Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Canım bence olur genelde 2de falan çağırıyorlar ama denk gelmiyorsa iş günü falan çok sıkıntı olmaz bence. Sonra yine muhtemelen ilaca 3.veya 5.gün başlatır
bu reglim de geçsin mayıs sonundaki reglimde gitmeyi planlıyorum bakalım belki 1 2 gün erken olursam tam denk gelir ctsiye

inşallah canım artık o kadar uzak geliyor ki bu ihtimal bi gün minseo minseo üyelik iptali diye görürseniz hiç şaşırmayın dükkanı kapatıp gidesim geliyor :KK43:
Yoo yooo buna izin veremeyizz burada tek bir göbüşü dolmayan bile kalmayacakkk ona göre 🤗 sen de sürünün başını çekeceksin🍀
Jetgilgillere katılıyorum 😍
Kızlar muayneden çıktım 7 cm kist var dedi doktor kese falan yok henüz çok korkuyorum hiç rahat değilim 😞 başına gelen var mı
Canım endişelenme değerin çok düşüktü daha ne kesesi görmeyi bekliyorsun ki? Kist için endişelenme benim de doktor ilk kontrolde ağrıların olabilir geçen aydan çatlamaya 1 2 yumurtan var dedi kist olmuş yani benim de. İlaçlarını iğnelerini aksatma dikkat et kendine değer en son ne zaman bakıldı kaç çıktı?
bu reglim de geçsin mayıs sonundaki reglimde gitmeyi planlıyorum bakalım belki 1 2 gün erken olursam tam denk gelir ctsiye
Dur bakalım yine regl geçmeleri hesaplanmış 🙈 yeni yaşının ilk günleri güzel haberi alırsın belki de ve anneler gününe o haberle girersin inşallah 🙏 ama hayırlısı hayat sürprizlerle dolu 🙏

Dur bakalım yine regl geçmeleri hesaplanmış 🙈 yeni yaşının ilk günleri güzel haberi alırsın belki de ve anneler gününe o haberle girersin inşallah 🙏 ama hayırlısı hayat sürprizlerle dolu 🙏
o sürprizler beni bulmaz kuzu benim ite kaka olacak orası kesin artık hiç umutlanmıyorum inanılmaz okeyim olmayacağı fikrine ön tedavileri bitirip tüpe hazırlanacağım

o sürprizler beni bulmaz kuzu benim ite kaka olacak orası kesin artık hiç umutlanmıyorum inanılmaz okeyim olmayacağı fikrine ön tedavileri bitirip tüpe hazırlanacağım
İnşallah o bebiş seni öyle bir şaşırtacak ki diye umuyorum🙏 bu ay ben de hesap kitap yapıyordum eşimle bizim artık belli oldu aşılamayı soralım da çok pahalıysa tüpe geçeriz olmadı direkt diyordum. Zor olacak annesi ama öyle bir gelecek ki sana her şeyi unutturacak 🤗 dualarım seninle kimse alınmasın ama en çok senle topik başkanımız🥰

böle konuştuğun ıcın zaten normal yolu kapıyosun. beynıne tuple hamıle kalcam dıyosun resmen. tamam kendıne hamıleyım hamıleyım dıye konusmada olmayacakmıs gıbıde konusma nereden bılıyosun tupte açıldı daha ne az sabır aaa.
kendın yıldızsavascısına ılk kaybını ugurlayamamısın ki yenısı gelsın dıyodun . ssssende kendını normal yolla kalamamaya odaklıyosun resmen.
en kotu tup ıhtımalı var bunda sansımızın olması bile güzel. ama en son yanı zamanı gelırse dusunursun bunu

İnşallah canım korkuyorum bakalım içim bir türlü rahat etmiyor görene kadar kalp atışı duyana kadar. Off çok yoğunmuş valla sık sık takip et hatta boşluk olursa mesaj geliyor öyle ayarla hemen kaparsın.

