Artık patatesleri yiyen çocuğa dayak

nicksiz

Guru
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2010
1.855
1.642
İstanbul Şirinevler'deki fast food zinciri Burger King'deki müşteriden artan patatesleri yiyen bir çocuk şube müdürü tarafından dövüldüğü iddia edildi.

Dün yaşanan olay sonrasında sosyal medyadan Burger King'e tepki yağdı. Olay sonrasında dayak yiyen çocuğun fotoğrafı paylaşıldı ve tanıklar o anları yazıklarıyla anlattı. Olayın duyulmasının ardından bir grup Burger King'in önüne giderek protesto eylemi gerçekleştirdi.

soL haberin haberine göre, Burger King'de müşteriden artan patatesleri alan bir çocuğun şube müdürü tarafından dövüldüğü iddiası sonrası Burger King'den yanıt geldi.

Burger King'in açıklaması şöyle:

"21 Ocak'ta Şirinevler Burger King restoranında gerçekleşen olaya ilişkin olarak aşağıdaki açıklamayı sizinle paylaşmak isteriz.

TAB Gıda, 1995 yılından bu yana Burger King’in Türkiye’de Ana Lisans Hakkı sahibi olarak faaliyetini sürdürmekte ve tüm Burger King çalışanlarına düzenli olarak gerekli eğitimleri vermektedir. Söz konusu olay, Lisans Alan İşletmecimiz (Franchise) tarafından işletilmekte olan Şirinevler restoranında yaşanmış olup, öncelikle olaydan dolayı TAB Gıda olarak duyduğumuz üzüntüyü belirtmek isteriz.

Yaşanan bu üzücü olayın Şirketimiz ve markamız tarafından asla kabul edilemeyeceğini bildirir Lisans Alan İşletmecimizin (franchise), olayda adı geçen çalışanının iş akdine haklı sebeple son verdiği bilgisini tarafınızla paylaşırız."

http://www.odatv.com/n.php?n=artik-patatesleri-yiyen-cocuga-dayak-2201151

Ne kadar tahammülsüz bir toplum olduk...
Müdürü işten çıkarmışlar ama o çocuğun yaşadığını kim, nasıl unutturacak...
Çok üzüldüm çocucuğa, mecbur olmasa neden masadaki artık bir yiyeceği yesin ki..

Tok açın halinden anlamaz derler ya , gerçekten öyle .
Çok yazık ...

vicdansızlıktan baska birsey degil..hersey bir yana yemek konusu bambaska buyuk kucuk farketmez yemek istiyorsa insan elindekini bile vermeli ki cocukcagız artıkları yiyormus kimbilir nasıl actı karnı orda dovecegine gidip cocuga bir menu alıp verememiş yazık

sanki şirinevleri de bilmiyoruz, suriyeli ya da kürt çocukları da. Birkaç defa rastgeldim. Artık patates falan değil o bölgede burger king ya da diğer restorantlşara girip sizin önünüzdeki tepsiden yemek alıp gidiyor çocuk. Ellerini daldırıyor sizin yediğiniz tabağa. Ne polis ne zabıta hiç kimse bir şey yapamıyor. Gelip para istiyor, hamburger istiyor, sonra da elini senin tabağına daldırıp ne var ne yok avuçlayıp gidiyor. Mekan sahiplerine dikleniyor. Kimse sesini çıkartamıyor. Orada spor salonuna gidiyorum ve arada geçmek durumunda kalıyorum. Çok rahatsız oluyorum. Güvenlik sıfır. Bu haberin de sırf aman millet suriyelilerden şikayet etmesin, rahatsızlığını bu gibi haberlerle örtelim diye bu kadar abartıldığını düşünüyorum. O çocuklar burger kingde çalışan ya da yemek yiyen bir müşteriyi bıçaklasa bu kadar konuşmayacaktık.

Dövüp burnunu kanatmak yanlış ama o çocuklardan o kadar çok var ki maalesef ne yapacağımı şaşırıyorum ben de bazen.

