Aşılama (IUI) 9. Gün

Şuan 15. Günüm çok şükür Rabbime gebelik var 6. Haftayı bekleyip keseyi görüp ve kalp atışını da duymak için dua ediyorum. Bozuk diyor derken
Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah canım test için bozuk deniyor beyaz silik çizgi bozuk demekmiş

Merhabalar, doktora gidince pkos olduğumu söyledi fakat ben reglilerim düzenliydi hep, günümüzde bir çok kadın pkos bence stres yapmayın,
-Ben reglinin ikinci günü hormon testlerime baktırdım (TSH, amh vb.)
-Reglim bittikten sonra ilk on gün içinde rahim filmi çektirdim
-Eşimde üroloji doktorundan randevu alıp sperm testi verdi(sperm testi için 3 gün perhiz gerekli)
Bence öncelikle bunları yaptır iyi bir doktor bul kendine sonuçlarla birlikte gidersin zaman kaybetmemiş olursun sonra doktorunuz yönlendirir sizi
Benim testlerim normal çıktı bizde 2 yıllık evliyiz aşılama yaptırdık,
Öncelikle cevabın için teşekkür ederim reglin 2. Günü bende test verdim bütün değerlerim normal çıktı adetlerim düzensiz ve kilo alımım fazla oluyordu eşimin sperm değerleri de normal çıktı üniversitesi hastanesine gittim çok önerilen bir doktordu bana doğal yollarla da 1 yıl içinde gebe kalabileceğimi söyledi lakin olmadı folik asit kullandım 3 ay yine olmadı ondan sonra klomen işte anlattığım gibi şu an rahim filmi çektirmek istiyorum ama bi doktor erken klomen tedavisinden sonra olmazsa çektir dedi ama bakınıyorum şu an bir yer bulursam gidicem

Bence en büyük etkisi yüksek moral ve stresten uzak kalmak, eşinle konuşup birbirinize destek olun, aileler de strese sokuyorsa sizi herkese bize bu konu ile ilgili sorular sormayın lütfen diyin dua edin sadece diyin, biz aşılama yaptırdık kimse bilmiyor eşimle bir şeyleri yönetmek fazla fikir fazlalığı olmaması ne oldu ne oldu gibi sorulardan uzağız çok şükür, bir de beslenme çok önemli , sigara kullanıyorsanız eşinle birlikte mutlaka bırakmalısınız benim tavsiyelerim bunlar umarım bir yardımı olur🫶
Stresli bir hayatım var ve çoğu zaman uzak kalamıyorum mecbur sebeplerden eşimin ailesiyle yaşıyorum bi nevi bi yere giderken bile kırk kere sorgulanıyoruz mecbur ne yaptığımızı diyoruz onda da problem görmüyorum son 2 aydır sağlıklı yaşamaya çabalıyorum sigara zaten hiç kullanmadım eşim kullanıyor alkol tüketimimiz de yok 160 boyundayım evlendiğimde 60 falandım evlendikten sonra 85 i gördüm ve inanır mısın kilo alırken aldığımı fark etmedim bile eşimin artık sağlığın için kötü olabilir dediğinde anladım ne olduğumu şu an 74 kiloyum ve daha da vermeyi düşünüyorum sanki omuzlarımdan büyük bir yükü atmışım gibi geliyor işte böyle

X