Arkadaslar neden beni buluyor biraz uzun

Gecelerin yargici lavinya

Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2019
185
160
33
Arkadaşlar başlıktan anliyacaginiz üzere Bi derdim var sizce sorun bendemi yoksa çevremdeki insanlardami anlamadım geçen yaz annemlerle tatil yapicaktik aşağıdaki komşum ben eşimle alisveristeyken kocası bacağından bıçaklamis annem aradı böyle olmuş kızım dedi polisi aradım yardımcı oldum sonra benim evime sürekli gelmeye başladı tabi Allahin her günü sabah 9 da akşam 5 te gider oldu evime bu kadın belli etmeye çalıştım anlamadı o yardımcı olduğum günden beridir hemde kocası kaşını patlatmış gecenin Bi saatinde acile götürdüm eşimle dikislerinin pansumanini ben yaptım sahur vakti kapım çaldı açtım sokakta kalmış sokağa atmış kocası sahurunu yaptırdım yatak açtım kapının anahtarını verdim rahatça yatsın diye üzüldüm sonuçta bende kadınım dedim yardımcı oldum 7 Yaşında Oğlu 14 yaşında kızı var oğlu otizm ilacı kullanıyor ama otizmli değil hiperaktif diye doktor yazmış dedim içime yazık ediceksin çocuğa yapma dedim çocuk bunlar dedim dinlemedi çocuk evdeki sorun yüzünden 2 kere otizim ilacını komple bitirmiş beni çağırdı bu komşum hemen ambulansı aradım arka arkaya 2 ay içerisinde çocuk zehirlenme yaşadı psikolog çocuğun intihar etmek istediğini söylemiş tabi tutanak tutulmus kadın sorumsuz diye eşim dediki bunlar başına iş açacak sen yaptın yapacağın iyiliği görüşme dedi kadın geldiğinde gelme evime dedim 1 ay oluyor bunu diyeli bir baktım arkamdan dedikodular çıkmış kimseyle sorunum yok kendi halimde evde oturuyorum dedikodu sevmem tasiyani sevmem açık sözlü dobra insanım yalan dolan hayatta söyleyip içimde tutamam ben bu kadın instada fake hesapla kadın diye erkeğe bacağını göstermiş bende instayi silip Kaldirmistim yuvası yıkılmasın diye onun rızasıyla tutmuş arkamdan neymiş ben üvey oğluma dayak atiyormusum yemek vermiyormusum okula götürüp getirmiyormusum ben bunları bu yalanları okulun bahçesinde oğlumu beklerken apartmandaki 2 komşunun ağzından duydum döndüm dedimki adımı verdiniz yalan konuşmaya utanmıyorsunuz iftira atıyorsunuz dedim yok biz demedik şundan duyduk deyip özür dilediler benden üvey oğlum demek istemiyorum 3 yaşından beridir evladım olmadı diye pamuklara sardım ben onu o şekilde büyüttüm öz evlat yerine koydum benim kopyam oldu huyu suyu aynı ben oda beni anne yerine koydu o kadar bagliyizki anlatamam eşim bile kıskanır bugün 8 buçuk gibi kadının tabağı bizde kalmış 50 lirada borcu vardı bana oglana dedimki git şu tabağı ver parası oluncada paramı versin de dedim bulaşık yikiyordum o anda birden mutfakta o kadının bagirmasini avazı çıktığı kadar yirtindigini duydum oğlan ağlayarak eve geldi anne bana bağırdı Bi yeri yiyorsa kendi gelsin döver yollarım dedi dedi üstüme hırka aldım aşağı indim dedim çocuğa neden bagirdin yaptığın ayıp kotulukmu yaptım sana şu zamana kadar yazıklar olsun nankör dedim apartman içinde yirtindi kadın senle uğraşılmaz dedim yukarı çıkarken tefeci diye bağırarak iftira attı millet dışarı çıktı dedim hayırdır sen kime dedin ev hanimiyim öyle işlere bulasmam utanmiyonmu arkamdan böyle konusuyon duydum hepsini dedim yukarı evime çıktım kapıyı açtım elinde 10 lira para kapıyı kapatmaya çalışıyorum kapımı zorladı bu sefer oturduğum kattakiler çıktı dedim öylemi kadın olsaydın instada kocanı boynuzlamazdin dedim ağzımdan kaçtı ondan sonra daha çok bağırdı apartmanı birbirine kattı içeri girdim eşim dediki ben sana demedimmi bu kadın başını agritacak iyilik ettin bak denize attın dedi bundan 5 ay önce de yan komşum sarimsak istedi bendede yoktu veremem yok dedim vereceksin diye ısrar etti olmayan bir şeyi veremem dediğim halde hakaret etti bende sinirlendim topuklu ayakkabıyı kafasına attım çok daraldım sizce bu insanlar neden benle uğraşıyor zararımız yokken anlamıyorum artık aklım almıyor eşim araba tamir etmeye bayılır arabanı yapma buraya park etme diye esimlede uğraşıyorlar zaten okul tatil olunca tasinacaz ama bu insanların tiniyetini inanın anlamıyorum ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz

