Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kızlar yeni tarihleri yazar mısınız ?
@Angell77 12.04.20213 AYGECİKME
@Yusra30 14.04.202130 AYGECİKME
sleepy05 sleepy05 16.04.202110 AYGECİKME
@Pungar35 19.04.20215 AYGECİKME
@Mordus 21.04.20216 AYGECİKME
@gecenin_resmi 21.04.202119 AYGECİKME
NaaNaa NaaNaa 23.04.202133 AY
@minikooommm 23.04.20215 AY
@gurbetgulu16 24.04.20217 AY
@fiona13 25.04.202129 AY
@Pinkpeonyy 26.04.20215 AY
@niw 26.04.20218 AY
@Blacklight 27.04.202120 AY
sim84sim sim84sim 27.04.20215 AY
@Amanita 27.04.202119 AY
Yeni BAT I daha önce yazdım diye hatırlıyorum 🤔
15.05 canım minseo minseo
Biraz uzak kalmak istedim. 🙁
Klomen, ovitrelle, q folin, progestan fitil kullanıyorum. Bu ay doktor kontrolünde ilerliyoruz 👩‍⚕️

Hahah benim işsizlik hiçbir yerimden yetenek ve üretimle çıkmadı ya. Aylar önce bir umut battaniye örmeye başlamıştım olmayan çocuğa. Sonra işler sarpa sarınca kenara kaldırdım bir daha dokunasım gelmedi. Öyle yarım haliyle duruyor.
Çamaşır sepetini de yapınca at bakam güzel oluyormuş böyle bakması 🤣 Çocukceğize bir isim koyuverin artık. Kura çekin aranızda ismi kim koysun diye 😃
İşte bişey yapmayınca tüm gün kendini dinliyon 😅 iki şiş kaktırıver kalk 😂😂
Ay bizim kız dile gelcek artık kendi ismini kendisi koycak bizden bi cacık olmayacağını anladı çocuk 😂😂😂 ay böyle bi karikatür vardı sen bilirsin, anne karnında dile gelen bebe 😂😂

Kesinlikle katılıyorum 😅 benim kocada bir sıcak sever ki anlatamam hala yorganla yatıyor bide gece uykusunda benim de üstümü örtüp duruyor kan ter içinde uyandım 🙄
Oha boşanma sebebi 🤣 ben dün gece örtüsüz uyudum eşim de açmış üstünü pike bile fazla geliyor 🤒
Yeni BAT I daha önce yazdım diye hatırlıyorum 🤔
15.05 canım minseo minseo
Bazen gözden kaçırabiliyorum

İşte bişey yapmayınca tüm gün kendini dinliyon 😅 iki şiş kaktırıver kalk 😂😂
He aynen o değinden yapıyorum. Doktorlar "De get işine bak" diyor artık ama ben kurcalamaya devam 🙈 Battaniyeye devam mı etsem diye dürtüklüyorlar ara ara ama bir yandan da yapasım gelmiyor. Daha ortada hamilelik yokken çok umutlandırmasam mı kendimi diyorum kaldı öyle. Sen at böyle yaptıkça ya bayıldım 😍
Ay bizim kız dile gelcek artık kendi ismini kendisi koycak bizden bi cacık olmayacağını anladı çocuk 😂😂😂 ay böyle bi karikatür vardı sen bilirsin, anne karnında dile gelen bebe 😂😂
Karikatür işi bende biliyorsun ama yasaklaaaağr beni bitirdi o yasaklar 🤣

Oha boşanma sebebi 🤣 ben dün gece örtüsüz uyudum eşim de açmış üstünü pike bile fazla geliyor 🤒

Bazen gözden kaçırabiliyorum
Biz bütün kış kombi savaşları veriyoruz. Ben açıyorum o kapıyor. Kombi kulvarında mücadeleye devam edemeyince gidip camı açıyor 🤬

