Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Yaaaaaaaaaa iste buna sinir oluyorum☹☹ bu vucudumuzun bize oynadigi bi oyun bende de bu sekilde durum hamile degilim ve igneden sonra 19.gun bitti..😪😪 madem hamile degiliz enazindan gecmesin regli ki hemen calismalara baslayalim.dimi ama yaaa..😤😤
Malesef canım hayırlısı ne diyelim 🤷‍♀️

• Üzgünüm
Reactions: niw
Canım göbek deliğinin 3 cm etrafından ben hep birgün sağ birgün soldan yaptım birazcığını sıkıp sıktığın yerden vurman lazım diğer türlü ödem oluyomuş sanırım kasta sıkıntı oluyomuş ama kolay yani ilk stresliydimde sonra alışıyosun 🥰
Canim iki kere vurdum ama sıkıştırmadım bende yumurta kaliteli olmuyor sanirim...😪😪

Kızlar aşılamamın 11. Günündeyim çok stresliyim ya sonuca yaklaştıkça sanki öğrenmek istemiyorum olumsuzmuş gibi geliyor korkuyorum bana dua edin nolur😢🙏🏻Cumartesi test günüm
Canim bence oldu.. 🥰 icini ferah tut.. şuan yapsan belki ufacik bi cizgi cikabilir erken oldugu icin cikmayada bilir ama tutma ihtimali yuksek.. gyzel haberler bizi tekrar yeni ayda calisma azmi veriyor..🤲🤲

Canim bence oldu.. 🥰 icini ferah tut.. şuan yapsan belki ufacik bi cizgi cikabilir erken oldugu icin cikmayada bilir ama tutma ihtimali yuksek.. gyzel haberler bizi tekrar yeni ayda calisma azmi veriyor..🤲🤲
Ah yavrum inşallah yaaaa dün akşam oturdum ağladım ya tutmadıysa ya olmazsa diye inan olumsuz duymak istemiyorum çok korkuyorum ya çok dua ediyorum ☹️🙏🏻

Carti anne oluyor, sıra da bize geliyoooor 🥳🎉🎈🎊
Oyyy kuzummm, arkamdan hepinizi bekliyorumm💃💃
Ay maşallh Allahım nası bereketli bir ramazan yaaaa çok şükür tebrikler canımmmmm🥰😘🙏🏻😇
Cok tesekkur ederim canimm darisi basina, insallah bu ay guzel haberi sende al kuzum❤️
Yaaaa😍 onca emeğe değdi desene, çok şükür gözünüzaydın canım🤲🏻
Aynen kuzumm, bizemi olucak diyoduk oldu cok sukur, cok ugrastik ama oldu ya 🥺
Harika bir haber bu hastalıkdaşım benim 😍😍 bu bahar bizim oldu arkamızdan gelsin herkes inşallah 🍀🍀
Kuzumm hemen arkandan geldim, bende inanmiyorum. Zaten senden hic supem yoktu, bana cok umut oldun biliyosunn ❤️
Canımmmm bu konudaki hislerimi çok iyi biliyorsun 😍 ağlamıycam tekrar 🤗 mucize bebek ❤️
Biliyorumm kuzummm, sen olmasan olmicakti zaten, en birinci teyzesi 💕
sen videoluk insansın diyooor ve bebişee selam çakıyorum 😎😁
Cekicemm video 🤣 bebiste sana selam cakti 🙈
💖💖hayirli olsun saglikla ilerlesjn ve saglikla kavusun insallah🧿🧿
Amin canimm cok tesekkur ederimm💕
Mükemmel bir haber 😍 çok sevindim Allah tamamına erdirsin inşallah 🙏🏻
Sagol canimm benimm seninde insallah❤️ saglikla ilerlesin, saglikla dogsun insallah🙏
Ahhh çiçeğmmmm çok şükür 😍 Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah 🤲♥️
Cok sagol bebisimm, seninde 💕💕
Cnm sağlıkla ilerlesin insallah Rabbım kucağına almayı da nasip etsin cok sevindim hayırlı olsun 🥰🥰
Sagol kuzumm, darisi basina insallah, arka arkaya olucaz inaniyorum
canm tekrar tekrar cok hayırlı olsun saglıkla al kucagına ınsallahhhh:))))
Sagol kuzummm senide bekliyorum bu ay💃

