Arkadaşlar dün ailemi iftara çağırdım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha yeni oldu bu olay demek ki ben gibiler varmış
Kuzum kac yasindasin bilmem. Ben senin yerinde olsam sokakta selam vermem. Sen gene insanlik yapip evinde agirliyosun. Bence gorusmeye devam edeceksen dediklerini kafaya takmadan gorus. Normal degil tepkileri, laflari. Bi de dövüyomus seni. Ben olsam valla billa gorusmem. Kurtuldum diye kina yakarim.

Ne tatlıymış yahuuu, gitmişsin kızının evine yabancı birinin evi mi git mutfağa söylle kızına koyun getirin ... koymadıysa da koymadı konu sahibesi 1 parça tatlı için amma yazdınız kardeşlerim :ruh:
Ay kesinlikle misafir fobisi yarattı ben de yorumlar. Millet ne çok takıyomuş onu ikram etti bunu getirmedi bilmem ne. “Misafir umdugunu değil buldugunu yer “ lafına ne oldu merak ediyorum. Getirilen tatlıyı koymamak ne büyük suçmuş Yarabbi (!)

Kuzum kac yasindasin bilmem. Ben senin yerinde olsam sokakta selam vermem. Sen gene insanlik yapip evinde agirliyosun. Bence gorusmeye devam edeceksen dediklerini kafaya takmadan gorus. Normal degil tepkileri, laflari. Bi de dövüyomus seni. Ben olsam valla billa gorusmem. Kurtuldum diye kina yakarim.
Bekarken dövüyordu hatta nisanimda cimcikledi ama öyle bir cimciklediki kolumun üstü morardı fotoğraflarda hep belli

Bekarken dövüyordu hatta nisanimda cimcikledi ama öyle bir cimciklediki kolumun üstü morardı fotoğraflarda hep belli
Birisiyle kan bagin var diye gorusmeye mecbur degilsin. Hayatinda ki insanlari secebilecek yastasin. Kimse kimseyi anasi da olsa cekmek zorunda degil. Benim kucuk teyzem bildigin ruh hastasi. Butun sulale senelerce cekti. Ben kavga ettjm bundan 10 sene önce. Gorusmeyi kestim. Aa demek oluyomus diyip kalan 4 kardes de gorusmeyi kesti. Biliyorum kulaga garip geliyo ama istemedigin, sevmedigin, sana zarar veren, haddini bilmeyen hic kimseyle gorusme.

Aklıma geldi
Yıllar oldu. Gün yapıyorduk evlerde
Ev sahibi kaç kişi çay içer ona göre demlicem demişti hiç unutmam 😂😂😂
12 kişi falandık herkes ben içerim bazısı ben 2-3 bardak içerim diye cevap vermişti, çok değişik bir ortamdı. Hala düşünürüm kişi sayısına göre çay nasıl demlenir. Misafire kafadan 2 çaydanlık demlerim, baktım azalıyor ve hala keyifle içiliyor tekrar taze demlerim ama kim kaç bardak içmiş, son çay ziyanmı olmuş hiç hesaplamam

Benim kv böyle yapıyor misafire çay içen var mı. Herkes yok diyor. Tamam diyip oturuyor 😂😂😂

Aslında mezeden koydum en çok o kalmıştı ama diğer kalana yemek zor yapıyoruz calistigimizdan ondan da eşimde dediki yemek yapmak zor oluyor kalanlardan yeriz dedi diğer gün 2 gün yeriz dedi
Konudaki herkes baştan sona tuhaf. Konu sahibi, annesi, bazı yorum yapanlar. Öncelikle anlatım diliniz çok kötü, net anlaşılmıyor.
1. Siz misafir ağırlamakta acemi degilsiniz sonuçta baba evinde de misafir ağırliyordunuz. Aileniz tabaklarda ki yemekleri bitirmediği ve sizde çöpe attığınız için içiniz el vermemiş tatlı da çöpe gider bilerek koymamissiniz.
2. Eşinizle ilişkiniz de çok tuhaf, yanlış anlamadiysam alışverişi sırayla yapiyormussunuz 15 gün eşim, 15 gün bende diye.
3. Eşinizin kalan yemekler için yorum yapması 2 gün yeriz falan demesi en çok şaşırdığım kısım, bir erkeğin mutfakla ilgili yorum yapması çok garip, evin hanımının vereceği karar. Eşimin ne yenilenden ne kalan yemekten ne de paketleyip misafire verdiğimden bilgisi olur, o onun işi değil. En son paket verdiğimi görür zaten aile içi yakınlara verilir.
4. Sizin yaptığınız doğru değil çöpe gitse dahi tabaklara tam servis yapılır. Zaten yemiyorlar diye varsayım da bulunamayız, o kısım bizi ilgilendirmez. Çöpe gidecek kısmı göze alıyoruz. El değmemiş kısmı tekrar alıyoruz.
5. Karşı taraf öz anneniz, annenizin size yaklaşımı el gibi insan bilmeyebilir de anne kızını uyarır açığını kapatır. Eşinizden cekinip mutfağa girmemesi de tuhaf ya eşiniz çok soğuk birisi yada anneniz buluttan nem kapıp sorun çıkaran birisi.
Benim annemde el gibi oturur hizmet bekler takdir etmesi yoktur belki yalandan bı takdir eder. Sonuçta tanıyan sizsiniz ona göre davranacaksınız.
Dipnot: evinize misafirliğe gelen arkadaş cevrenize yada eşinizin tarafına bu şekilde davranmayın. Çöpe gider düşüncesi ile porsiyonları küçültmeyin. Yüzünüze söylemezler ama arkanızdan konuşulur.