Şimdi de hala yorgan duruyor bizim. Gece serin geliyor bana. Sabah terliyorum ama birkaç gün daha kalsın bakam

mell_in_shell mell_in_shell gazetelere çıkmışınız hiç demiyon ahshshdj Sizden de böyle bir performans bekliyorum 🤣

canım covid olduk bu süreçte.
eşimin sperm değerleri zaten çok iyi değildi muhtemelen daha da bozuldu. covidin kanıtlanmş böyle bir etkisi var bilimsel olarak. ben de kendimi biraz toparlamak istiyorum.
iş teklfi aldım belki değerlendirirm.
bu süreçte sadece sağlığın ne kadar önemli olduğunu bi kez daha anladım.
ikinci femara tedavim de olumsuz oldu. polip için histeroskopi olacaktım ama inan içimden bile gelmiyor artık.
işin özü tükenmişlik sendromu ağır bastı artık. o nedenle böylesi sanırım daha iyi olacak 🤲🏻🌸
Canım sakın pes etme!...Benim eşimde geçen yıl Eylül'de kovid geçirdi sonrasında spermiyogramında baktırdım bir problem çıkmadı.Bizim her ay yumurta rezervimiz azaldığı gibi erkeginde sperm sayısı zamanla azalabiliyor.Her zaman belirtmeye çalışıyorum ,kadın ve erkek kaynaklı bir problem varsa ,ben tüp bebeğe geçiş yapılmasından yanayım.Maddi durumu herkesin imkan vermeyebilir ama SGKnin karşıladığı bazı durumlarda var.Özellikle bunları araştırmak lazım...Benim önerim Özellerde çok fazla para ödemek yerine, üniversite hastanelerine gidip uzman doktor tarafindan teşhis konulması ve tedavi olmak daha mantıklı geliyor.

Biz bütün kış kombi savaşları veriyoruz. Ben açıyorum o kapıyor. Kombi kulvarında mücadeleye devam edemeyince gidip camı açıyor 🤬

Şimdi de hala yorgan duruyor bizim. Gece serin geliyor bana. Sabah terliyorum ama birkaç gün daha kalsın bakam
İstanbul daha serindir İzmir yanüyüüüür 🤯 deprem falan mı olcak bilemedim çok sıkıcı bi sıcak var

İstanbul daha serindir İzmir yanüyüüüür 🤯 deprem falan mı olcak bilemedim çok sıkıcı bi sıcak var
Tövbe de la ağzından yel alsın. Burası da bir anda ve boğucu bir şekilde ısındı. Basık bir hava var yani. Bana yağmur topluyor gibi geliyor

• KAÇ YAŞINDASIN? ➔ 29
  • KAÇ AYDIR/SENEDİR İSTİYORSUN? ➔ yaklaşık 1 senedir
  • İLK GEBELİĞİN Mİ? ➔ evet
  • KAÇINCI ÇOCUĞUN OLACAK ➔ kısmetse inşallah ilk 🙏
  • KAYBIN VAR MI? ➔ hayır
  • REGLİN DÜZENLİ MİYDİ? ➔ evet
  • EŞİNDE YA DA SENDE BİR SAĞLIK PROBLEMİ VAR MIYDI? VARSA NEYDİ➔ bende çikolata kisti var yıllardır. Eşimin değerleri normal sınırlardaydı
  • KÜR YA DA İLAÇ KULLANDINIZ MI?➔ bu ay ekstra olarak inofolic'e başlamıştım. Bir de d vitaminim ve demirim çok düşük çıkmıştı onlara başlamıştım.
  • HAMİLE KALMAK İÇİN KLOMEN/AŞILAMA/TÜP BEBEK GİBİ BİR TEDAVİ ALDIN MI?➔ evet. Bu klomen ve ovitrelle ile denediğimiz 3. Aydı.
  • OVÜLASYON TAKİBİ YAPTIN MI?➔ test olarak yapmadım doktor ultrasonla takip yaptı
  • HANGİ GÜNLERİ DEĞERLENDİRDİN?➔ cuma günü çatlatma iğnesi vuruldum. Çatlatma iğnesi öncesi Perşembe, iğne sonrası cumartesi pazar ve salı günlerini değerlendirmiştik doktorun yönlendirmesine göre
  • BELİRTİLERİN VAR MIYDI, NE ZAMAN BAŞLADI?➔ belirtilerim hiç yoktu. Hala yok diyebilirim.
  • ÇİFT ÇİZGİYİ BATA KAÇ GÜN KALA GÖRDÜN?➔ bata 2 3 gün kala kan testinde öğrendim. Bana göre çok silik çizgi de battan sonra 2 3 gün sonra çıktı. Kan testinde pozitifken çizgi göremiyordum. Ancak 5 gün falan geçince düzgün 2. çizgi görmeye başladım.
  • BU SÜRECİ YAŞAYAN ARKADAŞLARA TAVSİYELERİN NELERDİR?➔ kesinlikle stres olmayın diyemeyeceğim kafanıza takmayın diyemeyeceğim ve unuttuğunuz anda olur diyemeyeceğim. Çünkü benim bir an olsun bile aklımdan gitmiyordu. Hatta kafam başka şeylerle de çok dolu ve fiziksel olarak da çok yorgundum annemin sağlık sorunlarıyla uğraşıyordum. Ama o halde bile aklımda ya varsa düşüncesi hep vardı. Sadece bu yolun yolcusu olmanın zor bir şey olduğunu, yaşamayanın kolay kolay anlayamayacağını düşünüyorum. Bu birkaç ayda benim de pes ettiğim, umutsuzluğa kapıldığım, güzel haberler alınca sevinip sonra içimde bir burukluk yaşadığım çok oldu. Hele ilk çocuk için deneyenlerin "acaba hiç anne olamayacak mıyım" sorusunun çok ağır bir şekilde sık sık akıllarına geldiğini düşünüyorum. Lütfen inancınızı kaybetmeyin ve henüz gelmeyen bebişinizle bile sık sık konuşun. Biz her gün hayal kurmaya devam ettik, evet her reglde çöktüm kendimize gelemedik ama yeniden yeni umutlarla kalkıştık. Ve ben her zaman herkes için hayırlı olan zamanda hayırlısıyla olmasını diledim kendim için de öyle diledim hep. Umudunuzu kaybetmeyin ve hayırlısı için dileyin siz de. Hepiniz kalbinde kocaman annelik duygusu barındıran ve bunu tatmayı hak eden harika insanlarsınız. Burada birbirimize destek olmamız da harika bir şey hepiniz iyi ki varsınız🙏
Sende iyi ki varsın canım 😍
Sağlıcakla gelsin miniğin :KK68:

