Anne sütü bağış

Ben olsam tanimadigim birinin sütünü asla vermezdim. Bin türlü bulasici hastalik var, ilaci var, maddesi var. Tamam anne sutu alsa daha iyi de, almayinca da eksik olmuyorlar. Bu kadar kasmaya ve bebeginizi riske atmaya deger mi? Kadina da yalan soylemek zorunda degilsiniz, ben düşündüm, esimle ve arkadaslarimla konustum vazgectim kusra bakmayin diyin gecsin.
Evet oyle soyledim kadina oda problem degil dedi

3 ay emmişim sadece şükür bir sorunum yok ehehe. Yani bence hayat memat meselesi değil başkasının sütünü alacak kadar. Neyin nesidir nasıl beslendi ne kullandı bilemiyorsunuz ki. Hiç anne sütü almasa daha iyi bana kalırsa.

Canım karanlık ve sessiz ortamda emzirmeyi dene inşallah yeniden tutar.
Tanıdığın biri olsa daha iyi olur ama bu şekilde olması çok uygun değil. AIDS bile sütten geciyor Allah korusun...
Evet bende en cok ondan korktum ve vazgectim valla deneyecegim insallah tekrar tutar

3 ay emmişim sadece şükür bir sorunum yok ehehe. Yani bence hayat memat meselesi değil başkasının sütünü alacak kadar. Neyin nesidir nasıl beslendi ne kullandı bilemiyorsunuz ki. Hiç anne sütü almasa daha iyi bana kalırsa.
Bende 2.5 ay emmisim sonra pirinc unu ile buyumusum cok sukur ciddi anlamda saglik sorunum olmadi birde kullandigim mamayada cok guveniyorum aslinda ama yinede emzirmeyi ddneyecegim

Sakin alip atmayin ayip olmasin diye. O kadinin vucudu uretti bu sutleri. Yazik gunah. Kul hakki resmen.
Kadina sut kardeslik konusunu arastirdim esimle bu konuda anlasamadik. Sut akrabaligi ve dini hassasjyetten bahsedin. Hem kadin alinmaz hem sutler ziyan olmaz.

Ayrica cocugunuzu emzirin emmiyorsa 3 saatte bir sutunuzu sagin. Yavas artar. Kurutana kadar gece gunduz sagarsaniz garanti veriyorum sutunuz yeterli miktara gelecek.

Sakin alip atmayin ayip olmasin diye. O kadinin vucudu uretti bu sutleri. Yazik gunah. Kul hakki resmen.
Kadina sut kardeslik konusunu arastirdim esimle bu konuda anlasamadik. Sut akrabaligi ve dini hassasjyetten bahsedin. Hem kadin alinmaz hem sutler ziyan olmaz.

Ayrica cocugunuzu emzirin emmiyorsa 3 saatte bir sutunuzu sagin. Yavas artar. Kurutana kadar gece gunduz sagarsaniz garanti veriyorum sutunuz yeterli miktara gelecek.
Zaten mj attim esim olumlu bakmadi diye sagolsun anlayisla karsiladi. Deneyecegim umarim gelir

Esimle gelecegiz dedim o_O mahcup olmamak icin alip kullanmayasim var vallahi ama oturdugumuz yerlerde bir uctan bir uca yani.....
Yok almayın. Alıp atmaktansa ihtiyacı olan birine ulaştırır belki.
Sütüm geldi bebeğim emiyor deyin.
Kendi adıma almazdım zaten,tamam anne sütü önemli ama herkes emziremiyor ama sağlık sorunları sebebiyle ama başka sebeplerle,muadili var onu kullanmayı tercih ederim mecbur kalırsam.

Kullanmayın ya gelir sütünüz insallah deneyin pes etmeyin süt konusu hassas bir konu bir cok hastalik ,duygu durumlari sutten bebege geciyor mecburiyet olsa verilir tabi

Ben de alamam bilmediğim kişinin. Ben kendim yeri geliyor ağrı kesici almam gerekirken dışımı sıkıp içmiyordum süte geçer diyerek. Ben hassasım.

Ama o aylarda meme reddi çok oluyor. Siz yine de sürekli emzirmeyi deneyin. Benim ki de reddetmişti uykusunda emzirirdim. Çok zorlandım ama idare ettik öyle öyle iki yasa kadar. Deneyin hormonların etkisiyle gelir bence. Doğum yapmamış biri bile emzirince hormonlar uyarılıp süt geliyormuş. Rahat olun. Emzirmedim diye de üzülmeyin, eksik hissetmeyin kendinizi. Bir iki ay mamadan sonra zaten ek gıdaya geçiş olur. Ama pes etmeyin devam edin. Bol bol sıvı alın.

Kadinin bebegi 4.5 aylik sutleri aralik ve ocaga aitmis. Peki sizce ne gerekce ile alamayacagim demeliyim
Bence eşime sormadan öyle bişeye niyetlendim danıştım kabul etmedi kusura bakmayın falan diyin siz nasıl güvenirsinz ki internetten tanıştığınız birine. En güvenilir olan tanıdığınız çevreniz akraba arkadaşlarınız dır

Ben sut kardes olurlar diye cesaret edemezdim acikcasi baskasinin sutunu kullanmayi.
Sonucta bi nevi baskasinin protein sentezi vs sut yoluyla bebege aktariliyor.
Bnce emzirmeye calisin.
Olmuyorsa da olmuyordur.
Mama icerek buyuyen cocuklar da var

X