Bak benim annem de böyle, ben telefonla aramadan önce bile umursamaz modumu açıyorum. Konuyu kendim yönlendiriyorum ki sinir olacağım şeyler diyemesin. Yine neyi begenmeyecek diye kendini şartlarsan bu ilişki tüm hayatını etkiler, şimdiye kadar yapamadın ama bu saatten sonra annenle politik ol. Saçını mı beğenmedi, ay kocam böyle istedi valla çok seviyor diye ben de yapıyorum artık de. Kilona mi laf attı, evet evet ilaçlar çok kilo yaptı ya ben bi spor buldum çok güzel ona gideceğiz. Cimri mi dedi, kız aşkolsun öyle plastik kutuyla vermeyelim dedim yarın da gelin beraber yiyelim yanına da bir şeyler eklerim de. İnan bir sene içinde kendi pes edecek. Çünkü duymak istedikleri bunlar değil. Bence hastalık ama bizimkiler 67 yaşında artık ben daha farklısını yapamam. Ha çok daha genç olsalar belki farklı bir yol izlerdim bilemiyorum, ölüm vicdanı devreye giriyor belli bir yaştan sonra.

Konudaki herkes baştan sona tuhaf. Konu sahibi, annesi, bazı yorum yapanlar. Öncelikle anlatım diliniz çok kötü, net anlaşılmıyor.
1. Siz misafir ağırlamakta acemi degilsiniz sonuçta baba evinde de misafir ağırliyordunuz. Aileniz tabaklarda ki yemekleri bitirmediği ve sizde çöpe attığınız için içiniz el vermemiş tatlı da çöpe gider bilerek koymamissiniz.
2. Eşinizle ilişkiniz de çok tuhaf, yanlış anlamadiysam alışverişi sırayla yapiyormussunuz 15 gün eşim, 15 gün bende diye.
3. Eşinizin kalan yemekler için yorum yapması 2 gün yeriz falan demesi en çok şaşırdığım kısım, bir erkeğin mutfakla ilgili yorum yapması çok garip, evin hanımının vereceği karar. Eşimin ne yenilenden ne kalan yemekten ne de paketleyip misafire verdiğimden bilgisi olur, o onun işi değil. En son paket verdiğimi görür zaten aile içi yakınlara verilir.
4. Sizin yaptığınız doğru değil çöpe gitse dahi tabaklara tam servis yapılır. Zaten yemiyorlar diye varsayım da bulunamayız, o kısım bizi ilgilendirmez. Çöpe gidecek kısmı göze alıyoruz. El değmemiş kısmı tekrar alıyoruz.
5. Karşı taraf öz anneniz, annenizin size yaklaşımı el gibi insan bilmeyebilir de anne kızını uyarır açığını kapatır. Eşinizden cekinip mutfağa girmemesi de tuhaf ya eşiniz çok soğuk birisi yada anneniz buluttan nem kapıp sorun çıkaran birisi.
Benim annemde el gibi oturur hizmet bekler takdir etmesi yoktur belki yalandan bı takdir eder. Sonuçta tanıyan sizsiniz ona göre davranacaksınız.
Dipnot: evinize misafirliğe gelen arkadaş cevrenize yada eşinizin tarafına bu şekilde davranmayın. Çöpe gider düşüncesi ile porsiyonları küçültmeyin. Yüzünüze söylemezler ama arkanızdan konuşulur.
Eşim soğuk birisi değil tam tersi sıcakkanlı

Bence getirilse de olur getirilmese de eskinin adeti diye her şeye uymak lazım değil...hele ki gerçek ailesi ise hiç lazım değil. girer mutfağa bizim aldığımız tatlıdan da koysana derim.bu kadar teklifli bir ilişki durumu bana garip geldi.annenizin yaptığının d tutulur yani yok hiç Çay servis edildiginde aklı nerdeymis.sirf sana cimri demek için içinde mi tutmuş!!!

