız. Bugün ikili test için ve kist için başka bir doktora gittim ve doktorm çikolata kisti olmadığını bunun basit bir hamilelik kisti olduğunu söyledi. Hamilelikten sonra kaybolur dedi içi boş dedi. 12+4 olmuşuz 😍
Süper canım çok sevindim bu kadar zaman seni onca korkuttular boşuna mıymış yani çok şaşırdım. Çikolata kistini genelde anlıyorlar pek karıştırcak yapısı olmuyor ama ultrason kesin tanı değil tabi. Ben çok sevindim bebişin de senin de iyi olmanıza 🤗🤗
Yazdığım anda pişman oldum, benimki küçülürse gereksiz bilgileri değil de gereklileri siliyor diye 🙈

Ben net dolandırılırım. Her sene düzenli olarak aşeriyorum bunları. Servet dökerim kesin :/
Evet aynen canım şunları silelim ama bunları hatırlayalım olmuyor malesef 🙈

Hadi ya. Şimdiden çıkar çıkmaz stok yapın o zaman 🤣🤣
Maşallah harika 🧿🧿
KAÇ YAŞINDASIN? ➔29
İLK GEBELİĞİN Mİ? ➔evet
KAYBIN VAR MI? ➔hayır
Öncelikle hayırlı olsun sağlıkla kucağınıza alın inşallah 🤗🤗 çok erken öğrenmişsiniz çatlatma iğnesi vurulmadan yalnızca klomen mi kullandınız?

Takvimimde dongum 25 e düşmüş bu yuzfen 26 martti. Duzelttim 28 ve adet baslangicim 29 imis. Dun aksam az bi kahverengi akintim vardi. Sonra kesildi su an hicbisey yok ne gelen var ne giden 😅😅 sozde adet oldugim gibi tup bebek merkezjnde randevu alcam beklıyorum 🤷🏼‍♀️
Tamam tatlım gelişme olursa güncelle bizi :21:

A neden öyle dediki iğnemi olmuştun canım sen ondanmı. Doğru diyorsun canım ama arada özleşmekte güzel yahu :KK70: :KK70:
Eheheh evet cnm iğneden, ama pek umutlu değilim, çok stres oldum şu 1 ayda.. Eşim tüpten yana..
Haklısın özleşmek güzeldir :)

• Beğen
Reactions: niw
Kızlar durumunda değişiklik olan mesaja dönüş yapabilir mi ? :KK15:
@ipek_annesi @Duhanin annesi @Random33 kızlar sizden de soru cevap beklemekteyiz. :spor:
@Blacklight 15.03.202119 AYGECİKME
D E V A D E V A 20.03.20219 AYGECİKME
@zeynep-ahmet 21.03.20218 AYGECİKME
fiona13 fiona13 25.03.202128 AYGECİKME
@merakligzm 25.03.202111 AYGECİKME
@Umuttllu 26.03.202131 AYGECİKME
@Rojda56 26.03.202116 AYGECİKME
@Amanita 26.03.202116 AYGECİKME
@bahtsizlik abidesi 28.03.20215 AY
@Pinkpeonyy 28.03.20214 AY
@minikooommm 29.03.20214 AY
Golldd Golldd 29.03.20214 AY
gecenin_resmi gecenin_resmi 29.03.202118 AY
canım ben ilaçtan dolayı gecikmeli
oluyorum 25 nisan falan tahmini

Süper canım çok sevindim bu kadar zaman seni onca korkuttular boşuna mıymış yani çok şaşırdım. Çikolata kistini genelde anlıyorlar pek karıştırcak yapısı olmuyor ama ultrason kesin tanı değil tabi. Ben çok sevindim bebişin de senin de iyi olmanıza 🤗🤗

Evet aynen canım şunları silelim ama bunları hatırlayalım olmuyor malesef 🙈

Hadi ya. Şimdiden çıkar çıkmaz stok yapın o zaman 🤣🤣

Maşallah harika 🧿🧿

Öncelikle hayırlı olsun sağlıkla kucağınıza alın inşallah 🤗🤗 çok erken öğrenmişsiniz çatlatma iğnesi vurulmadan yalnızca klomen mi kullandınız?
Teşekkürler öncelikle ❣️🙏 evet çatlatma iğnesi vurunmadım.

@ipek_annesi @Duhanin annesi @Random33 kızlar sizden de soru cevap beklemekteyiz. :spor:
Hala yok canım kasık ağrılarım var göğüs ucu hassasiyetim var. Birde vücut ısım 2 gündür yükseliyor. Son şans bugün bi test daha yapcam 🙄

21 Nisan olarak güncelleyebilirsin iloveme

Canım hangi ilaçları içip be gibi sonuç aldınız eşinizden kaçırdım ben 🙈
Canım hangi ilaçları içip be gibi sonuç aldınız eşinizden kaçırdım ben 🙈
Thread 'Eşinde Sperm sorunu olanlar ? Birlikte takip edelim tecrubelerimizi paylaşalım'
Eşinde Sperm sorunu olanlar ? Birlikte takip edelim tecrubelerimizi paylaşalım

canım konum burası baya detaylı inceleyebilirsin şifa olur vesile olur ınsallah

Çoook teşekkür ederim 🥰 darısı bi an önce size inşallah 🙏 bunlar hep can sıkıntısından 😁 bugün vereceğim kanı
Bekliyoruz sabırsızlıkla canım :)
Günaydın canlar 🐰
Günaydın canımmm :)
Selam kizlae nasılsınız. Bugün ikili test için ve kist için başka bir doktora gittim ve doktorm çikolata kisti olmadığını bunun basit bir hamilelik kisti olduğunu söyledi. Hamilelikten sonra kaybolur dedi içi boş dedi. 12+4 olmuşuz 😍
Çok şükür, nasıl da endişelenmiştin. Kaybolmuş gitmiş.. sağlıkla geçsin hamileliğin :)))

X