Bazen yaptığımız iyilikleri-yardımları rutine bindirince insanlar görev olarak görüyor ve yardımı kesince çirkinleşebiliyorlar maalesef.
Yalnız ne kadar sinirlenirseniz sinirlenin sizin yan komşunuza topuklu ayakkabı fırlatmanız da hiç normal bir davranış değil.

Bazen yaptığımız iyilikleri-yardımları rutine bindirince insanlar görev olarak görüyor ve yardımı kesince çirkinleşebiliyorlar maalesef.
Yalnız ne kadar sinirlenirseniz sinirlenin sizin yan komşunuza topuklu ayakkabı fırlatmanız da hiç normal bir davranış değil.
ellizan haklısın ama hangi her insanda olduğu gibi bir an vardır ya birden bire birsey yapar sonra ben naptim dersin işte o sarimsak olayı o şekilde gelişti kadın yarım saat sarimsak verde ver verde ver yok diyorum kapımı örtüyorum sanki borcum varda alacaklı gibi kapıyı çalıyor acıyorum gel inanmazsan bak soğan kurumun içine dedikçe halen ısrar etti git kapımın önünden çalma kapımı deyince gerizekali aptal şerefsiz gibi hak etmediğim cümleleri duyunca Bi anda yaptım yani sabrım taştı diyebilirim diğer konudada gerçekten çok anlamlı konuşmuşsun hiç o şekilde düşünmemiştim işte buna sinir oluyorum insanlara yardım et sonra karşılığında kötülük bul demekki insanlar bu şekilde kazıklar yiyip sonra gerçekten ihtiyacı olan insanlara duygularını yitirdiklerini Bi kez daha anlamış oldum saol canım aydınlattığın icin

Neden sizi bulduğu gayet ortada değil mi :işsiz: Böyle tiplerle bu denli yüzgöz olunursa olacağı elbet bu...
İnan insani olarak yardım ettim ben yüz göz degil aslında yardimlarimi kullanmış ama anladimki gerçekten hata bendeymis yardım edilmeyecek insana yardım etmişim karşılığını nankörlük olarak almışım amacıni anlamış bulundum o kendine sığınacak liman aramış belliki evime kapak atmaya çalışmış nedenmi diyeceksiniz kocam birgun eve geldi ama nasıl telasliydi balkonda bu kadın çamaşır asarken kocama afedersiniz domalip kur yapmış kas göz işareti yapmış eşim apartmanın içine girmeye başladıkça eşime sordum neyin var ne oldu vallaha ben birsey yapmadım diye defalarca söyledi anlat iyimisin dedim bana Bi kadın böyle yaptı dedi ama kadınla gider kavga ederim diye adını soylememisti meğer o kadın benim yardimlarimi kullanmış ve evime girerek kocamı ayartma cabasindaymis kocam söyledi dün şok oldum inanın Allahindan bulsun kocası tir şoförü bu kadının haftada 2 yada 3 kez kocası gelir eve hadi kocasından utanmadı evlatlarından da mı utanmadı ben Bi insanın bu kadar haya edep damarinin catliyacagini bu şekilde inanın bilmezdim değil bundan sonraa evime komşu bile sokmicam çünkü kötü nefis ile evime girdi fenalık etmek istedi Allah bizi kötü insanlarla karsilastirmasin