Bilerek değil aslında sonradan aklimada geldi ama koymam gerekirdi ama sinir hastası hep telefon açıyorsun şoke oluyorum böyle bir içim sıkılıyor öyle böyle değil

Bak benim annem de böyle, ben telefonla aramadan önce bile umursamaz modumu açıyorum. Konuyu kendim yönlendiriyorum ki sinir olacağım şeyler diyemesin. Yine neyi begenmeyecek diye kendini şartlarsan bu ilişki tüm hayatını etkiler, şimdiye kadar yapamadın ama bu saatten sonra annenle politik ol. Saçını mı beğenmedi, ay kocam böyle istedi valla çok seviyor diye ben de yapıyorum artık de. Kilona mi laf attı, evet evet ilaçlar çok kilo yaptı ya ben bi spor buldum çok güzel ona gideceğiz. Cimri mi dedi, kız aşkolsun öyle plastik kutuyla vermeyelim dedim yarın da gelin beraber yiyelim yanına da bir şeyler eklerim de. İnan bir sene içinde kendi pes edecek. Çünkü duymak istedikleri bunlar değil. Bence hastalık ama bizimkiler 67 yaşında artık ben daha farklısını yapamam. Ha çok daha genç olsalar belki farklı bir yol izlerdim bilemiyorum, ölüm vicdanı devreye giriyor belli bir yaştan sonra.
Ay hic de yarin gel bi daha yiyelim demem bxbxgxg annem zaten gelmisse kalir birakmam

Ay hic de yarin gel bi daha yiyelim demem bxbxgxg annem zaten gelmisse kalir birakmam
Normal bir annesi olanlar tabi anlayamaz😅 senin de annen bir laf edeyim de şunun suratı beş karış olsun diye plan yaparken sen güle oynaya cevap verince gözlerini belerte belerte baksa sen de zevk alırdın böyle yapmaktan😂 yani ben takmadıktan sonra istediği kadar beğenmesin, elestirsin boşa gidecek.

Ya lütfen bunu yapanın öz anneniz değil kayınvalideniz olduğunu söyleyin?
Eğer kendi annenizse, hadi siz akıl edemediniz kosturmaktan kendisi neden " kızım bak misafir geldiğinde böyle yapılır" demiyor? Aranıza mesafe koyun, böyle anne insanı hayattan soğutur.
Eğer kayın validenizse getirdiği tatlıdan üç beş tepsi yollayın da utansın biraz.

Abimler ,annemi ve babamı sonra işte yemek yaptık eşimle tatlı yaptım. Onlarda eve bize geldiklerinde tatlı getirmisler ama bakamadım zaten çorbada yetismedi son 1 saatte yaptim sonra bulaşık çıktı vs derken kim ne getirmiş diye bakamadım yemekten sonra da çay yaptık yaptığım tatlıdan koydum sonra çerez koyalim mi? dedim onlarda yok gerek yok dediler .Giderkende anneme dedimki onun tatlı getirdiğini biliyorum da abimgilin ne getirdiğine bakamamistim tatlidanda koymadım koysa miydim ? Dedim. Sonrada iste kendim tatlı yapmıştım ondan koydum diye aklıma da gelmedi yok dedi annem neyse zaten tatlı yapmışın dedi. Ertesi gün bugün yani yazmış bana tatlilardan koymadın kalan yemekten evdeki abine koysaydın seni cimri demeye başladı. Eşin senden iyi dedi ama şunu soyleyim ne zaman ailem gelse eve onun için yapılan market alışverişi genelde ben ödüyorum tam o vakit eşimin de parasi kalmıyor ikimizde çalışıyoruz ayın 15 gunu o 15 gunu ben yardımcı oluyorum eve .Canım çok sıkıldı bu duruma takmiyim mi ?sizce .Nedense memnun edemiyorum annemi

Nasil yani?

Ben de birkaç defa bu tarz konular açtım hep ben haksız görüldüm,karşımdaki ANNEM,ötesi yok,ondan anlayış beklemek hakkım bence..
Benim annem de en son bana gelirken portakal bırakmayı unuttum diye (meyve tabağında 3 çeşit vardı) ertesi gün söyledi,gördüm kocan getirdi ama sen bırakmadın dedi 🤦🏻‍♀️ eee alsaydın bu lafı demek için mi almadın dedim 🤭 eskiden susup açıklama yapıp üstüne ağlardım şimdi lafımı söylüyorum 🙋🏻‍♀️ ama annenolunca istemsizce üzülüp geliyorsun konu açıyorsun 😂
Sizin anneniz aşırı toksik bir insan ama. Eşinizin eve aldığı bazlamayı isteyip sonra vermeyince bozuluyor. Eve alınan yiyeceklere de göz konmaz. İkramlık alınanı koymak da değil sizinkinin gözü sizin dolaptaydı

Ay kesinlikle misafir fobisi yarattı ben de yorumlar. Millet ne çok takıyomuş onu ikram etti bunu getirmedi bilmem ne. “Misafir umdugunu değil buldugunu yer “ lafına ne oldu merak ediyorum. Getirilen tatlıyı koymamak ne büyük suçmuş Yarabbi (!)
Dolabına yardım diye mi alınıyor sanıyordunuz siz misafirin getirdiklerini. Beraber yemek için alınıyor. Elbette çıkarılması lazım. Buna bu kadar şaşırmanız daha garip bence

Sizin anneniz aşırı toksik bir insan ama. Eşinizin eve aldığı bazlamayı isteyip sonra vermeyince bozuluyor. Eve alınan yiyeceklere de göz konmaz. İkramlık alınanı koymak da değil sizinkinin gözü sizin dolaptaydı
Bazlama olayımız henüz yok 😂olmasın da yetti gari 🤭 başkasıyla karıştırdınız belki 🙆🏼‍♀️

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X