Antibiyotikle geçmeyen idrar yolu enfeksiyonu

niyanusya

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2024
75
10
28
İdrar yolu enfeksiyonu oldum doktor cipro verdi ilaç bittikten 1 hafta sonra geri geldi doktora dedim ki cipro işe yaramadı buna rağmen yine aynısını verdi ve doğal olarak tekrar işe yaramadı. Antibiyotik bittikten 2 gün sonra geri geldi üstelik boğaz enfeksiyonu ve burun tıkanıklığı ile. Randevu aldım idrar kültürü vermek için yarına ama hem alt hem üst enfekte olunca ağrıdan dayanamadım ve acile gittim acilde boğaz enfeksiyonum için cefaks verdi idrar yolu enfeksiyonuna da iyi gelir dedi. Yarın enfeksiyon bölümüne randevum var ama boğaz enfeksiyonuna dayanamadığım için ve sesimi bile kaybettiğim için antibiyotik almak zorunda kaldım kültür için 3 gün antibiyotik kullanmayın deniliyordu ama böyle olmuş oldu. Bu idrar yolu enfeksiyonu antibiyotiğe dirençli olabilir mi? Bir de iş yerinde çok pis hijyen olmayan umumi tuvalet var temizlenmiyor da mecbur kullanıyorum oradan tekrar tekrar enfekte oluyor olabilir mi ? Yarın randevum var ama yine de önceden sormak istedim belki yaşayan vardır ya da bilgisi olan vardır diye :KK43:(((

Sabahlari ac karna 1 limonu sıkıp icin, limondaki asit bos mesanedeki iltihabi sokuyor... paketli gidalar yemeyin. insta da hastalanmayancocuk adli sayfayi takip edin dediklerini uygulayin. Antibiyotik kullandikca tekrar edecek.

X