Antidepresan doz arttırımı hakkında..

Li-moon

Guru
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2011
5.228
2.030
Merhaba arkadaşlar. Anksiyete bozukluğu şikayeti sebebiyle 2 aydır antidepresan kullanıyorum. İlk 1 ay paxil 20 mg kullandım. Olumlu etkisi olmayınca doktor paxera 40 mg ve olfrex 2.5 mg verdi. Şu an çok daha iyiyim şükür. Eskiye oranla %70 iyiyim ama tam geçmedi. Düşünceler bazen korku yaratıyor ama eskisi kadar şiddetli değil. Doktor doz yükseltince olumlu etkisini hissetmem için minimum 2 hafta beklememi söyledi. Antidepresan etkileri 4-8 haftada ortaya çıkıyor ya acaba doz yükseltilince de tam etki için 4-8 hafta beklemek mi gerekiyor?bilen varsa cevaplarsanız sevinirim.sevgiler

Son düzenleme:
Yok ilk ilaca başlayınca etki süresi 6 hafta ondan sonra doz yükseltince çabuk toparlarsın ama tedavi süresi 6 ay tam etki 3 4 ay gibi

Yok ilk ilaca başlayınca etki süresi 6 hafta ondan sonra doz yükseltince çabuk toparlarsın ama tedavi süresi 6 ay tam etki 3 4 ay gibi
Anladım canım. Netten bi doktora sormuştum az önce cevap vermiş. “Merhaba Doz artışının etkisi 3-4 hafta içinde ortaya çıkması beklenir . Geçmiş olsun.” Bu mesajı yazmış. ben 1 aydır 40 mg kullanıyorum ya etkisi artacak mı diye merak etmiştim :) sanırım artacak :)

Maksimum etki için doz artınca 4-8 hafta daha beklemek mi gerekir diye tekrar sordum doktora. Evet dedi. Umut doldu içim 😍 benim gibi bunu merak edenler olursa diye yazmak istedim 😌

X