Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
M minik mucize92 artık soru cevap yapsan mı :dondurma:
Dün aradım taradım nasıl yapacağımı bulamadım sormaya da utandım sana bulamadım diye kuzum 😂 neyse dedim çarşamba kendim bir daha beta yaptırayım ondan sonra sana sorup yapayım diye düşündüm çiçeğim en son cumartesi yaptırdım beta 1688.45 çıktı 🙈 tarif ediver bana nereden bulcam anketi yapayım çiçeğim 🌺

Dün aradım taradım nasıl yapacağımı bulamadım sormaya da utandım sana bulamadım diye kuzum 😂 neyse dedim çarşamba kendim bir daha beta yaptırayım ondan sonra sana sorup yapayım diye düşündüm çiçeğim en son cumartesi yaptırdım beta 1688.45 çıktı 🙈 tarif ediver bana nereden bulcam anketi yapayım çiçeğim 🌺
ya yerim utanacak ne var bebito, ilk sayfaya git canım sorular orda kopyala-yapıştır yap cevaplarını yaz gönder gelsin. beta değerine kurbaaan :halay:

Aa ben o ikinciyi kaçırmışım burdan uzaklaştığım döneme denk geldi demek ki. Neyse bir yandan iyi olmuş tedavin erken başladı. Benim de tedavi öncesi reglim çok erken gelmişti. Strestendir dedi doktor. Geçecek merak etme, rahatlarsın yumurta toplamadan sonra. Amin inşallah.
İnşallah kuzum, hakkımızda hayırlısı olsun :KK200: Evet senin kaybolduğun zamanlarda ben çok acı çektim :KK70:
Sonuç çok güzel olur inşallah 😍
İnşallah, hepimiz için güzel olur :)))
Ay çok teşekkür ederim güzel bilgilerin için 💘
rica ederim canım, benim cildim problemliydi, hep sivilce cıkıyor, çıkınca dokunmuyorum ama lekesi 1 ayda ancak geçiyor. Cilt doktorum bayağı iyidi sağolsun çok iyi bir tedaviyle geçti gitti...ama kesinlikle çok iyi bir güneş kremi kullanmak lazım. :)

Bu klomen kisti mekanı terketmemiş arkadaşlar 🙄 3 aydır yapıştı mubarek.

Bu arada muayenede oralığı kan gölüne çevirdim tişörtüm yerler battı haahhaha 😂😂 çok akıyo diye seviniyordum kist gidiyor diye o da duruyo acaba daha 2.günü diye mi gözüktü kist gider mi sizce regl bitene kadar? Poffffff🥴

İnşallah kuzum, hakkımızda hayırlısı olsun :KK200: Evet senin kaybolduğun zamanlarda ben çok acı çektim :KK70:

İnşallah, hepimiz için güzel olur :)))

rica ederim canım, benim cildim problemliydi, hep sivilce cıkıyor, çıkınca dokunmuyorum ama lekesi 1 ayda ancak geçiyor. Cilt doktorum bayağı iyidi sağolsun çok iyi bir tedaviyle geçti gitti...ama kesinlikle çok iyi bir güneş kremi kullanmak lazım. :)
Çok sağol canım Allah razı olsun hemen not aldım yazdıklarını 😚😚

Bu klomen kisti mekanı terketmemiş arkadaşlar 🙄 3 aydır yapıştı mubarek.

Bu arada muayenede oralığı kan gölüne çevirdim tişörtüm yerler battı haahhaha 😂😂 çok akıyo diye seviniyordum kist gidiyor diye o da duruyo acaba daha 2.günü diye mi gözüktü kist gider mi sizce regl bitene kadar? Poffffff🥴
haydaa dk hapı falan vermiyor mu ?

İğne ucu kısa ve çok ince kolay giriyor bende, rahat bırakıyorum göbişmi, bismillah diyip vuruyorum... Baş ağrısı yorgunluk yapıyor biraz ama sonucu güzel birşey için uğraşıyoruz..
Merak etme kuzum, sen en büyük sınırı aştın, gerisi pamuk ipliği gibi gidecek :)))) :KK200: Bizler buradayız, sana tam gaz desteğiz.
Aynen öyle canım sonu güzel olsun diye uğraşıyoruz sen de o güzel haberi en kısa zamanda alacaksın inşallah 🤗 yumurta sayısıyla ilgili bişi diyorlar mı? Sadece boyutu mu söylediler?
İnşallah hepimizin bundan sonraki bütün süreçleri rast gitsin su gibi geçsin🙏 Allah razı olsun, ben de sağlık elverdiği sürece buradayım sizler için😍
Senin de iğnelerin sanırım U Uzaygemisi35 gibi, Allah yardımcınız olsun kuzum, sağ salim gelsin bebişleriniz. :anne:
Aynen canım amin Allah razı olsun inşallah 🙏
Benim 9 ay garanti vurulacağım kuzum İnşaAllah sende gerek kalmaz cidden zor ya acıtıyor da namussuz iğne 😂
Evet yaa çatlatma iğnesi gibi olur sanmıştım bu baya acıtıyor iğnesi ayrı ilacı da ayrı. Eşim yapınca daha rahat ediyorum Allah'tan. Sağlıkla gelsin de bebişin katlanırız 🤗
Kizlar benim beta 252 den 89 a düşmüş doktora yatın gosterecegim. Ne yapmalıyım şuan. Neden böyle olmuş olabilir.
Canım kimyasal gebelik veya düşük olabilir 😔 bir doktora görünsen iyi olur

