Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Evet belirti vardı canım, regl gibi ağrı ama yumurtalık tarafında değil biraz daha göbeğin alt kısmında, kasılmalar da oradaydı; bel ağrım coktu. Göğüslerim yumurtlamadan sonra hafif inerdi, inmedi, Kan vermeden 5 gün önce hafif lekelenmem oldu. Bunlar :)
İnşallah sağlıkla kucağına al💜💜💜 bize de dua et

Aynen kuzum çok sevindim kolay geçmesine 😊 bugün ve yarın lekelenmen olursa korkma normal basınçtan dolayı birde bana doktorum 2-3 gün ilişki olmasın demişti ilişki konusunu sende doktoruna sorarsın 😊🌺
Bana kanama olabilir o bittikten sonra ilişki olabilir dediler muhtemelen dediğin gibi 2-3 gün olabilir lekelenme bakalım. Çok teşekkür ederim ayrıca yorumunla beni cesaretlendirdiğin için 🙏

Yapıcı ve dürüst olmasına çok sevindim. Benim de tsh o civarlara çıktı bu ay ya :/ ve transfer hazırlığındayız. İlaç zaten kullanıyordum. Dozunu artırdı ama bakalım inşallah düşmüştür. Stres de yükseltiyor. Seninki de düşer inşallah zaten çok yüksek değilmiş. Benim en düşük dozla 3 haftada 2.80'lerden 1.80'lere düşmüştü. Tedaviye başlayınca da yaz bize yine. Hakkınızda hayırlısı olur inşallah
Doktorunla sende konuş istersen tsh konusunu gerçi o bizden daha iyi bilir ama düşük riski var yüksek tsh ı olanlarda dedi. Eşim çift embriyo olabilir mi diye sordu kesinlikle yapmıyorum da önermiyorumda zaten yasak ama Türkiye de bunu çiğneyen merkez çok dedi. Baya dürüsttü ya. Tekrar 2 altına indirmeye bak istersen bi sağlık ocağında baktır belkide düşmüştür. Ben yarın gidicem sağlık ocağına.

Doktorunla sende konuş istersen tsh konusunu gerçi o bizden daha iyi bilir ama düşük riski var yüksek tsh ı olanlarda dedi. Eşim çift embriyo olabilir mi diye sordu kesinlikle yapmıyorum da önermiyorumda zaten yasak ama Türkiye de bunu çiğneyen merkez çok dedi. Baya dürüsttü ya. Tekrar 2 altına indirmeye bak istersen bi sağlık ocağında baktır belkide düşmüştür. Ben yarın gidicem sağlık ocağına.
mra da canlı yayında çift embriyo kesinlikle önermiyorum koymuyorum riskleri çok artırıyor demişti

• KAÇ YAŞINDASIN? ➔ 35
  • KAÇ AYDIR/SENEDİR İSTİYORSUN? ➔ 11 Ay
  • İLK GEBELİĞİN Mİ? ➔ İlk
  • KAÇINCI ÇOCUĞUN OLACAK İlk
  • KAYBIN VAR MI? ➔ Hayır
  • REGLİN DÜZENLİ MİYDİ? ➔ Evet
  • EŞİNDE YA DA SENDE BİR SAĞLIK PROBLEMİ VAR MIYDI? VARSA NEYDİ➔ Amh düşük (0,67), dolayısıyla rezerv az. TSH normalden biraz düşük. Tek tüp tıkalı.
  • KÜR YA DA İLAÇ KULLANDINIZ MI?➔ Evet. (Folik asit 1 yıldır kullandım, hiç bırakmadım.) 2 aydır, yatmadan önce dişlerimi fırçaladıktan en az 20dk sonra 1 nohut kadar Propolis yedim.
  • HAMİLE KALMAK İÇİN KLOMEN/AŞILAMA/TÜP BEBEK GİBİ BİR TEDAVİ ALDIN MI?➔ Klomen 3 ay (başarısız), İlk tüp bebek denemem.
  • OVÜLASYON TAKİBİ YAPTIN MI?➔ Hayır, doktor kontrolündeydim.
  • HANGİ GÜNLERİ DEĞERLENDİRDİN?➔ değerlendirmedim :)
  • BELİRTİLERİN VAR MIYDI, NE ZAMAN BAŞLADI?➔ 5 gün önce hafif lekelenmem oldu, regl olacağım sandım ama birkaç gün sonra geçti. Bel ağrım transferden sonra hep devam etti. Göğüslerde hassasiyet ve şişlik vardı. Trasnferden bir hafta sonra olmak üzere kasığımın tam ortasına günde birkaç defa bıçak saplanmış gibi ağrılar giriyordu.
  • -AKINTI RENGİ VE TÜRÜ: Beyaz sümüksü akıntı
  • -GÖĞÜS HASSASİYETİ: Evet
  • -KASIK AĞRISI: Evet
  • -SIRT/BEL AĞRISI: Evet
  • -KABIZLIK: hayır (Tüp bebekte çok riskli, her gün kuru kayısı, yulaf yedim, bol su içtim)
  • -SICAK BASMASI/ÜŞÜME: Daha fazla sıcak basması, evde tişörtle dolasıyordum. son günlere doğru duştan sonra üşüdüm, kalın giyindim.
  • -DİĞER: X
  • ÇİFT ÇİZGİYİ BATA KAÇ GÜN KALA GÖRDÜN?➔ BAT günü gördüm.
  • BU SÜRECİ YAŞAYAN ARKADAŞLARA TAVSİYELERİN NELERDİR?➔ Öncelikle bu topiği açan minseo minseo sana çok teşekkür ediyorum, iyi ki böyle bir topiği açmışsın,sayende birçok arkadaşım, yoldasım var :KK74:Gelelim benim duruma... Hamilelik mevzusunu kafadan atma durumum hiç olmadı, her ay olmadığı durumda kendime 1-2 gün zaman verdim üzülmek için, sonra yeniden toparlanıp ne yapabilirim dedim. Forumda HSG çekilmemi söyleyenler oldu, bence her hamilelik planı öncesinde Tüp kontrolü yaptırılmalı. Sağ tüpümüm tıkalı olduğunu Martta öğrendim. Doktor aşılama önermem, Tüp bebek daha fazla şans dedi. Tüp bebeğe karar verdik. Sadece 2 yumurtam toplandı, bünyem yumurtaları çok fazla büyütmemişti, doktor beklemeyelim şansımız var dedi, 2 yumurtadan 1 tanesi döllendi ve transfer edildi. İlk denemede çok şükür tuttu. :dua: Beslenme olarak birebenin günlüğü sayfasında da okumuştum, hergün 1 tave avokado yemek tutunmayı artırıyormuş.. 3 ay boyunca yedim. Transfer öncesi Ananas, kuruyemiş (çiğ) tükettim. hergün 2.5-3 lt su içmeye çalıştım, Allahıma dua ettim "1 Yumurta 1 sperm yeter bebek için dedim, elimizden geleni yaptık, artık gerisi sana bırakıyorum dedim, çabalarımızı boşa çıkarma :) Çok şükür ki oldu.. Allah isteyenin kucağını boş bırakmasın :) Sorusu olan arkadaşlar varsa, memnuniyetle cevaplayabilirim. :)

