Aralık Ayı Klomen Kullanalar ve Ovulasyonla yumurtlama takip edenler

Naziree

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2021
375
135
Merhaba kızlar testlerim her sey normal bu ay dr. Gittim 2 senedir gebelik oluşmuyordu. Dr. Klomen verdi adetin 6.gunu 14 aralıkta basladim 5 gün kullandım bitti. Bugun adetimin 13.gunu yarin yumurtlama günüm gözüküyor adetim duzenlidir. Bu ilacı kullanmadigim aylar yumurtladigimi daha cok hissederdim belirtim olurdu bu ay hic bir belirtim yok. Ayrica catlatma ignesi icin cagirmadi.

Merhaba kızlar testlerim her sey normal bu ay dr. Gittim 2 senedir gebelik oluşmuyordu. Dr. Klomen verdi adetin 6.gunu 14 aralıkta basladim 5 gün kullandım bitti. Bugun adetimin 13.gunu yarin yumurtlama günüm gözüküyor adetim duzenlidir. Bu ilacı kullanmadigim aylar yumurtladigimi daha cok hissederdim belirtim olurdu bu ay hic bir belirtim yok. Ayrica catlatma ignesi icin cagirmadi.
Nasıl çatlama iğnesi için çağırması iki günde bir yumurta takibi yapilmasi lazım daha sonra 18 20 mm oluşunca çatlama iğnesi yapılır
Kesinlikle doktorunuza gidin vajinal ultrason dan kaç mm olduğuna bakması lazım çatlamış ise çatlatma iğnesi vermez ama eğer yumurta istenilen olgunluğa ulasmissa ve çatlamamışsa catlatma iğnesi vermesi lazım di

Nasıl çatlama iğnesi için çağırması iki günde bir yumurta takibi yapilmasi lazım daha sonra 18 20 mm oluşunca çatlama iğnesi yapılır
Kesinlikle doktorunuza gidin vajinal ultrason dan kaç mm olduğuna bakması lazım çatlamış ise çatlatma iğnesi vermez ama eğer yumurta istenilen olgunluğa ulasmissa ve çatlamamışsa catlatma iğnesi vermesi lazım di
Malesef gel demedi.bir daha ki ay eger gebelik olmazsa femara kullan ayni sekilde dedi.olmazsa oda gel dedi. Çalışıyorum diye bu sekilde soyledi galiba hoca.universite hastanedinde.

Malesef gel demedi.bir daha ki ay eger gebelik olmazsa femara kullan ayni sekilde dedi.olmazsa oda gel dedi. Çalışıyorum diye bu sekilde soyledi galiba hoca.universite hastanedinde.
Çalışıp çalışmamanız tedavi sürecinin nasıl ilerlediğini belirlemez ki
ayrıca çok fazla bı kontrol olmuyor bence bı başka doktora gidip durumu anlatın
Size belirli bi süre vermiş ama her insan bir değil bazılarımız in yumurtasını çabuk olgunlaşır bazılarımız in ki geç bunu doktorun muayene etmesiyle anlarız ve yumurta çatlatmazsa kist olarak da kalabilir isterseniz kadınlar kulübünde detaylıca araştıra bilirsiniz

Çalışıp çalışmamanız tedavi sürecinin nasıl ilerlediğini belirlemez ki
ayrıca çok fazla bı kontrol olmuyor bence bı başka doktora gidip durumu anlatın
Size belirli bi süre vermiş ama her insan bir değil bazılarımız in yumurtasını çabuk olgunlaşır bazılarımız in ki geç bunu doktorun muayene etmesiyle anlarız ve yumurta çatlatmazsa kist olarak da kalabilir isterseniz kadınlar kulübünde detaylıca araştıra bilirsiniz
Tesekkur ederim. Bu ay bi bakayim bir daha ki ay dr.a giderim.

Merhaba bende 18 aralıkta catlatma ignemi oldum 3. Klomen tedavim bugun ignenin 9. Gunundeyim test yapmadim yarin yapmayi dusunuyorum.
Umarim Rabbim isteyen herkesin kucağını bos birakmasın🙏

Kızlar merhaba bende bu ay klomen kullandim geçtiğimiz cumartesi de otrivella igne oldun bende pkos var yani yumurtlama olmuyor adetlerim çok geç oluyor yalnız ben normalde yumurtlama günlerimde hep kasik agrisi hissederdim catlamasa da agri olurdu ama bu iğneden sonra en ufak bi değişiklik ve ağrım olmadı sizce yumurta catlamadi mi acaba gün aşırı ilişkiye devam ediyoruz doktor bi tane yumurtanın geliştiğini söyledi igne ve bebek olursa tutunmasi için duphaton diye bir hap yazdı ve daha çağırmadı bu ilaçların 3 ay bünyeden gitmediğini söyledi

ben de Klomen kullandım tıpkı sızın gıbı sağ yumurtada 3 solda 4 yumurtam gelısmıs bır kere kontrole gıttım ıkı tanesi 13 mm ulaşmıştı dıgerlerı daha küçüktü ama doktorum henüz erken dedi sımdı ovulasyon donemındeyım bende sıskınlık dışı da başka belırtım yok doktorum çatlatma ıgnesı vermeyecegını söyledi adetin gecınce gel dedi

X