Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
KAÇ YAŞINDASIN? ➔21
KAÇ AYDIR/SENEDİR İSTİYORSUN? ➔iki buçuk senedir
İLK GEBELİĞİN Mİ? ➔evet
KAÇINCI ÇOCUĞUN OLACAK ➔ilk Allah'ın izli ile
KAYBIN VAR MI? ➔yok
REGLİN DÜZENLİ MİYDİ? ➔duzenli
EŞİNDE YA DA SENDE BİR SAĞLIK PROBLEMİ VAR MIYDI? VARSA NEYDİ➔ bende polikstik over var ve yumurtalıklarim tembel
KÜR YA DA İLAÇ KULLANDINIZ MI?➔ klomen
HAMİLE KALMAK İÇİN KLOMEN/AŞILAMA/TÜP BEBEK GİBİ BİR TEDAVİ ALDIN MI?➔aşılama ile hamile kaldım
OVÜLASYON TAKİBİ YAPTIN MI?➔ hayır
HANGİ GÜNLERİ DEĞERLENDİRDİN?➔ aşılamadan sonra 3. Gün ve gün aşırı devam
BELİRTİLERİN VAR MIYDI, NE ZAMAN BAŞLADI?➔ aşılamanın 10. Günü göğüs ucu sızısı, gaz ve bel ağrım başladı 11. Gün göğsümde de ağrı oldu birde kasık batmalari vardı çok yürüdüğümde falan
ÇİFT ÇİZGİYİ BATA KAÇ GÜN KALA GÖRDÜN?➔3 gün kala
BU SÜRECİ YAŞAYAN ARKADAŞLARA TAVSİYELERİN NELERDİR?➔Asla ama asla pes etmeyin Hz. Meryeme spermsiz evlat nasip eden Rabbim elbet bizim de bu çabalarımızın gözyaşlarımızın karşılığını verecek sadece biraz sabır ben aşılamadan önce( rabbi hebli minessalihin ) dedim hep aşılama olurken aşılama bittikten sonra hep özellikle aşılama odasında beklerken elimi karnıma koydum öyle dedim insAllah rabbim en tez vakitte sizede bu güzel haberi almayı nasip eder dualarım hep sizinle 🥰🥰

Canm sayı 13 milyon hız düşük. Ürolojici verdi vitamin kesin garanti vermiyo tabi ama kadın doğumcu vitaminle sayı artıyor ama morfoloji düzelmiyo genelde dedi
Anladım canım bizim de ml de 6 milyon çok düşük değil mi? Normalde 15 milyon olması gerekiyor sanırım ml de, ileri hız da yok sadece yavaş ileri var %33. Napıcaz bilmiyorum ben de bikaç ay zaman verdim bi yandan da tüp bebeği düşünüyorum. Gerçi çok deneme de yapmadık ama tüp bebek doktoru olmaz demiyorum fakat düşük ihtimal görünüyor dedi bu değerlerle doğal gebelik olması.

Tek seferde mi böyle çıktı? Teyit etmek için en az bir kez daha görmek istiyorlar genelde 2-3 ay sonra. Takviye ya da ilaç verildi mi? Varikosel mi varmış, bakıldı mı düşük değerlerin kaynağı ne diye?
Ben tüp bebek doktoruna muayene olmaya gitmiştim o esnada eşimin değerlerine de baktı düşük görünüyor dedi tabii doğal olarak. Sonrasında 1 kez daha yenilemesi iyi olur dedi canım ilk kez yaptırıyoruz testi. Doktor kendisi bir ilaç vermedi ama proxeed plus a başladık biz belki etkisi olur diye. Ayrıca üroloji doktoruna da mı gitmeliyiz acaba?
Değerler aşağıdaki gibi maalesef canım

Sayı ml de 6 milyon
İleri hız %0
Yavaş ileri %33
Yerinde hareket%17
Hareketsiz %50
Morf. %1

Ben tüp bebek doktoruna muayene olmaya gitmiştim o esnada eşimin değerlerine de baktı düşük görünüyor dedi tabii doğal olarak. Sonrasında 1 kez daha yenilemesi iyi olur dedi canım ilk kez yaptırıyoruz testi. Doktor kendisi bir ilaç vermedi ama proxeed plus a başladık biz belki etkisi olur diye. Ayrıca üroloji doktoruna da mı gitmeliyiz acaba?
Değerler aşağıdaki gibi maalesef canım

Sayı ml de 6 milyon
İleri hız %0
Yavaş ileri %33
Yerinde hareket%17
Hareketsiz %50
Morf. %1
Ürologa bi gidin derim. Elle muayene, usg, hormonlar, d vitamini bakılsın. Varikoselse ameliyat sonrası değerleri çok iyileşen ve doğal yoldan hamile kalan var. Belki çözülebilecek bir şeydir yani

Ürologa bi gidin derim. Elle muayene, usg, hormonlar, d vitamini bakılsın. Varikoselse ameliyat sonrası değerleri çok iyileşen ve doğal yoldan hamile kalan var. Belki çözülebilecek bir şeydir yani
Evet gitsek iyi olacak gibi bakalım çok sağolasın verdiğin bilgiler için :)

X