Dün mesela bir tanesi benim peşime takıldı "Abla abla bana hamburger alsana" diye. Genelde alırım ya da parasını veririm alması için ama yanımda nakit kalmamıştı ve acelem vardı, çantamdaki bisküviyi uzattım. İstemedi çocuk "aman ne yapayım bunu" dedi, gitti. Şimdi çok aç olsa bisküviymiş, hamburgermiş seçmezdi diye düşünüyorum. Çocuk bu tabii canı hamburger çekmiştir tamam ama bunun bir sonu yok ki. Annesi babası kendine bakacak kapasitede olmadığı halde kontrolsüz üreyip sorumsuzca çocuklarını sokağa salıyorsa, devletin hayalci politikaları yüzünden ipsiz sapsız milyonlarca Suriyeli ülkeye elini kolunu sallayarak giriyorsa, toplumdan bu çocukların bütün isteklerini karşılamasını beklemek ne kadar doğru? Kaç kişi denk geldiği kaç çocuğun 3 öğün yemeğini karşılayabilir?

Yardım edilmesi güzel bir şey zaten kıyamıyorum da çocuklara ama vicdanlar üzerinden bu geçimin sağlanması bir şeyleri düzeltmediği gibi çocuğunu sokağa bırakmayanı da bırakmaya teşvik ediyor. Sokakta mendil satan, dükkana girip yemek isteyen, cam silen çocuklara istediklerini vermek o anlık bir rahatlama sağlar belki ama uzun vadede doğru bir iş modeli değil. Zor durumdaki insanların çocuklarını sokağa bırakmasının önüne geçmek gerekiyor ki bu da sistematik bir yardımlaşma gereksinimi olduğunu gösteriyor.

Ne kadar kötü.Çocuklar açısından belki ilk kez tadına bakacaklardı, bilemeyiz. Bu tür bir yaşamla sınav verdikleri için sabır diliyorum.
Burger için de kimse dükkanında öyle bir görüntü olsun istemez. Bunun devamı da gelir.
Bilemiyorum ben o adamın yerinde olsaydım mutfaktan verirdim. En nihayetinde personelin de yeme payları var orada. Herkese aynı yapsın demiyorum ama insan olay bazlı vicdan kullanabilir.

Bu nasıl bir vicdansızlıktır.
Zaten fast food sevmem ama bundan sonra Burger King e gitmeyi hiç düşünmüyorum..

sanki şirinevleri de bilmiyoruz, suriyeli ya da kürt çocukları da. Birkaç defa rastgeldim. Artık patates falan değil o bölgede burger king ya da diğer restorantlşara girip sizin önünüzdeki tepsiden yemek alıp gidiyor çocuk. Ellerini daldırıyor sizin yediğiniz tabağa. Ne polis ne zabıta hiç kimse bir şey yapamıyor. Gelip para istiyor, hamburger istiyor, sonra da elini senin tabağına daldırıp ne var ne yok avuçlayıp gidiyor. Mekan sahiplerine dikleniyor. Kimse sesini çıkartamıyor. Orada spor salonuna gidiyorum ve arada geçmek durumunda kalıyorum. Çok rahatsız oluyorum. Güvenlik sıfır. Bu haberin de sırf aman millet suriyelilerden şikayet etmesin, rahatsızlığını bu gibi haberlerle örtelim diye bu kadar abartıldığını düşünüyorum. O çocuklar burger kingde çalışan ya da yemek yiyen bir müşteriyi bıçaklasa bu kadar konuşmayacaktık.

aynen ben de o burger king e gidiyorum bazen önünüzdeki yemeği yedirtmiyorlar insana sadece okuyarak baksaydım bende üzülürdüm ama görüyorum ordakiler cidden arsızlar :KK62:

Ya Suriyeli de olsa, arsızlık da yapsa her neyse oradaki insanlar zaten şahitler müdürün dövdüğüne eğer yiyen birinin yemeğine elini daldırıp patatesleri almış olsaydı herkes müdüre yüklenmek yerine çocuğa kızardı yemeğin sahibi de kızardı ve kimse de şikayet etmezdi çıkarırlardı çocuğu olay biterdi demek ki bu öyle birşey değil. Kimse hazetmez öyle insanlardan saldıranlardan çünkü. Ne olursa olsun kızıp çıkartmak varken vurmak neden?

o müdür bozuntusunu işten atmışlar iyi de etmişler ama yetmez herkesin gözü önünde özür dilesinler o çocuktan. Patatesleri de yerin dibine batsın kendileri de.

Öfff,bu çocuklara çok üzülüyorum.
Heryerde karşılaşıyorum çöpleri karıştıranlar,artık toplayanlar.
Çocuk yahu bu,canı çekmiş artıkları yemeye kalkmış.Müşteriler rahatsız olur diyorsan tut elinden mutfakta bi lokma yemek ver,nasıl döversin minicik çocuğu:KK12:

X