Aşılama Tedavisi

Çok teşekkür ederim bir özel klinikte görüştüm siz direkt tüp bebek adayısınız denildi pcos hastası aşılama yapamaz yumurta üretimi fazla olduğu için çoğu gebelik olur denildi inanın çok üzüldüm Bir de 150 bin lira toplam olarak e-posta tüp bebek oranı %80 dedi doktor çok pahalı Bir de tutmazsa ondan korkuyorum aşılama yöntemini denemeden tüp bebeğe geçmek istemiyorum bana ilaç verip eşinle ilişki yaşa olmazsa aşılama yaparız derse Benim eşimin ereksiyon problemi var İki senedir gitmedi ürolog psikolog kalmadı çaresi olmuyor ama ikimiz de bebek istiyoruz hani direkt aşılama yapar mı bilemiyorum kafam çok karışık çok stresliyim kafayı yiyeceğim Zeynep Kamil'e gidiyorum Maalesef çok bilgilendirme yapılamıyor
selamlar. daha yeni aşılama olmuş birisi olarak sizi aydınlatayım.
bizim sorunumuz yok tek faktör benim yaşım 40 üzeri. sonuçlar vs. herşey iyi.
hsg çekindim. ertesi ay aşılama oldum. yani öyle 6 ay vs değil.
ilk tedavimiz iğneler gonal f 450 yani, ardından çatlatma ve ilişki. bu size uymaz sorununuzdan dolayı.
ikinci olarak aşılama oldum . öncesi hsg çekildi. çünkü hsg çekilmesinin amacı şu tüpler eğer tıkalı yada sorun varsa zaten aşılama yapılmıyor. yani hsg çekilmeden aşılama yaptırmayın. hsg de sorun varsa zaten direk tüp bebek diyorlar. benim hsg de de herşey çok iyiydi.
aşılama oldum. sonuç negatif ama herşey güzeldi yani. gerisi takdiri ilahi diyoruz. çok umutluyduk. olmadı.
şimdi bayram olduğundan sonraki ay tüp bebeği deneyeceğiz kısmetse.
ama size tavsiyem. maddi olarak aşılama da ek maliyet. yani şöyle diyeyim; aşılama dahil ilaçlar iğneler takviyeler 100.000 Tl oldu masraf. ama denemiş olduk. bunlar doğal yollar. daha tüp bebek denemedik. onun masarafı daha da fazla tabiki.
hiç bu yollara girmeden tüp bebek denemelisin. diğerleri hem vakit kaybı hemde maddi kayıp. maddi olarak düşünüyorsan.
ayrıca aşılamada aynı gün o saatte sperm alıyor. onu size enjekte ediyor. eşinizde sorun varsa buu kesin anlatın doktora. bu sorununuz aşılamaya engel olabilir. tabiki doktor daha iyi bilir.
hakkınızda hayırlısı olsun.

Merhabalar kafama takılan bir şey var. Belki bilen çıkar.Aşılama sürecine yeni başlayacağım. Şuan reglim devam ediyor bir sonraki reglime denk gelecek şekilde planlama yapmıştık ancak şimdi farkettik ki benim ilaca başlamam gereken tarih bayram tatiline denk geliyor. Şimdi sorum şu, tüm tetkikler tamamlandıktan sonra ilaç dozu ve hangi ilaca başlanacağında doktor ilaveten bir muayene yapıyor mu? Yoksa hali hazırda mevcut tetkikler üzerinden mi ilaca karar veriliyor? Hani bayramdan önceki son iş gününde gidip ilacımı yazdırsam belirlenen tarihte başlasam olur mu bilemedim. Kime danışacağımı da bilemedim. Aramızda tecrübeli birileri bar mı bu konuda?

X