• KAÇ YAŞINDASIN? ➔29
  • KAÇ AYDIR/SENEDİR İSTİYORSUN? ➔ 3 senedir istiyoruz
  • İLK GEBELİĞİN Mİ? ➔ nasipse ilk İnşaAllah
  • KAÇINCI ÇOCUĞUN OLACAK ➔ birinci 🤲
  • KAYBIN VAR MI? ➔ 3 tane kaybım var bir tanesi kimyasal gebelik 2 tanesi kalbi durması sonucu öldü 😞
  • REGLİN DÜZENLİ MİYDİ? ➔ evet
  • EŞİNDE YA DA SENDE BİR SAĞLIK PROBLEMİ VAR MIYDI? VARSA NEYDİ➔ ikimizde de hiç bir yok elhamdulillah
  • KÜR YA DA İLAÇ KULLANDINIZ MI?➔ eşli macun kullandık
  • HAMİLE KALMAK İÇİN KLOMEN/AŞILAMA/TÜP BEBEK GİBİ BİR TEDAVİ ALDIN MI?➔ evet klomen tedavileri aldım arkasından 2 kere aşılama yaptırdık tutmadı. Doktorum 3.aşılamayı iptal ettiği ay hamiş kaldım 🤲🙈
  • OVÜLASYON TAKİBİ YAPTIN MI?➔ hayır ama doktor gün söyledi
  • HANGİ GÜNLERİ DEĞERLENDİRDİN?➔ çatlatma iğnesini yapmadan bir gün önce iğneyi yaptıktan bir gün sonra ve devam eden 3 gün sonrası gün aşırı
  • BELİRTİLERİN VAR MIYDI, NE ZAMAN BAŞLADI?➔ sadece kasıklarıma iğne batar gibi oluyordu ve ellerim ayaklarım buz gibi oluyordu ve bel ağrım çok oldu adete bir hafta kala başladı
  • -AKINTI RENGİ VE TÜRÜ: yoktu
  • -GÖĞÜS HASSASİYETİ: adete bir hafta kala göğüz uçlarım çok hassaslaştı
  • -KASIK AĞRISI: vardı adet olacağım sanıyordum
  • -SIRT/BEL AĞRISI: aşırı bel ağrısı
  • -KABIZLIK: yok aksine ishal
  • -SICAK BASMASI/ÜŞÜME: bende üşüme oluyordu ama şuaralar sıcak basıyor
  • -DİĞER:
  • ÇİFT ÇİZGİYİ BATA KAÇ GÜN KALA GÖRDÜN?➔5 gün kala silik çizgi gördüm
  • BU SÜRECİ YAŞAYAN ARKADAŞLARA TAVSİYELERİN NELERDİR?➔ canım yoldaşlarım size kafanıza takmayın demeyeceğim çünkü bebekle yatıp bebekle kalkan biriyim zaten biliyorsunuz az çok beni bu konuda psikolojik destek bile aldım çalıştığım halde aklım hep acaba oldu mu acaba tuttu mu bu sefer gibi kendi kendiyle konuşuyordu etrafta hamile görünce gözyaşlarım içime akıyordu ve artık 3 kayıptan sonra aşılamalarda tutmayınca tamam dedim sanırım ben anne olamayacağım her gece dualar ettim rabbime hakkımda hayırlısı olsun diye ve zamanı bu zamanmış İnşaAllahta devamı gelir. Lütfen pes etmeyin. Ben düştükçe ayağa kalktım ve sizler bana enerji verdiniz. Hepinizi ayrı ayrı çok seviyorum gerçekten. Benim içimin acısını kendi ablam anlamadı sizler anladınız şuan bunları yazarken bile gözyaşlarım sel oldu 🥲 sizinde olacak ben inanıyorum Allahın izniyle pes etmek yok yolunuza kalkıp devam edeceksiniz. Hepiniz dualarımdasınız 🤲
  • Sizde dualarınızı benden eksik etmeyin bu sefer bebeğime kavuşmam için sizde dualarınızda bana yer verin emi canlarım ❤️

Aynen öyle canım sonu güzel olsun diye uğraşıyoruz sen de o güzel haberi en kısa zamanda alacaksın inşallah 🤗 yumurta sayısıyla ilgili bişi diyorlar mı? Sadece boyutu mu söylediler?
İnşallah hepimizin bundan sonraki bütün süreçleri rast gitsin su gibi geçsin🙏 Allah razı olsun, ben de sağlık elverdiği sürece buradayım sizler için😍