Neden sizi bulduğu gayet ortada değil mi :işsiz: Böyle tiplerle bu denli yüzgöz olunursa olacağı elbet bu...
Ben evime sürekli geliyorsun rahatsız oluyorum senin yüzünden evimi bile zor temizliyorum gelme dedikçe gelmesindende anlayamadım çok safmisim ben kaç tane evde oturdum ne böyle apartman sakini gördüm nede böyle komşular gördüm bu apartmandan da bu edende taşınma karari aldım temelli kim bilir ne hayaller kurdu benim evime girip haziranda okullar kapanır kapanmaz tasinicam çünkü ben bu denli insanlar hayatımda görmedim Allah iyi komşular nasip etsin inşallah herkese kimseye güvenemicem Bi daha buda benim için inanılmaz ders oldu çok yazık gerçekten ellizan

Ben evime sürekli geliyorsun rahatsız oluyorum senin yüzünden evimi bile zor temizliyorum gelme dedikçe gelmesindende anlayamadım çok safmisim ben kaç tane evde oturdum ne böyle apartman sakini gördüm nede böyle komşular gördüm bu apartmandan da bu edende taşınma karari aldım temelli kim bilir ne hayaller kurdu benim evime girip haziranda okullar kapanır kapanmaz tasinicam çünkü ben bu denli insanlar hayatımda görmedim Allah iyi komşular nasip etsin inşallah herkese kimseye güvenemicem Bi daha buda benim için inanılmaz ders oldu çok yazık gerçekten

İyilikten maraz doğar. Ben siz de suç görmedim. İnsanin bir yerde siniri tükeniyor. Benim de başıma bu tarz olaylar geldi. Herkese yardım ederdim,arkamdan kuyu kazarlardı. Sizin suçunuz fazla iyi davranmak olmuş neden ambulans çağırmak yerine hastaneye götürdünüz mesela ? Veya evinizi açacağınıza polise gidecektiniz. Kadın sığınma yurduna gidecektin. Bir de evin anahtarini vermeniz zaten apayrı bir olay. Ben en son ev arkadaşlarım ve ben yokken bir arkadaşıma evin anahtarını vermiştim. Kızlar eve dönünce evdeki eksiklikler yüzünden beni hırsız konumuna düşürmüşlerdi. Sonra o arkadaşımla eve çıktım hırsızlığı,namussuzluğu ayrıydı. Siz o muhitten taşının yeni komşularınızla da yüz göz olmayın. Oturmaya falan asla gitmeyin.

İyilikten maraz doğar. Ben siz de suç görmedim. İnsanin bir yerde siniri tükeniyor. Benim de başıma bu tarz olaylar geldi. Herkese yardım ederdim,arkamdan kuyu kazarlardı. Sizin suçunuz fazla iyi davranmak olmuş neden ambulans çağırmak yerine hastaneye götürdünüz mesela ? Veya evinizi açacağınıza polise gidecektiniz. Kadın sığınma yurduna gidecektin. Bir de evin anahtarini vermeniz zaten apayrı bir olay. Ben en son ev arkadaşlarım ve ben yokken bir arkadaşıma evin anahtarını vermiştim. Kızlar eve dönünce evdeki eksiklikler yüzünden beni hırsız konumuna düşürmüşlerdi. Sonra o arkadaşımla eve çıktım hırsızlığı,namussuzluğu ayrıydı. Siz o muhitten taşının yeni komşularınızla da yüz göz olmayın. Oturmaya falan asla gitmeyin.
Yok yanlış okumussunuz ben kaynanama bile evimin anahtarını vermem polisi çağırdım ambulansı oğlu için çağırdım hastaneye götürme sebebim ise kasi patlamisti o an anlamadım yüzü kan içindeydi o halde git diyemedim haklısınız hep bizler iyi niyetten kaybediyoruz