mra da canlı yayında çift embriyo kesinlikle önermiyorum koymuyorum riskleri çok artırıyor demişti
Aynen benim doktorumda öyle dedi. Zaten riskli tüp bebek çift embriyo yüzde 33 daha fazla riskli olmasına yol açıyor. Benim eşimde bende kadın doğumcuyum hatta tüp bebek uzmanıyım ben bile bir tane yaptım. Bununla ilgili youtube videosu çekeyim bari herkese anlatmak istiyorum diyo😅

Aynen benim doktorumda öyle dedi. Zaten riskli tüp bebek çift embriyo yüzde 33 daha fazla riskli olmasına yol açıyor. Benim eşimde bende kadın doğumcuyum hatta tüp bebek uzmanıyım ben bile bir tane yaptım. Bununla ilgili youtube videosu çekeyim bari herkese anlatmak istiyorum diyo😅
Hangi doktor bu kuzu

Konuşacağım zaten o yükseldiğini görünce hemen ilacın dozunu yükseltti de cuma kontrol var. Soracağım tahlili ne zaman tekrarlayayım diye. Bu arada şöyle bir şey buldum. Belki de benimki tedaviden dolayı yükseldi :/
3DCD1C5D-D231-47B2-9863-792418E6CACA.jpeg

Kızlar pazartesi biri erken diğeri normal 2 tane test yaptım. Normal testte ikinci çizgi hiç çıkmadı, erken gebelik testinde ise ikinci çizgi çookk silik çıktı ışığa tutunca gözüküyor. Bugün yine 2 tane test yaptım biri erken diğeri normal, bu sefer de erken gebelik testimde ikinci çizgi hiç çıkmadı ve normal testte ışığa tutunca ikinci çizgiyi görebildim ama diğerinden daha silik :KK43: adetlerim düzensiz ama bu hafta içinde olmam gerekiyor daha gelen giden bişey yok. Birkaç gündür akıntım çok arttı beyaz akıntı geliyor.
Sizce gebe olabilir miyim? Başına böyle bir şey gelen var mı?

Selam kızlar 😍 ben günde 263517267 kere kusuyorum ama çalışmaya devam tabi sağlıkçılara izin yok malum ölmediğimiz sürece çalışacağız 🙄 çalıştığım süre dışında uyuyup uyanıp kusuyorum 😂 bir süredir giremedim girer girmez güzel haberle karşılaştım Nm88326 Nm88326 çok sevindim canım ne güzel haber Allahım sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah 🙏🏻 minseo minseo sen ne yapıyorsun kuzucuğum? @NealStreet ne durumdasın ay çok uzun süre ayrı kaldım butalardan herkesler nasıllar 😍

Konuşacağım zaten o yükseldiğini görünce hemen ilacın dozunu yükseltti de cuma kontrol var. Soracağım tahlili ne zaman tekrarlayayım diye. Bu arada şöyle bir şey buldum. Belki de benimki tedaviden dolayı yükseldi :/
Eki Görüntüle 2858083
Aa olabilir aslında sonuçta tsh ta bi hormon ve tüp bebek tedavisi sırasında birsürü hormon alıyoruz. Dengeler bozuluyor ister istemez.

Selam kızlar 😍 ben günde 263517267 kere kusuyorum ama çalışmaya devam tabi sağlıkçılara izin yok malum ölmediğimiz sürece çalışacağız 🙄 çalıştığım süre dışında uyuyup uyanıp kusuyorum 😂 bir süredir giremedim girer girmez güzel haberle karşılaştım Nm88326 Nm88326 çok sevindim canım ne güzel haber Allahım sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah 🙏🏻 minseo minseo sen ne yapıyorsun kuzucuğum? @NealStreet ne durumdasın ay çok uzun süre ayrı kaldım butalardan herkesler nasıllar 😍
Geçmiş olsun canım inşallah bi an önce biter bulantıların ben aynı bildiğin gibi sorduğun için sağol 🙏

X