Aranızda sürekli ölümü düşünen varmı

Kumsal6161

Üye
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2021
105
38
33
Selam canlarım... 3.4 yıldır bende bu sekıl bişi var, sürekli ölüm düşünmek hic aklımdan cıkmıyor, nasıl olsa ölcem diye hiç bişi yapmıyorum, giyim almıyorum mesela gitcem ömrüm olmaz diye işe girmiyorum parayı napam yatırım yapmaya gerek yok nasıl olsa cok yaşamıycam diyorum süreklı rüyalarımda ölen yakınlarımı görüyorum, sürekli hastalık düşünüyorum basım agrısa tümör var, midem agrısa mide kanseri gögsüm agrısa klap krizi miki vs. Hayatı kendıme zehir ettim, onceden cok güzeldim simdi cok saldım kendımı cok cırıkın bakımsız biri oldum, yıkanasım bile gelmiyor, kocam cekıcı bulmuyor, kılo aldım veremiyorum. İçimde zerre yaşam enerjisi yok.yaşayan bi ölüden farkım yok, daha 31 yasındayım 1.5 yıllık evlıyım.

Selam canlarım... 3.4 yıldır bende bu sekıl bişi var, sürekli ölüm düşünmek hic aklımdan cıkmıyor, nasıl olsa ölcem diye hiç bişi yapmıyorum, giyim almıyorum mesela gitcem ömrüm olmaz diye işe girmiyorum parayı napam yatırım yapmaya gerek yok nasıl olsa cok yaşamıycam diyorum süreklı rüyalarımda ölen yakınlarımı görüyorum, sürekli hastalık düşünüyorum basım agrısa tümör var, midem agrısa mide kanseri gögsüm agrısa klap krizi miki vs. Hayatı kendıme zehir ettim, onceden cok güzeldim simdi cok saldım kendımı cok cırıkın bakımsız biri oldum, yıkanasım bile gelmiyor, kocam cekıcı bulmuyor, kılo aldım veremiyorum. İçimde zerre yaşam enerjisi yok.yaşayan bi ölüden farkım yok, daha 31 yasındayım 1.5 yıllık evlıyım.
Ben de sizinle aynı şeyleri yaşıyorum, sürekli ciddi bir hastalığım olduğunu düşünüyorum, üstelik düşündüğüm tüm hastalıkların belirtilerini de hissediyorum, her hafta başka bir hastalığı dert ediyorum, nasıl geçer bilmiyorum,inanın çok yoruldum. Ben de 19 yaşındayım. Rabbim şifa versin, yardımcımız olsun, ne kadar zor olduğunu çok iyi biliyorum.

Kesinlikle psikiyatri-psikolog yani destek almalısınız..
Evet birgün hepimiz ölücez ama ne kadar yaşıcaz bilmiyoruz..🤷🏻‍♀️

Dedem zamanında bağkur öde dediklerinde ben 60'ı görmem boşuna para mı vercem demiş.Zorla ödetmişler kendisi 81 yaşında vefat etti...O yaşına kadar da o ödediği parayla yaşadı..

Demem o ki zihninize sorun biliyormu ne kadar yaşayacağını? Bir de insan 1 günlük ömrü dahi kalsa sımsıkı sarılmak,gülmek sevdikleriyle güzel vakit geçirmek istemez mi?

Hayatta bilemeyeceğiniz birşey için zamanınızı bunları düşünmek için harcamak ne kadar mantıklı?
Kâr-zarar mantığı yapın.
Kendinize bu soruları sorun..Bir idealiniz olsun...Kilo vermek mesela...Çabalayın...Onunla mesgul olun..Siz neyle mesgul olursanız beyninizde onunla alakalı çalışır..

Onun yönünü değiştirmeye çalışın derim:KK55:
Tabi kesinlikle destek almakla başlayın...🍀

Mümkün olan en kısa sürede psikiyatriden randevu alın. Majör depresyon gibi duruyor anlattıklarınız. Uzmanlar size yardımcı olurlar. Asla bunu kendime meşkale bulayım, gezeyim, bir şeyler okuyayım, öyle düzelir diye düşünmeyin.

Öncelikle bir uzmandan yardım alın. Gerekirse size ilaç tedavisi düzenlerler. Gerekli görmezlerse psikoloğa yönlendirirler. O da size bu tarz yaşam tarzı değişiklikleri önerir muhtemelen.

Ve cinsel hayatınız varsa, mutlaka korunun. Asla bu psikoloji ile gebe kalmayın.

Depresyon ve diğer ruhsal hastalıklar da aynı enfeksiyon, diyabet gibi gayet organik hastalıklardır.

