Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Süper canım çok sevindim bu kadar zaman seni onca korkuttular boşuna mıymış yani çok şaşırdım. Çikolata kistini genelde anlıyorlar pek karıştırcak yapısı olmuyor ama ultrason kesin tanı değil tabi. Ben çok sevindim bebişin de senin de iyi olmanıza 🤗🤗

Evet aynen canım şunları silelim ama bunları hatırlayalım olmuyor malesef 🙈

Hadi ya. Şimdiden çıkar çıkmaz stok yapın o zaman 🤣🤣

Maşallah harika 🧿🧿

Öncelikle hayırlı olsun sağlıkla kucağınıza alın inşallah 🤗🤗 çok erken öğrenmişsiniz çatlatma iğnesi vurulmadan yalnızca klomen mi kullandınız?
Keşke meyve stoklanabilen bir şey olsa ya :/

Kalıcaz işte k.çımızı yırtıyoz bunun için. Her şey yaz meyvelerini doya doya yiyelim diye 🤣
ben kesin karpuz aşeririm çok seviyorum o yüzden acilen hamile kalmam lazım :KK70: annem bana hamileyken karpuz aşermiş, benim ilk kelimem ''kaki'' millet anne baba der ben kaki kaki diye karpuz peşinde koşuyomuşum :KK70:

Aa sahi. S sedanur4004 'un bayağı büyüdü diye ameliyat gerekebilir de dediler bak. Çok şükür onun risk kalmadı gibi, sen de güzel haberle gel bize bugün 🤲🏻
Doktora ne zaman gitsem, sorun yok, problem yok, takip edicez, ama sana zararı yok bebeğe yok diyo.
En son ama patlarsaaaaaaaa diye aba altından sopa gösterip yolluyo.
3 doktorun üçü de aynısını yaptı. Doktor değiştiresim de gelmiyo artık. :KK70:

• KAÇ YAŞINDASIN? ➔ 35
  • KAÇ AYDIR/SENEDİR İSTİYORSUN? ➔ 9 ay
  • İLK GEBELİĞİN Mİ? ➔ 3.
  • KAÇINCI ÇOCUĞUN OLACAK ➔ 2.
  • KAYBIN VAR MI? ➔ 1 düşük
  • REGLİN DÜZENLİ MİYDİ? ➔ evet
  • EŞİNDE YA DA SENDE BİR SAĞLIK PROBLEMİ VAR MIYDI? VARSA NEYDİ➔ Bildiğimiz bir şey yok
  • KÜR YA DA İLAÇ KULLANDINIZ MI?➔ Folik asit ve D vit
  • HAMİLE KALMAK İÇİN KLOMEN/AŞILAMA/TÜP BEBEK GİBİ BİR TEDAVİ ALDIN MI?➔ Femara ve Ovitrelle
  • OVÜLASYON TAKİBİ YAPTIN MI?➔ Hayır
  • HANGİ GÜNLERİ DEĞERLENDİRDİN?➔ Çatlatma iğnesi vurduğum için 36 saat aralarla
  • BELİRTİLERİN VAR MIYDI, NE ZAMAN BAŞLADI?➔ Erken belirtim olmadı. Sadece akıntım hep devam etti ve battan bir gün önce adet sancısı başladı. Göğüs ucu çook az ağrımaya başladı bir gün önce.
  • ÇİFT ÇİZGİYİ BATA KAÇ GÜN KALA GÖRDÜN?➔ İğneden 15 gün sonra hcg 6,90 çıktı. Hala idrar testinde çıkmıyordu. 17.gün sonra da ikinci çizgiyi gördüm
  • BU SÜRECİ YAŞAYAN ARKADAŞLARA TAVSİYELERİN NELERDİR?➔ Önceki hamileliğimde de erken belirti yaşamamıştım hiç, şimdi de yaşamadım. Yani kendinizi dinleyip boşuna strese girmeyin. Erkenden test yapmaya da başlamayın. Ben umudu kesmiştim ki gecikmeyle birlikte ancak kanda çıktı. Bir an önce mucizenizi yaşamanızı dilerim 🙏 iyi ki varsınız ❤️