Allah hayra çıkarsın valla böyle sıcaklar beni korkutuyor
O bi astrolog kadın 27 nısan dolunayında dedi ya deprem dıye bende cok korkmuştum sonra bırılerı ona hep karıncaları felan atmıs depremmi geliyor diye o da yok suan ıcın en fazla 4 felan dedi

• KAÇ YAŞINDASIN? ➔ 29
  • KAÇ AYDIR/SENEDİR İSTİYORSUN? ➔ yaklaşık 1 senedir
  • İLK GEBELİĞİN Mİ? ➔ evet
  • KAÇINCI ÇOCUĞUN OLACAK ➔ kısmetse inşallah ilk 🙏
  • KAYBIN VAR MI? ➔ hayır
  • REGLİN DÜZENLİ MİYDİ? ➔ evet
  • EŞİNDE YA DA SENDE BİR SAĞLIK PROBLEMİ VAR MIYDI? VARSA NEYDİ➔ bende çikolata kisti var yıllardır. Eşimin değerleri normal sınırlardaydı
  • KÜR YA DA İLAÇ KULLANDINIZ MI?➔ bu ay ekstra olarak inofolic'e başlamıştım. Bir de d vitaminim ve demirim çok düşük çıkmıştı onlara başlamıştım.
  • HAMİLE KALMAK İÇİN KLOMEN/AŞILAMA/TÜP BEBEK GİBİ BİR TEDAVİ ALDIN MI?➔ evet. Bu klomen ve ovitrelle ile denediğimiz 3. Aydı.
  • OVÜLASYON TAKİBİ YAPTIN MI?➔ test olarak yapmadım doktor ultrasonla takip yaptı
  • HANGİ GÜNLERİ DEĞERLENDİRDİN?➔ cuma günü çatlatma iğnesi vuruldum. Çatlatma iğnesi öncesi Perşembe, iğne sonrası cumartesi pazar ve salı günlerini değerlendirmiştik doktorun yönlendirmesine göre
  • BELİRTİLERİN VAR MIYDI, NE ZAMAN BAŞLADI?➔ belirtilerim hiç yoktu. Hala yok diyebilirim.
  • ÇİFT ÇİZGİYİ BATA KAÇ GÜN KALA GÖRDÜN?➔ bata 2 3 gün kala kan testinde öğrendim. Bana göre çok silik çizgi de battan sonra 2 3 gün sonra çıktı. Kan testinde pozitifken çizgi göremiyordum. Ancak 5 gün falan geçince düzgün 2. çizgi görmeye başladım.
  • BU SÜRECİ YAŞAYAN ARKADAŞLARA TAVSİYELERİN NELERDİR?➔ kesinlikle stres olmayın diyemeyeceğim kafanıza takmayın diyemeyeceğim ve unuttuğunuz anda olur diyemeyeceğim. Çünkü benim bir an olsun bile aklımdan gitmiyordu. Hatta kafam başka şeylerle de çok dolu ve fiziksel olarak da çok yorgundum annemin sağlık sorunlarıyla uğraşıyordum. Ama o halde bile aklımda ya varsa düşüncesi hep vardı. Sadece bu yolun yolcusu olmanın zor bir şey olduğunu, yaşamayanın kolay kolay anlayamayacağını düşünüyorum. Bu birkaç ayda benim de pes ettiğim, umutsuzluğa kapıldığım, güzel haberler alınca sevinip sonra içimde bir burukluk yaşadığım çok oldu. Hele ilk çocuk için deneyenlerin "acaba hiç anne olamayacak mıyım" sorusunun çok ağır bir şekilde sık sık akıllarına geldiğini düşünüyorum. Lütfen inancınızı kaybetmeyin ve henüz gelmeyen bebişinizle bile sık sık konuşun. Biz her gün hayal kurmaya devam ettik, evet her reglde çöktüm kendimize gelemedik ama yeniden yeni umutlarla kalkıştık. Ve ben her zaman herkes için hayırlı olan zamanda hayırlısıyla olmasını diledim kendim için de öyle diledim hep. Umudunuzu kaybetmeyin ve hayırlısı için dileyin siz de. Hepiniz kalbinde kocaman annelik duygusu barındıran ve bunu tatmayı hak eden harika insanlarsınız. Burada birbirimize destek olmamız da harika bir şey hepiniz iyi ki varsınız🙏
Ayy hamilemisiniz hayırlı olsun çok sevindim sizi daha önce de görmüştüm buralarda, uğraşıyordunuz bizim gibi her ay sizde, maşallah maşallah hayırlı olsun hayırlısıyla gelsin bebeğiniz 😍😍😍
İstanbul da çok sıcak, vallahi benim de aklıma aynı şey geliyor bi basınç var sanki deprem mi olacak diye 😫
Allah hayra çıkarsın valla böyle sıcaklar beni korkutuyor