Birinde vücudumuz hastalanırken diğerlerinde ruhumuz hastalanıyor. Ve bedensel hastalıkların nasıl ilaçları varsa, ruhsal hastalıkların da ilaçları var. Çekinecek bir şey değil bu. Her şey biz insanlar için. Unutmayın. ❤️

Ben de sizinle aynı şeyleri yaşıyorum, sürekli ciddi bir hastalığım olduğunu düşünüyorum, üstelik düşündüğüm tüm hastalıkların belirtilerini de hissediyorum, her hafta başka bir hastalığı dert ediyorum, nasıl geçer bilmiyorum,inanın çok yoruldum. Ben de 19 yaşındayım. Rabbim şifa versin, yardımcımız olsun, ne kadar zor olduğunu çok iyi biliyorum.

Dönem dönem bende yaşıyorum bu korkuları ama benimki daha çok çevresel sıkıntılarla nüksediyor mesela iki sene önce dediler ki deprem olcak benim o anda başladı titremeler ağlamalar sürekli lambayı kontrol edip şahadet getirmeler falan ciddi anlamda kendimi bulamadım uzun bi süre kalabalık ortama girdim bol bol aktif olmaya çalıştım tabi içerden içerden korktum ama sonra alıştım. Bu yaz da orman felaketleri oldu ben yine başladım ölcem kıyamet kopcak ölcem diye günlerce uyumadım karanlıkta oturdum bekledim neyi beklediğimi bilmeden. Kendi kendime şunu dedim ya bu dünyada bir sen misin ölümden korkan, yaşayan..
Dünyada milyarlarca insan var her gün biri ölüyor korksan ne fayda millet hastalıklarla cebelleşiyo yine kazanıyor yaşamayı. Her gün sabah namazına kalktım yalvardım Allaha al içimdeki bu azraili kurtar beni bu düşüncelerden ölürsemde senden yaşarsamda senden bana yardım et dedim açtım ellerimi hem ağladım hem yalvardım öyle rahatladım ki öyle öyle bitti bu düşüncelerim. Dönem dönem her insan yaşar bu korkuları O yüzden kendinizi bu düşünceye kaptırmayın yaşamı kendinize ziyan etmeyin.

Daha hafif düşünceler bana da gelip gidiyor sürekli sizin gibi olsam çok zorlanırım yaşanmaz. Bana geceleri aniden geliyor bu his öleceğimi toprağın altına gireceğimi yaşar gibi hissediyorum bir korku ve buyuk bir ümitsizlik kaplıyor içimi Allah a sığınıyorum ama uzamıyor geçiyor. Sizin hayatınızın her yerini etkilemiş. Ben şu an emzirdigim için bekliyorum psikiyatra gidip tedavi olacağım sütten kesince. Siz de vakit kaybetmeyin psikiyatra gidin.

bende nasıl olsa öleceğiz diyorum o moda giriyorum sonra toparlyorum kendimi,yok daha yaşayacağım,çocuğum olacak diyorum lütfen salmayın kendinizi eşinizlede sorun yaşarsınız.destek alın yada inanın aklınıza geirmetin ,çağırmayın kötüyü

Ben annemi covid den kaybettim.bende yasami sorgulamaya başladım.Dua ediyorum kabul olsa bile sonunda burada kalıcı değilim ki.hic bir şey yapmak istemiyorum ki diyorum içimden.Koçak ilgisiz öküz gibi biri.beni hic anlamıyor ve ilgilenmiyor.Varsa yoksa kendisi.saç bakimi yapıyor günde 2kez banyo yapiyor.spora gidiyor.ben evde aşçı hizmetçi gibiyim.güya öğretmenim.iş harici saçımi dahi taramiyorum.Dua ediyorum az sonra neden annemi aldın Rabbim diyorum.Psikolojik tedavi akşam eşim alay eder belki iftira atar demirci diye.ona hic güvenim yok.Anne baba kardeş yok.oğlum ve ben.onun için yasamaya çalışıyorum.Rabbim yardımcımız olsun

Beni anlatmışsınız sandım ☺️ Birebir aynıyım bir aydır antidepresan kullanmaya başladım bilmiyorum henüz faydası oldumu ama ben kendimi salmamaya çalışıyorum sizde öyle yapın kimse bu dünyada kalıcı değil herkes ölecek ve bizimde kimseden farkımız yok herkese ne olabilirse bizede o düşünmemeye çalışın daha doğrusu güzel şeyler hayal edin birde psikiyatriye gidin geçmiş olsun 🙋‍♀️☺️

X