Artık dayanamıyorum ağrısına, yaşayan var mı bunu?

Niamh

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2015
22
31
24
Kızlar selam. Bu pazartesi kırık ve ağrıyan dişim için dişçiye gittim. Röntgen çekildi. Altında lezyon olduğunu ama kolayca alınabilecek bir diş olduğunu söyledi. Diş çekimine aldı beni. 2 iğneye rağmen diş uyuşmadı altındaki lezyondan ötürü. Çekimi çok acılı bir şekilde gerçekleştirdi. Buraya dek her şey normal gibi. Fakat eve dönüp de uyuşukluk geçtiğinden beri öncesinde yaşadığım ağrının 100 katı bir ağrı yaşamaya başladım. Yüzümün full sağ tarafı ağrımaya acımaya ve sıcaklamaya başladı. Kaç gündür 5 saatte bir arveles yutuyorum da ayakta durabiliyorum. Böyle olunca korkup salı günü diş hastanesi acile gittim. Bakan doktor biraz iltihaplandığını birkaç gün çektireceğini söyledi ve zaten kullandığım arveles ile 1000lik antibiyotik verdi. Bugün çekimin 4. günü. Gerçekten çok yıprandım. Normalde migrene bile ilaç almazdım dayanırdım.
Başına böyle bir şey gelen var mı? Ağrı ne zaman geçecek?
Acaba gittiğim dişçiler mi beceriksiz? Başka bir tedavisi olur mu ?
Mesela ilk gittiğimde lezyon vardı madem neden önce antibiyotik kullandırtmadı, normali bu değil midir? Diş hekimimize de güvenemeyeceksek artık...
Lütfen tecrübeleyen, bilgisi olan yardım etsin. Ayın 28ine dek iyileşmem gerekiyor :KK43:

Arvelesi o kadar sık kullanma ara zamanlarda parol kullanabilirsin. Çekim yapan doktora git tekrar baksın. Genelde lezyonlu diş için ilk önce ilaç kullanılır ama belki çok görmedi yine de çekim yapan doktora gidin

Kızlar selam. Bu pazartesi kırık ve ağrıyan dişim için dişçiye gittim. Röntgen çekildi. Altında lezyon olduğunu ama kolayca alınabilecek bir diş olduğunu söyledi. Diş çekimine aldı beni. 2 iğneye rağmen diş uyuşmadı altındaki lezyondan ötürü. Çekimi çok acılı bir şekilde gerçekleştirdi. Buraya dek her şey normal gibi. Fakat eve dönüp de uyuşukluk geçtiğinden beri öncesinde yaşadığım ağrının 100 katı bir ağrı yaşamaya başladım. Yüzümün full sağ tarafı ağrımaya acımaya ve sıcaklamaya başladı. Kaç gündür 5 saatte bir arveles yutuyorum da ayakta durabiliyorum. Böyle olunca korkup salı günü diş hastanesi acile gittim. Bakan doktor biraz iltihaplandığını birkaç gün çektireceğini söyledi ve zaten kullandığım arveles ile 1000lik antibiyotik verdi. Bugün çekimin 4. günü. Gerçekten çok yıprandım. Normalde migrene bile ilaç almazdım dayanırdım.
Başına böyle bir şey gelen var mı? Ağrı ne zaman geçecek?
Acaba gittiğim dişçiler mi beceriksiz? Başka bir tedavisi olur mu ?
Mesela ilk gittiğimde lezyon vardı madem neden önce antibiyotik kullandırtmadı, normali bu değil midir? Diş hekimimize de güvenemeyeceksek artık...
Lütfen tecrübeleyen, bilgisi olan yardım etsin. Ayın 28ine dek iyileşmem gerekiyor :KK43:
çok femiş olsunn evet çok ağrılı olur. ben öyle birşey yaşamadım ama 20lik dişle ilgili sorun yaşamıştım. çok ağrı olmuştu. nedenini sorduğumda iltihap demişti ve yumuşak doku olduğu için çok ağrı hissedersiniz demişti. ama geçiyor bunlar yani en fazla bir hafta sürer tahmin ediyorum tabi