Neler yasamissiniz yav degisik degisik. Tasinin o apartmandan.
Aynen tasinicam oğlanın okulu bitince begn hayatım boyunca böyle rezil Bi apartman ve insanlar görmedim eşim arabayı garaja koyar arabanı buraya koyma karşı apartmanın önünde kalsın tamir etme rahatsız oluyoruz kapıcı kapımı tan tan çalar çöpü sizmi döktünüz suyunu diye kapıyı tekmeler yok derim anlamazlar kameradan bakıp kimin döktüğü görülür hem temizletilir o kişiye hemde 60 TL ceza keserler yani oda yetmez başıma bunlar gelir oğlum yazın aşağıda bahçede oynar oynamasın rahatsız oluyoruz derler ev sahibine gaz vanası menfez yapılacak mecburi derim ertesi gün kamyonu çek çıkın evimden 570 kira veriyon bide eksikleri yaotirmami istiyon der sen çık boyat evimi 900 e kiraya verecem 7 dairemvar hepsi senden fazla kira veriyor demişti bende git mahkemeye ver çıkmıyorum kirada yok kontratta 380 yazıyor vergi kaciriyon şikayet edecem seni dedimde öyle yaptırdılar vanayi menfezi bu zihniyetli görmemiş kendilerini birsey sanan insanlar içinde kesinlikle oturmayı düşünmüyoruz eşimle eşimde bende şaşkınız şimdiden kullanmadığımız eşyaları toplamaya başladık benim anlamadığım insanlar neden çıldırmış gibiler anlamıyorum

Gerçekten de iyilik yap denize at balık bilmezse halık bilir smzü çok dogru cehaletini kültür sanan insanlar la ugraşılmaz sen sadece söyledigin le kalırsın bencede bi an önce taşın orda hatta nümkünse okullar tatil olmadan taşın senin psikolojin çocugunu da etkiler (bu arada analık sadece dogurmakla olmuyor sizi teprik ederim çocugunuza karşı tutumunuzdan dolayı )

'Hadiseler bizim başımıza değil, bizim için gelirler. "diye yakın zamanda, bir değerlendirme konuşması dinlemiştim.Aynen katılıyorum buna. Sizin bu kadar negatif ve kötü kalpli insanlarla aynı apartmanda denk gelip, bu olayları yaşamanızda, sizin bir şekilde uyanmanız ve insanlarla bu kadar yüz göz olmamayı ve güvenmemeyi öğrenmeniz içinmiş demek ki.

Gerçekten de iyilik yap denize at balık bilmezse halık bilir smzü çok dogru cehaletini kültür sanan insanlar la ugraşılmaz sen sadece söyledigin le kalırsın bencede bi an önce taşın orda hatta nümkünse okullar tatil olmadan taşın senin psikolojin çocugunu da etkiler (bu arada analık sadece dogurmakla olmuyor sizi teprik ederim çocugunuza karşı tutumunuzdan dolayı )
Teşekkür ederim analık dogurmakla olmuyor annenin yada babanın suçunu çocuklara ödetemeyiz kendimden parça oldu zaten bana huyum suyumu taşıyor teşekkür ederim taşınmayı maddi sıkıntıdan dolayı okullar kapanmasına mecbur ertelemek zorunda kaldık ona göre hesap kitap yaptık dün keşke elimizde olsa hemen taşırım evi ama maalesef ha deyince olmuyor kapımı kimseye acmamaya karar verdim gelen olursa gitsin acmicam kapıyı bu insanlardan hersey beklenir korkmaya başladım artık hakkımda hayırlı olan neyse o olsun insanların duygularıyla oynaya oynaya insanlar gerçekten ihtiyaç sahiplerine yardım etmeme sebebini çok iyi anlıyorum şimdi

Teşekkür ederim analık dogurmakla olmuyor annenin yada babanın suçunu çocuklara ödetemeyiz kendimden parça oldu zaten bana huyum suyumu taşıyor teşekkür ederim taşınmayı maddi sıkıntıdan dolayı okullar kapanmasına mecbur ertelemek zorunda kaldık ona göre hesap kitap yaptık dün keşke elimizde olsa hemen taşırım evi ama maalesef ha deyince olmuyor kapımı kimseye acmamaya karar verdim gelen olursa gitsin acmicam kapıyı bu insanlardan hersey beklenir korkmaya başladım artık hakkımda hayırlı olan neyse o olsun insanların duygularıyla oynaya oynaya insanlar gerçekten ihtiyaç sahiplerine yardım etmeme sebebini çok iyi anlıyorum şimdi
Gerçekten böyleleri yüzünde. Artık gerçek ihtiyaç sahiplerine inanmaz olduk bi ihtiyaç sahibi görünce acaba gerçekmi diye düşünüyor insan kapını kimseye açmama konusunda hem fikirim bencede acma ne yapacakları belli olmaz

X