Keşke meyve stoklanabilen bir şey olsa ya :/
Buzluğa atılmaz mı kız 🙄 hiç aram olmadığı belli mi 🤣
🌸 KK 1. GELENEKSEL İZMİR HAMİLE ZİRVESİ 🌸
Ben de şuraya adımı yazdırayım🤗
  • KAÇ YAŞINDASIN? ➔ 35
  • İLK GEBELİĞİN Mİ? ➔ 3.
  • EŞİNDE YA DA SENDE BİR SAĞLIK PROBLEMİ VAR MIYDI? VARSA NEYDİ➔ Bildiğimiz bir şey yok
  • HAMİLE KALMAK İÇİN KLOMEN/AŞILAMA/TÜP BEBEK GİBİ BİR TEDAVİ ALDIN MI?➔ Femara ve Ovitrelle
  • BELİRTİLERİN VAR MIYDI, NE ZAMAN BAŞLADI?➔ Erken belirtim olmadı. Sadece akıntım hep devam etti ve battan bir gün önce adet sancısı başladı. Göğüs ucu çook az ağrımaya başladı bir gün önce.
  • ÇİFT ÇİZGİYİ BATA KAÇ GÜN KALA GÖRDÜN?➔ İğneden 15 gün sonra hcg 6,90 çıktı. Hala idrar testinde çıkmıyordu. 17.gün sonra da ikinci çizgiyi gördüm
  • BU SÜRECİ YAŞAYAN ARKADAŞLARA TAVSİYELERİN NELERDİR?➔ Önceki hamileliğimde de erken belirti yaşamamıştım hiç, şimdi de yaşamadım. Yani kendinizi dinleyip boşuna strese girmeyin. Erkenden test yapmaya da başlamayın. Ben umudu kesmiştim ki gecikmeyle birlikte ancak kanda çıktı. Bir an önce mucizenizi yaşamanızı dilerim 🙏 iyi ki varsınız ❤️
Harika canım inşallah hepimiz arkandan geliriz sağlıkla 💫💫

Merhaba kızlar, 28 yaşındayım Eylül ayından beri çocuk istiyoruz ama nasip olmadı eylülden beri folik asit kullanıyorum.Adetlerim düzenlidir bildiğimiz bi problem yok çünkü bebek düşünmeden 2-3 ay önce eşimde bende doktora gitmiştik.Bana alttan muayne edip yumurtalıkların iyi demişti düşüneceğin zaman folikasite başla 3 ay öncesinde dedi.Geçen ay ovülasyon testi kullanıp yumurtlama ve sonraki 3 günü değerlendirdim.Aslında hamile olduğumu düşünüyordum bu ay çünkü çok değişik belirtilerim vardı ama adet oldum bugün.Sizlere danışmak istediğim doktora tekrar gitmek istiyorum ama neler yaptırmalıyım ne zaman gitmeliyim bi arkadaş adetin 3. Günü git hormon testi yaptır demişti.Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.☺️

Doktora ne zaman gitsem, sorun yok, problem yok, takip edicez, ama sana zararı yok bebeğe yok diyo.
En son ama patlarsaaaaaaaa diye aba altından sopa gösterip yolluyo.
3 doktorun üçü de aynısını yaptı. Doktor değiştiresim de gelmiyo artık. :KK70:
Patlamayacak inşallah. Ablama da 10 olursa ameliyat bak haberin olsun dediler. 9 cm'e dayandı orda kaldı. Sonra fiyuuuv diye kayboldu

Patlamayacak inşallah. Ablama da 10 olursa ameliyat bak haberin olsun dediler. 9 cm'e dayandı orda kaldı. Sonra fiyuuuv diye kayboldu
Hani öyle birşey ki, o kadar beklediğin bir hamileliğin var ama senin sevincin gölgede kalıyo, geçen sefer cinsiyetini öğrendik, kalp atışlarını duyduk ama yüzümüz beş karış çıktık ordan, halbuki mutlu ve heyecanlı çıkmamız gerekirdi.

• KAÇ YAŞINDASIN? ➔ 35
  • İLK GEBELİĞİN Mİ? ➔ 3.
14. gün test yapmış mıydın cnm? yoksa direkt 15. gün beta mı verdin? Ben yarın yapacağım ama acaba BAT ı mı beklesem çıkmazsa onu düşünüyorum.

X