• KAÇ YAŞINDASIN? ➔ 26
  • KAÇ AYDIR/SENEDİR İSTİYORSUN? ➔ 1 senedir
  • İLK GEBELİĞİN Mİ? ➔ evet
  • KAÇINCI ÇOCUĞUN OLACAK ➔ 1
  • KAYBIN VAR MI? ➔ yok
  • REGLİN DÜZENLİ MİYDİ? ➔ evet 26 gunde bir falan
  • EŞİNDE YA DA SENDE BİR SAĞLIK PROBLEMİ VAR MIYDI? VARSA NEYDİ➔ bende amh 0.3, fsh yuksek, cikolata kisti, esimde bi problem yok
  • KÜR YA DA İLAÇ KULLANDINIZ MI?➔ hayir, sadece folik asit ve omega 3
  • HAMİLE KALMAK İÇİN KLOMEN/AŞILAMA/TÜP BEBEK GİBİ BİR TEDAVİ ALDIN MI?➔ tup bebek
  • OVÜLASYON TAKİBİ YAPTIN MI?➔ tup bebek tedavisi oldum
  • BELİRTİLERİN VAR MIYDI, NE ZAMAN BAŞLADI?➔ belirtim pek yoktu, regl agrisi vardi ogrenmeden 5 gun önce, regl olmadan önce belim de agrir ayni oyle oldu 6, 7 gun. Hala arada agriyor. Akintim var ve kabiz
  • -AKINTI RENGİ VE TÜRÜ: beyaz, miktari cok fazla
  • -GÖĞÜS HASSASİYETİ: yok sayilir
  • -KASIK AĞRISI: regl sancisi gibi
  • -SIRT/BEL AĞRISI: bel agrisi bir kac gun oldu, artik cok ayakta durursam agriyo, ama gebelikten once de oyleydi
  • -KABIZLIK: evet fena
  • -SICAK BASMASI/ÜŞÜME: sicak basmasi bazen, usume her zaman ama gebelik onceside ayniydi
  • -DİĞER: baska bi belirtim yok
  • ÇİFT ÇİZGİYİ BATA KAÇ GÜN KALA GÖRDÜN?➔ test gunumden 4 gun once gördüm
  • BU SÜRECİ YAŞAYAN ARKADAŞLARA TAVSİYELERİN NELERDİR?➔
  • Umudunuzu kaybetleyin diyebilirim sadece. Ben 2016 da ameliyat oldum cok buyuk bi cikolata kistinden, dayanilmaz acilara dayanamayip. O ameliyatta meger benim rezervlerim gitmis... Bunu dort sene sonra ogrendim. Gecen sene nisanda bir mr cekindim, ve mr da yumurtaliklarimin boyunun cok kucuk oldugu, sol 1cm, sag yumurtaligimin boyunu yazmamislar bile sadece asiri kucuk yazmislar, ve rezervde ciddi azalma. Mr kagidini okudugumda basimdan kaynar sular döküldü. Doktorum dogum kontrol hapi yuzunden oldugunu soyledi, uc ay sonra cocugun olmazsa gel dedi. Uc ay sonra ben amh fsh ve diger kan tahlilerini yaptim. Amh 0.3 cikti fsh 18.9, lh 15 ve e2 17 cikti. Degerler inanilmaz kotuydu. Dokorum hemen tup bebek dedi. Sonrasinda sigorta islerini ayarlamak falan derken, ilk tup bebek tedavisini ocakta denedik, 0 yumurta, hic yumurta buyumedi. Ikincisini subatta hemen sonraki ay ve ayni sekilde hic yumurta buyumedi. Benim buyudu sandigim yumurta aslinda kistmis, ben hep bi yumurtam vardi almadiler diye dusunuyodum.
  • Sonra mart ayinda 2021, doktorum bana yumurta nakli olmalisin senin yumurtaliklarin cevap vermiyo dedi, durumun cok zor senin yasinda cok zor, kesinlikle yumurta nakli olmalisin dedi. Ordan aglayarak ciktim. Burdaki arkadaslarimin yardimlariyla ve motivasyonuyla Turkiyede denemeye karar verdim. Esimi ikna ettim, ve zorlu surec basladi. Zorlu diyorum ama Allah o kadar kolaylastirdiki yolumuzu.
  • Normalde Fransadan cikis yasakti. Cikmak icin gecerli saglik sebebi lazim, gumrukteki polis isterse geciriyor isterse gecirmiyor. Ordan asiri kolay bi sekilde gectik, kagidimiza bakmadi bile polis. Istanbula vardik, bir kac gunlugune otel tutmustuk, oteli begendik, otelin sahibi cok iyi biriydi hep yardimci oldu. Ondan sonra hersey cok kolay ilerledi. Dorr yumurta gozukuyodu, ikisi bosmus. Biriside olgun degilmis. Tek yumurta döllendi ve 3.gun embriyom transfer edildi.
  • Dualariniza talibimm her zaman kizlar, bende size hep dua edicemm
  • Allah tum isteyenlere saglikla nasip etsin 🙏