Canım bence olur genelde 2de falan çağırıyorlar ama denk gelmiyorsa iş günü falan çok sıkıntı olmaz bence. Sonra yine muhtemelen ilaca 3.veya 5.gün başlatır
Öyle yaptım canım boşluk olduğunda mesaj gelsin diye. Bi de adana şehir hastanesine bakıcam. Bi arkadaş orada kadın doğuma gitmiş öyle yaptırmış testi.
Güzel düşün kuzum, bütün tedbirleri alarak geçirdin bu süreci. Her şey yolunda gidecek merak etme ☺️

• KAÇ YAŞINDASIN? ➔ 27
  • KAÇ AYDIR/SENEDİR İSTİYORSUN? ➔ 5 aydır
  • İLK GEBELİĞİN Mİ? ➔ evet nasipte varsa💜
  • KAÇINCI ÇOCUĞUN OLACAK ➔ ilk
  • KAYBIN VAR MI? ➔ yok çok şükür
  • REGLİN DÜZENLİ MİYDİ? ➔ evet, gününe gününe
  • EŞİNDE YA DA SENDE BİR SAĞLIK PROBLEMİ VAR MIYDI? VARSA NEYDİ➔ bildiğimiz yoktu
  • KÜR YA DA İLAÇ KULLANDINIZ MI?➔ folik asit
  • HAMİLE KALMAK İÇİN KLOMEN/AŞILAMA/TÜP BEBEK GİBİ BİR TEDAVİ ALDIN MI?➔ hayır
  • OVÜLASYON TAKİBİ YAPTIN MI?➔ önceki aylarda yapmıştım, bu ay yapmadım sadece uygulamanın gösterdiği doğurgan dönemi değerlendirdik
  • HANGİ GÜNLERİ DEĞERLENDİRDİN?➔ 15 & 16cı günleri
  • BELİRTİLERİN VAR MIYDI, NE ZAMAN BAŞLADI?➔ adete 1 hafta kala aşırı şekilde gögüs hassasisyeti, bildiğin ağrıyordu 🥲
  • ÇİFT ÇİZGİYİ BATA KAÇ GÜN KALA GÖRDÜN?➔ 4 gün kala silik bir şekilde
  • BU SÜRECİ YAŞAYAN ARKADAŞLARA TAVSİYELERİN NELERDİR?➔ Allah herkese çift çizgiyi nasip etsin inşallah. Ben bu ay boslamamistim ama en umutsuz oldugum aydı çünkü bir süre ayrı kalmak zorunda kaldık iş seyehati yüzünden. O yüzden o iki kereye de güvenmedik açıkçası. 😁 Ama her şey nasipmiş onu anladım 💜 Oluruna bırakmak gerekiyormuş, fazla değerlendirmek 100% tutacak demek değilmiş onu anladım önceki aylardan. O nezaman isterse o zaman oluyormuş🥲💜

İnşallah o bebiş seni öyle bir şaşırtacak ki diye umuyorum🙏 bu ay ben de hesap kitap yapıyordum eşimle bizim artık belli oldu aşılamayı soralım da çok pahalıysa tüpe geçeriz olmadı direkt diyordum. Zor olacak annesi ama öyle bir gelecek ki sana her şeyi unutturacak 🤗 dualarım seninle kimse alınmasın ama en çok senle topik başkanımız🥰
inşallah canım bakalım hayırlısı olsun hakkımızda artık ne düşünsem ne diye dua etsem bilemiyorum
böle konuştuğun ıcın zaten normal yolu kapıyosun. beynıne tuple hamıle kalcam dıyosun resmen. tamam kendıne hamıleyım hamıleyım dıye konusmada olmayacakmıs gıbıde konusma nereden bılıyosun tupte açıldı daha ne az sabır aaa.
kendın yıldızsavascısına ılk kaybını ugurlayamamısın ki yenısı gelsın dıyodun . ssssende kendını normal yolla kalamamaya odaklıyosun resmen.
en kotu tup ıhtımalı var bunda sansımızın olması bile güzel. ama en son yanı zamanı gelırse dusunursun bunu
konuşmamla yol kapanıyorsa kapansın bir de onu düşünemiyeceğim. bir şeyler ters gidecek diye düşünmekten de korkar hale gelirsem öleyim bir köşede. ben bu işe mantıksal olarak yaklaşıyorum şu an olmama ihtimali olma ihtimalinden çok daha fazla o yüzden ek planlar yapmaya başlamam lazım. 1 yıl dolduysa bir sorun aranmalı diyenler doktorlar, 14. ayımdayım. sağ tüp tamam sıkıntılıydı ama soldan olsa olur bak M Masalmina 2. ye hamile tek tüple yani1 tüpün olmaması engel teşkil etmiyor olsa benim de olurdu bunca zaman. benim yumurtalarım kalitesiz bence ve onun da bi tedavisi yok malesef.

