Aşırı iyi kayınvalide

Valla bana kalırsa kayınvalideniz o kadar da iyi değil. Aşırı ısrar, istenmediği yere emrivaki yapıp buyuran biri öyle melaike falan değildir. Ben çok sıkılırım böyle insanlardan. Yok dediysem yoktur yani, daha neyi eşeliyorsun?
Israrının sebebi de bir şekilde hayatınıza dahil olmak istemesi, annenizle iletişiminizi kıskanıyor olma ihtimali olabilir. Onun istediğinin olması mutlu da ediyor olabilir. Siz istediğiniz kadar hayır deyin, neticede kimin dediği oluyor?
E bir de el yıkamayan birini evimde istemem, ben olsam yaptığı yemeği de ne yerim, ne çocuğuma yediririm. Yani türlü türlü enfeksiyon, hastalık riski var.

Son düzenleme:
En iyi kv benimki olmalı aramam sormam sadece gelince iki muhabbet ederim. Evi iki sokak ötede ama ayda yılda bir görüşüyoruz. Saf kötülük düşünmeyen bir kadın mesafeli olsak da maddi manevi destek oluyor. Tüm bu iyiliğine rağmen ayda yılda bir gelse bile gelince çat kapı gelir haber vermeden. Evde misiniz demeden gelir. Yani demem o ki iyi kv diye birşey yok. İlle bir falsoları var.
Tüm yazdıklarınızın yanında ayda yılda bir çat kapı gelmesini falso olarak görmeniz asıl sorun bence.

Bazı insanlara ne yapılırsa yapılsın yaranılmadığının kanıtı gibi olmuş mesajınız.

Bence bu iyilik falan değil, böyle iyilik mi olur? Zorla gelmek, gelme dendiği halde, ihtiyaç duyulmadığı halde ısrarla gelicem demek iyilik değil, bu kadın size takmış nedense, yapışıyo size kene gibi, herkes evinde rahattır, evinde mutludur, gelme gerek yok dendiği halde zorla gelmek nedir ya?

Söyleyeyim mi bunu da? Ellerini yika lütfen diye.
Söyleyin tabi.
Çocuk bakmaya geliyor en nihayetinde. Altıni değiştirecek yeri gelince,yeri gelince yemek yedirecek. Paraya dokununca bile elimi yıkarım,kolonya sürerim vs kaldi ki tuvaletten cıkip el yıkamamak. Ayrıca kapı kolları,dolap kapakları,,prizler aklınıza gelip gelmeyecek pek her yere dokunuyor elleriyle.
Anne bağışıklıkları düşük çocuklarin,hemen hasta oluyorlar,ellerini sende sık sık yıka diyin gerekiyorsa.
Bir kez benim arkadaşım mama yapmıştı oğluma ki pandemi falan yoktu,biberonun kapağını kapatmadan,ucunu eliyle sıkıp çalkalamıştı mesela(yardım etmeye çalışıyordu sagolsun) başımdan asaği kaynar sular döküldü düşünün ki ortada covid yoktu o dönem. O zaman bile kabul edilemezdi hala aynıdır. Elimi yıkamadan meyve bile soymuyorum şu an. Ne olur ne olmaz yani ne gerek var,el en cok kullandıgımız uzuv. Heryere dokunuyoruz. Niye ordan oraya bulaştırayım ki kirini. Su ve sabun ucuz kolay yani artık hepimizin evinde sıcak su akıyor musluklardan. Buna da üşenilmez ki.

QUOTE="Evilish, post: 70134671, member: 325143"]
Bence bu iyilik falan değil, böyle iyilik mi olur? Zorla gelmek, gelme dendiği halde, ihtiyaç duyulmadığı halde ısrarla gelicem demek iyilik değil, bu kadın size takmış nedense, yapışıyo size kene gibi, herkes evinde rahattır, evinde mutludur, gelme gerek yok dendiği halde zorla gelmek nedir ya?
[/QUOTE]
Oglumun evi size mi soracağım 😉
Tabi ki geleceğim 😁😁😁

X