• KAÇ YAŞINDASIN? ➔ 26
  • KAYBIN VAR MI? ➔ yok
  • EŞİNDE YA DA SENDE BİR SAĞLIK PROBLEMİ VAR MIYDI? VARSA NEYDİ➔ bende amh 0.3, fsh yuksek, cikolata kisti, esimde bi problem yok
  • HAMİLE KALMAK İÇİN KLOMEN/AŞILAMA/TÜP BEBEK GİBİ BİR TEDAVİ ALDIN MI?➔ tup bebek
  • BELİRTİLERİN VAR MIYDI, NE ZAMAN BAŞLADI?➔ belirtim pek yoktu, regl agrisi vardi ogrenmeden 5 gun önce, regl olmadan önce belim de agrir ayni oyle oldu 6, 7 gun. Hala arada agriyor. Akintim var ve kabiz
  • -SIRT/BEL AĞRISI: bel agrisi bir kac gun oldu, artik cok ayakta durursam agriyo, ama gebelikten once de oyleydi
  • -SICAK BASMASI/ÜŞÜME: sicak basmasi bazen, usume her zaman ama gebelik onceside ayniydi
  • Umudunuzu kaybetleyin diyebilirim sadece. Ben 2016 da ameliyat oldum cok buyuk bi cikolata kistinden, dayanilmaz acilara dayanamayip. O ameliyatta meger benim rezervlerim gitmis... Bunu dort sene sonra ogrendim. Gecen sene nisanda bir mr cekindim, ve mr da yumurtaliklarimin boyunun cok kucuk oldugu, sol 1cm, sag yumurtaligimin boyunu yazmamislar bile sadece asiri kucuk yazmislar, ve rezervde ciddi azalma. Mr kagidini okudugumda basimdan kaynar sular döküldü. Doktorum dogum kontrol hapi yuzunden oldugunu soyledi, uc ay sonra cocugun olmazsa gel dedi. Uc ay sonra ben amh fsh ve diger kan tahlilerini yaptim. Amh 0.3 cikti fsh 18.9, lh 15 ve e2 17 cikti. Degerler inanilmaz kotuydu. Dokorum hemen tup bebek dedi. Sonrasinda sigorta islerini ayarlamak falan derken, ilk tup bebek tedavisini ocakta denedik, 0 yumurta, hic yumurta buyumedi. Ikincisini subatta hemen sonraki ay ve ayni sekilde hic yumurta buyumedi. Benim buyudu sandigim yumurta aslinda kistmis, ben hep bi yumurtam vardi almadiler diye dusunuyodum.
  • Sonra mart ayinda 2021, doktorum bana yumurta nakli olmalisin senin yumurtaliklarin cevap vermiyo dedi, durumun cok zor senin yasinda cok zor, kesinlikle yumurta nakli olmalisin dedi. Ordan aglayarak ciktim. Burdaki arkadaslarimin yardimlariyla ve motivasyonuyla Turkiyede denemeye karar verdim. Esimi ikna ettim, ve zorlu surec basladi. Zorlu diyorum ama Allah o kadar kolaylastirdiki yolumuzu.
  • Normalde Fransadan cikis yasakti. Cikmak icin gecerli saglik sebebi lazim, gumrukteki polis isterse geciriyor isterse gecirmiyor. Ordan asiri kolay bi sekilde gectik, kagidimiza bakmadi bile polis. Istanbula vardik, bir kac gunlugune otel tutmustuk, oteli begendik, otelin sahibi cok iyi biriydi hep yardimci oldu. Ondan sonra hersey cok kolay ilerledi. Dorr yumurta gozukuyodu, ikisi bosmus. Biriside olgun degilmis. Tek yumurta döllendi ve 3.gun embriyom transfer edildi.
Hayırlı olsun sağlıkla kucağına al inşallah ne güzel mutlu oluyorum böyle haberler gördükçe 😍😍😍

• KAÇ YAŞINDASIN? ➔ 26
  • KAYBIN VAR MI? ➔ yok
Benim canım canım Cartim soru cevap yapıyor ama ağlamayacağım bir daha hayır hayır 😍😍😍 Ben hep hep en başından beri biliyordum. Sonunda bebiğimiz de geldi çok şükür. Bundan sonrası da hep böyle tereyağından kıl çeker gibi kolayca olsun, rahat geçsin bütün gebeliğin. Sağlıkla gelsin bebik 🤲🏻

Benim canım canım Cartim soru cevap yapıyor ama ağlamayacağım bir daha hayır hayır 😍😍😍 Ben hep hep en başından beri biliyordum. Sonunda bebiğimiz de geldi çok şükür. Bundan sonrası da hep böyle tereyağından kıl çeker gibi kolayca olsun, rahat geçsin bütün gebeliğin. Sağlıkla gelsin bebik 🤲🏻
Yerimmm senii bebisim yaaaa. Benide aglaticaksiniz haaa yapmayinnn 😭
Cok sagol tekrardan kuzumm benim💕

X