Ben 1 ay önce benzer bir problem yaşadım. Diş taşı temizletmiştim. Hemen sonra bütün dişlerimde bir sızlama oluştu. Diş taşı temizliğine yorup günlerce ağrı kesici aldım. Dayanamayıp acile gittiğimde çürük nedeniyle iltihaplanma olduğunu öğrendim. Kanal tedavisi yapılıp ilaç sürdü. 1 hafta iyileşmesi için bekletti. Sonrasında işlem yapıldı. Bana normal gelmedi bu şekilde hala ağrı hissetmeniz. Tekrar gidin zaman kaybetmeden. Dişinizin iltihabı düzelmeden işlem yapmış gibi geldi bana.

Bu arada belki faydası olur, diş hekimime güvenim kalmayınca kendim ek tedaviler aradım. İcabında fen lisesi çıkışlı teknik üniversiteliyiz, okuyunca anlıyoruz bilimsel yazıları. Kullandığım antibiyotikle etkileşimi olmayacak şekilde diş etime direkt uygulayabileceğim ve iltihaba iyi gelecek bir şeyler aramıştım. Bir sürü şey okudum ve andorex sprey de kullanmaya karar verdim. Açıkçası bu ağrının kesiliş tarihinden 1 gün önce oldu ve katkısı olduğuna inanıyorum. Zaten böyle bir şeyi hekim çekim öncesi ve sonrası uygulamalı bana da vermeliydi bence. Okuduğum kaynaklarda hep prosedürler böyleydi.
Kısacası çekim yaptırırsanız ve iltihapla karşılaşırsanız, hekiminiz de eğer unutursa yazmayı ağzı da dezenfekte edecek iltihapla savaşacak bir antiseptik kullanmak iyi oluyor.

Kızlar teşekkürler. Cuma sabahı ağrısı bıçak gibi kesildi bitti çok şükür. Heralde antibiyotik ancak etki etti. Diş etim de oluşmaya başladı. Allah kimseye yaşatmasın böyle ağrı vallahi...
Çok geçmiş olsun bidaha yaşamazsınız umarım

Ayni durumu ben de yasiyorum alveolit olmuşum. Bir haftadir ağriya dayanmaya calisiyorum 3 gun once gittim temizlendi içi ilac sıkıldı ama devam etti bugun tekrar gittim ayni işlemler tekrarlandi hala cok agrim var artik intihar etmeyi düşünüyorum. Bu ağrıdan kurtulabilecegime dair umudum kalmadi surekli agri kesici iciyorum ikiser ikiser yutuyorum. Hayatimdaki guzel olan her sey gitti ve sadece acı kaldı ben artik dayanamiyorum

Ayni durumu ben de yasiyorum alveolit olmuşum. Bir haftadir ağriya dayanmaya calisiyorum 3 gun once gittim temizlendi içi ilac sıkıldı ama devam etti bugun tekrar gittim ayni işlemler tekrarlandi hala cok agrim var artik intihar etmeyi düşünüyorum. Bu ağrıdan kurtulabilecegime dair umudum kalmadi surekli agri kesici iciyorum ikiser ikiser yutuyorum. Hayatimdaki guzel olan her sey gitti ve sadece acı kaldı ben artik dayanamiyorum
Abartmayin ne intiharı 😮 dis tedavisi zor ve ağrılı oluyor maalesef şikayet etmekte cok haklısınız, bir kac seans tedaviden sonra gececektir biraz daha dayanmaya çalışın

Abartmayin ne intiharı 😮 dis tedavisi zor ve ağrılı oluyor maalesef şikayet etmekte cok haklısınız, bir kac seans tedaviden sonra gececektir biraz daha dayanmaya çalışın
Teşekkür ederim umarım dediginiz gibi olur pek umudum kalmadı ama mesajınız iyi geldi tesekkur ederim

Çok geçmiş olsun evet zor ağrı ama intihar edecek ne var dinlenmeye çalışın ilacınızı düzenli kullanın mutlaka geçecektir bende bu hafta dış tedavisine basliycam ağrılarım olacak kendimi hazirliyorum geçecek gidecek ve unutacaz inşallah öyle düşünün

Merhaba bekadar sürede gecti agrulariniz

X