Aşılama Aşılama sonrası adet gecikmesi

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

morkelebek06

Nirvana
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2008
13
11
Merhabalar 42 yaşındayım. 2 yıl önce evlendim. 6 ay once çocuk sahibi olmaya karar verdik. 2 ay kendimiz denedik olmadi. Aslinda benim çocuk konusunda yaştan dolayı pek umudum yoktu. Ozel bir hastanede chek up yaptıralım once dedik. Bende yumurta rezevi dogal olarak düşük cikti. Kadin dogumda bir doktor beni anestezi yapmadan muayene odasında eczaneden bize aldırdığı ürünlerle canımı inanılmaz yakarak sis yapti. Bu ayrı bir faciaydi. Rahimde 1 mm den küçük polip çıktı. Ben bu doktora guvenmedim baska bir ozel hastaneye gittik. Ordada rahim filmi cekmeden emin olmadan bizi lakarakopi ve histereskopi vs bir sürü eziyetli islem için ikna etmeye çalıştılar vazgectik. Tam cocuk istemiyorum uğraşmayalım derken. Diyarbakır da iyi bir prof tup bebek uzmani ozelde bulduk. Neyse hoca anestezi ile rahim filmi cekti tupler acıktı. Polip ameliyatı histereskopi oldum rahattı. Bunlarin hepsini 3 ayda yaşadım. 2021 4 Aralık ta ayni doktor ve hastanede aşılama yapıldı. 15 ci gun idrarda negatif çıktı. 20 gün sonra kanda gebelik testi 1.2 çıktı. Doktor negatif dedi. Adet dedim gecikebilir dedi kestirdi. Tüp bebek için bekliyorum dedi. Demesi kolay 25 bin tl civari fiyat verdiler. Basta aşılama ile olur demişti. Moralim cok bozuldu. Esimin isinden dolayı urfada yaşıyoruz. O gelemedi ama ben cıktım ailemin yanina ankaraya geldim. Suan Ankarada mecburen bulunmam gerekiyor 2 hafta. Burdaki ilce hastanesi covitten dolayı berbat durumda merkezede uzağız. Aşılama üzerinden 42 gün geçmesine rağmen adet olmadım. Normal adet gunude 25 gun gecti. Aşılama ile ilgili güncel bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?

Son düzenleme:
Merhabalar 42 yaşındayım. 2 yıl önce evlendim. 6 ay once çocuk sahibi olmaya karar verdik. 2 ay kendimiz denedik olmadi. Aslinda benim çocuk konusunda yaştan dolayı pek umudum yoktu. Ozel bir hastanede chek up yaptıralım once dedik. Bende yumurta rezevi dogal olarak düşük cikti. Kadin dogumda bir doktor beni anestezi yapmadan muayene odasında eczaneden bize aldırdığı ürünlerle canımı inanılmaz yakarak sis yapti. Bu ayrı bir faciaydi. Rahimde 1 mm den küçük polip çıktı. Ben bu doktora guvenmedim baska bir ozel hastaneye gittik. Ordada rahim filmi cekmeden emin olmadan bizi lakarakopi ve histereskopi vs bir sürü eziyetli islem için ikna etmeye çalıştılar vazgectik. Tam cocuk istemiyorum uğraşmayalım derken. Diyarbakır da iyi bir prof tup bebek uzmani ozelde bulduk. Neyse hoca anestezi ile rahim filmi cekti tupler acıktı. Polip ameliyatı histereskopi oldum rahattı. Bunlarin hepsini 3 ayda yaşadım. 2021 4 Aralık ta ayni doktor ve hastanede aşılama yapıldı. 15 ci gun idrarda negatif çıktı. 20 gün sonra kanda gebelik testi 1.2 çıktı. Doktor negatif dedi. Adet defim gecikebilir dedi kestirdi. Tüp bebek için bekliyorum dedi. Demesi kolay 25 bin tl civari fiyat verdiler. Basta aşılama ile olur demişti. Moralim cok bozuldu. Esimin isinden dolayı urfada yaşıyoruz. O gelemedi ama ben cıktım ailemin yanina ankaraya geldim. Suan Ankarada mecburen bulunmam gerekiyor 2 hafta. Burdaki ilce hastanesi covitten dolayı berbat durumda merkezede uzağız. Aşılama üzerinden 42 gün geçmesine rağmen adet olmadım. Normal adet gunude 25 gun gecti. Aşılama ile ilgili güncel bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?
Canım ben aşılama yaptırdım 2. Kez Gecıkmeden adet oldum sadece progesteronun etkisi az az geliyo.acaba gec döllenme mi oldu birdaha gebelik testi yaptırsan iyi olur hala adet görmedıysen kan testinde baktır bence

Canım ben aşılama yaptırdım 2. Kez Gecıkmeden adet oldum sadece progesteronun etkisi az az geliyo.acaba gec döllenme mi oldu birdaha gebelik testi yaptırsan iyi olur hala adet görmedıysen kan testinde baktır bence
Cevapladiginiz için cok teşekkür ederim. Dun idrar testi yaptim tek cizgi yine. Yanlış olmasını cok isterim. Ben bu kadar adet gecikmesi görmedim karnim sert ve sis hala. Bende gec donlenmeden şüpheleniyorum. Kan testi için hastaneye ancak 1 hafta 10 gune giderim.

Cevapladiginiz için cok teşekkür ederim. Dun idrar testi yaptim tek cizgi yine. Yanlış olmasını cok isterim. Ben bu kadar adet gecikmesi görmedim karnim sert ve sis hala. Bende gec donlenmeden şüpheleniyorum. Kan testi için hastaneye ancak 1 hafta 10 gune giderim.
İnşallah güzel haberlerinizi alırız Canım🙏🌺

X