Apandisit ameliyati

tontriko

Rabbim sana emanetiz...
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2011
38.036
70.822
Selam hanimlar..

9 yasindaki oglum kusma ve ishal yasiyordu.. dedim basit bir usutmedir gecer, ama daha sonra karninda dayanilmaz agrilar basladi, oyle siddetliydi ki cocuk yerinden kipirdayamiyordu. Neyse acile gittik ve apandisit (kör bağırsak iltihabı) geciriyormus. Acele ameliyata alindi. 2 gun hastanede kaldi cunku vucudunda hala enfeksyon vardi.. damar yoluyla antibiyotik verildi. Daha sonra bir kac gun evde devam etmemiz icin antibiyotik verdiler. Buaraya kadar tamam..

Ama 1,5 hafta olmasina ragmen suanda tekrar kusmaya basladi ve ishal.. ishalide devam ediyor kusmasida.. istahida yok.

Yarin zaten ameliyati yapan cerrahta randevumuz var, bugunde kan testi verdik enfeksyon var mi hala diye bakacaklar..ama sizlere danismak istedim, akil akildan ustundur.

Basina boyle birsey gelen var mi aranizda? Bu kusma ve ishal istahsizlik normal
Mi? Neye isaret ediyor?

Bunlarin cevabini ancak doktor verebilir. Bence yarini beklemeden hemen doktora götürün. Rabbim şifa versin
Randevusuna daha 1 hafta vardi erkene aldik bu yuzden zaten. Kan sonucunu beklememiz gerekiyormus mecburen. Burda belki yasayanlar vardir diye dusundum

Benim kardesim 6 yasindayken bu ameliyati oldu 10 gun hastanede yatti. Kusma vs gibi rahatsizliklar sonrasinda da bir sure devam ediyordu, onda da enfeksiyondan suphelendiler ama bir sey cikmadi. Tabi ki ilk akla gelen enfeksiyon. Ama kardesim asiri istahsizlik ve beslenme yetersizliginden zaten ameliyattab once de ancak 4 yasinda bir cocuk cussesindeydi. Doktor ameliyatla ilgili olmadigini, ameliyattan dolayi bagisikliginin bozuldugunu zaten yetersiz oldugunu vs söylemişti yanlis hatirlamiyorsam. Sonrasinda mamalar besin takviyeleri vs verildi baya. Kilo aldirilmasi gerektigini soyledi falan filan. 2 sene mama takviye kullandi toparlandi kardesim

Benim kardesim 6 yasindayken bu ameliyati oldu 10 gun hastanede yatti. Kusma vs gibi rahatsizliklar sonrasinda da bir sure devam ediyordu, onda da enfeksiyondan suphelendiler ama bir sey cikmadi. Tabi ki ilk akla gelen enfeksiyon. Ama kardesim asiri istahsizlik ve beslenme yetersizliginden zaten ameliyattab once de ancak 4 yasinda bir cocuk cussesindeydi. Doktor ameliyatla ilgili olmadigini, ameliyattan dolayi bagisikliginin bozuldugunu zaten yetersiz oldugunu vs söylemişti yanlis hatirlamiyorsam. Sonrasinda mamalar besin takviyeleri vs verildi baya. Kilo aldirilmasi gerektigini soyledi falan filan. 2 sene mama takviye kullandi toparlandi kardesim
Sizede gecmis olsun..bilsem kotu bisey yok normal zaten birakcam oyle
Ama icim rahat degil. Benimkinin istahi
Yerindeydi abur cubur filanda cok severdi.. suan onlari bile yemiyor. Diyorum: annecim abur cuburu birak diyordum, ama bunu demek istememistim😐

Apandisit ameliyati olmuştum. Ameliyattan 2-3 gun sonra sorunsuz şekilde hızlıca iyileşmeye başlamiştim. Kusma vs normal değildir bence ama en doğrusunu yarın doktor söyleyecek.

Randevusuna daha 1 hafta vardi erkene aldik bu yuzden zaten. Kan sonucunu beklememiz gerekiyormus mecburen. Burda belki yasayanlar vardir diye dusundum

Belki acilde müşade altında olmasi daha iyi olurdu en azindan senin için rahat olurdu. Benim oğlumda bir ara rahatsizlanmisti istege bagli yatiş yaptirdim 1 gecelik.

Belki acilde müşade altında olmasi daha iyi olurdu en azindan senin için rahat olurdu. Benim oğlumda bir ara rahatsizlanmisti istege bagli yatiş yaptirdim 1 gecelik.
Bu gece bakicam eger kotu hissedersem kesinlikle gece acile gotururum tekrar

X