Canım ginerayı aratırken mesajına denk geldim bende bu hapları içiyorum, hiç bel ağrısı falan yaptımı acaba, ağrım oldu baya ilacın yan etkisi mi diye düşündüm? 😊
yok kuzucum valla hiç bi yan etkisini görmedim ama güzel bi ilaç diye okumuştum bi yerlerde hemşire reçeteyi yazıyordu başka doğum kontol yazacaktı doktor hayır dedi ginera verelim dahamı etkilidir bilmem

Öyle yaptım canım boşluk olduğunda mesaj gelsin diye. Bi de adana şehir hastanesine bakıcam. Bi arkadaş orada kadın doğuma gitmiş öyle yaptırmış testi.
Güzel düşün kuzum, bütün tedbirleri alarak geçirdin bu süreci. Her şey yolunda gidecek merak etme ☺️
İyi yapmışsın orası da uzak gelmezse öyle yap canım hangisi denk gelirse gidersin. İnşallah canım hepimizin hakkında hayırlısı olsun

O değilde markete bile kari koca gitmek yasakmış eee ben tek gidemem tasiyamam çünkü esim tek gitse ben 21 gün nereye çıkayım market de olmasa kafayı mı yiyelim
bizde birlikte gidiyoruz canım el ele tutuşmayın gidin nolcak millet yasakmı dinliyor ya gırla sokakta

Senin bat aralığı 30 gun o zaman. Dun çok kötüydüm bugun iyiyim iyi olmam lazm mecburum
Moler bozmak yok hep sen derdin bana canım benim herşey çok güzel olacak inanıyorum ben benim kuzenimim 8 sene olmadı aşılama yaptı tutmadı bidaha yaptırmam dedi diğer ay kendiliğinden oldu insalalh senin de öyle olur canim ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Yoo yooo buna izin veremeyizz burada tek bir göbüşü dolmayan bile kalmayacakkk ona göre 🤗 sen de sürünün başını çekeceksin🍀

Jetgilgillere katılıyorum 😍

Canım endişelenme değerin çok düşüktü daha ne kesesi görmeyi bekliyorsun ki? Kist için endişelenme benim de doktor ilk kontrolde ağrıların olabilir geçen aydan çatlamaya 1 2 yumurtan var dedi kist olmuş yani benim de. İlaçlarını iğnelerini aksatma dikkat et kendine değer en son ne zaman bakıldı kaç çıktı?

En son dün bakıldı 264,65 çıkmıştı kuzum bugün görseniz ekranda kocaman kist vardı ölçtü doktor 7 cm dedi oda korkma dedi ama internetten baktım üzüm gebeliği mol gebelik olabilir falan yazıyor 😭 birde doktor 2-3 gün sonra tekrar beta tahlili yaptır dedi 😭

Moler bozmak yok hep sen derdin bana canım benim herşey çok güzel olacak inanıyorum ben benim kuzenimim 8 sene olmadı aşılama yaptı tutmadı bidaha yaptırmam dedi diğer ay kendiliğinden oldu insalalh senin de öyle olur canim ❤️❤️❤️❤️❤️❤️
Ya tedavi olunca ister istemez insan üzülüyor beklenti icinde oldugu için. Hakkimizda hayirlisi olsun inşallah canm benim😘

En son dün bakıldı 264,65 çıkmıştı kuzum bugün görseniz ekranda kocaman kist vardı ölçtü doktor 7 cm dedi oda korkma dedi ama internetten baktım üzüm gebeliği mol gebelik olabilir falan yazıyor 😭 birde doktor 2-3 gün sonra tekrar beta tahlili yaptır dedi 😭
Canım kist dediği şey yumurtalıkta. Üzüm gebeliği mol gebeliği dediği şey rahim içinde oluyor ve beta HCG çok sağlıksız çok aşırı yükseliyor. Senin onlarla alakan yok sakin ol. Benim doktor 272den sonra bir daha test istemedi haftaya keseye gel dedi. Ben dayanamayıp 4 gün sonra yine yaptırdım. Ama yanlış hatırlamıyorsam senin de kan sulandırıcı falan kullanman gerekiyordu dimi? Onlara bende hemen başladı keseyi falan beklemeden ilk kanda yani. O açıdan soraydın kist açısından hiç endişelenme.

X