• KAÇ YAŞINDASIN? ➔26
  • KAÇ AYDIR/SENEDİR İSTİYORSUN? ➔16 ay
  • İLK GEBELİĞİN Mİ? ➔3
  • KAÇINCI ÇOCUĞUN OLACAK ➔1
  • KAYBIN VAR MI? ➔evet 2 kimyasal gebelik
  • REGLİN DÜZENLİ MİYDİ? ➔evet
  • EŞİNDE YA DA SENDE BİR SAĞLIK PROBLEMİ VAR MIYDI? VARSA NEYDİ➔Benim tek tüpüm tıkalıydı ve kasım ayında alındı
  • KÜR YA DA İLAÇ KULLANDINIZ MI?➔folik asit ve omega3
  • HAMİLE KALMAK İÇİN KLOMEN/AŞILAMA/TÜP BEBEK GİBİ BİR TEDAVİ ALDIN MI?➔ aşılama
  • OVÜLASYON TAKİBİ YAPTIN MI?➔hayır
  • HANGİ GÜNLERİ DEĞERLENDİRDİN?➔ aşılama yaptırdığım gün dahil 3 gün ilişki önerdi doktorum sonrasında gün aşırı devam ettik
  • BELİRTİLERİN VAR MIYDI, NE ZAMAN BAŞLADI?➔ aşılamadan sonra hep kasık ağrım oldu 6. Gün kabızlık ve gaz sancısı oldu
  • -AKINTI RENGİ VE TÜRÜ: aşılamanın 7. Günü sarımsı yoğun akıntı geldi sonrasında beyaz su gibi devam etti hala devam ediyor
  • -GÖĞÜS HASSASİYETİ: yeni başlayan dolgunluk ve göğüs hassasiyeti var
  • -KASIK AĞRISI: evet sürekli
  • -SIRT/BEL AĞRISI: yok
  • -KABIZLIK: sadece 6. Gün oldu
  • -SICAK BASMASI/ÜŞÜME: yanıyorum Osman abi
  • -DİĞER: daha ne olsun 😅
  • ÇİFT ÇİZGİYİ BATA KAÇ GÜN KALA GÖRDÜN?➔ 6 gün kala
  • BU SÜRECİ YAŞAYAN ARKADAŞLARA TAVSİYELERİN NELERDİR?➔ hayatımda gördüğüm en stres sahibi en panik en aceleci insan kendimim. Tek önerim benim gibi olmayın 😂 Buradaki herkesi kocamaan seviyorum ve hepinize çok teşekkür ediyorum eminim ki bu listedeki herkes bir gün bebeğini kucağına alacak ❤️

X