Aynen canım amin Allah razı olsun inşallah 🙏

Evet yaa çatlatma iğnesi gibi olur sanmıştım bu baya acıtıyor iğnesi ayrı ilacı da ayrı. Eşim yapınca daha rahat ediyorum Allah'tan. Sağlıkla gelsin de bebişin katlanırız 🤗

Canım kimyasal gebelik veya düşük olabilir 😔 bir doktora görünsen iyi olur
Senin iyi kocişin yapıyor benimki bakamıyor bile 😂 senin iğne bundan mı kuşum

Eklentiler

• DBE4E6CB-A114-44EE-95B7-A936252ED659.jpeg
    DBE4E6CB-A114-44EE-95B7-A936252ED659.jpeg
    90,9 KB · Görüntüleme: 83
  • KAÇ YAŞINDASIN? ➔29
  • KAYBIN VAR MI? ➔ 3 tane kaybım var bir tanesi kimyasal gebelik 2 tanesi kalbi durması sonucu öldü 😞
  • EŞİNDE YA DA SENDE BİR SAĞLIK PROBLEMİ VAR MIYDI? VARSA NEYDİ➔ ikimizde de hiç bir yok elhamdulillah
  • HAMİLE KALMAK İÇİN KLOMEN/AŞILAMA/TÜP BEBEK GİBİ BİR TEDAVİ ALDIN MI?➔ evet klomen tedavileri aldım arkasından 2 kere aşılama yaptırdık tutmadı. Doktorum 3.aşılamayı iptal ettiği ay hamiş kaldım 🤲🙈
  • HANGİ GÜNLERİ DEĞERLENDİRDİN?➔ çatlatma iğnesini yapmadan bir gün önce iğneyi yaptıktan bir gün sonra ve devam eden 3 gün sonrası gün aşırı
  • BELİRTİLERİN VAR MIYDI, NE ZAMAN BAŞLADI?➔ sadece kasıklarıma iğne batar gibi oluyordu ve ellerim ayaklarım buz gibi oluyordu ve bel ağrım çok oldu adete bir hafta kala başladı
  • -DİĞER:
  • BU SÜRECİ YAŞAYAN ARKADAŞLARA TAVSİYELERİN NELERDİR?➔ canım yoldaşlarım size kafanıza takmayın demeyeceğim çünkü bebekle yatıp bebekle kalkan biriyim zaten biliyorsunuz az çok beni bu konuda psikolojik destek bile aldım çalıştığım halde aklım hep acaba oldu mu acaba tuttu mu bu sefer gibi kendi kendiyle konuşuyordu etrafta hamile görünce gözyaşlarım içime akıyordu ve artık 3 kayıptan sonra aşılamalarda tutmayınca tamam dedim sanırım ben anne olamayacağım her gece dualar ettim rabbime hakkımda hayırlısı olsun diye ve zamanı bu zamanmış İnşaAllahta devamı gelir. Lütfen pes etmeyin. Ben düştükçe ayağa kalktım ve sizler bana enerji verdiniz. Hepinizi ayrı ayrı çok seviyorum gerçekten. Benim içimin acısını kendi ablam anlamadı sizler anladınız şuan bunları yazarken bile gözyaşlarım sel oldu 🥲 sizinde olacak ben inanıyorum Allahın izniyle pes etmek yok yolunuza kalkıp devam edeceksiniz. Hepiniz dualarımdasınız 🤲
  • Sizde dualarınızı benden eksik etmeyin bu sefer bebeğime kavuşmam için sizde dualarınızda bana yer verin emi canlarım ❤️
canımmmm saglıkla al kucagına ınsallahh artık keyfını tadını cıkar guzel anne

• KAÇ YAŞINDASIN? ➔29
  • -DİĞER:
Sağ salim kucağına alırsın inşallah 🙏 Bizim ne yaşadığımızı bizden iyi anlayamaz kimse. Ailen bile anlayamaz yaşamadan kimse anlamıyor. Yalnız değilsin. Bunları düşünme artık

Senin iyi kocişin yapıyor benimki bakamıyor bile 😂 senin iğne bundan mı kuşum
Aynen canım 🙈 ben çatlatma iğnesini rahatça kendin vuruyordum ama bunu ilk gün kendim yaparken çok fenalaştım. Öyle olunca kendi dedi ben yapayım diye. Gerçekten hem daha az acıyor hem de psikolojik olarak daha rahat oluyor. Aynı elle tutup batırıp sonra ilacı vermeye çalışırken bu sefer iğne içeride oynuyor ister istemez. Şimdi o da baya alıştı hemşir bey 🤣

Eklentiler

• IMG_20210419_144532_N.jpg
    IMG_20210419_144532_N.jpg
    110,1 KB · Görüntüleme: 79
X