Asker eşleri tanıdıklari olanlar varsa acil yorum kîzlar

YENIGELIN3516

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2020
188
109
26
Arkadaslar benim eşim suriyede piyade komando uzman çavuş, ayrica suriyede tim komutaniydi. 8 ay once meslegi bırakip geldi, ama meslegi bıraktigindan komutanlarının haberi vardı. Neyse komutanlari eşime göstermelik izin kağıdı vererek gönderdiler. Meslegide benim icin birakti, beynimde kitle var evde tek duramiyorm diye. Eşim mesleği bıraktıktan 2 ay sonra tsk borc kagidi gönderdi meslegi bıraktigi icin. Normlde tsk borc kagidi çok yüksek oluyor, ama eşimin askeri başarilari tebrikleri oldugu icin 6 bin 625 lira ödedik. 3 gün once dava açılmış eve tebligat geldi izin tecavüzü yapilmis diye, tebligatta böyle yaziyor. Eşim kaçak olsa sigortali iste nasil calissin nasil tsk borcunu ödesin.esimde savunmasini yapmis zaten mahkemeye, simdi mahkeme gününü bekliyoruz. Birakan arkadaslarinin hicbiri hapis cezasi almadi, yüksek miktarda para cezasida almadilar, tanidik komutanlara askerlere sorduk hapis yok kesinlkle dediler. Kizlar korkuyorm sizce burdan ne çıkar

Eklentiler

• 20210414_072902.jpg
    20210414_072902.jpg
    45,5 KB · Görüntüleme: 175
Eşiniz istifa etmemiş izin almış ve geri dönmemiş

Atılmış muhtemelen

Bu da izin alıp dönmediği için ceza

Bu alanda çalışan bir avukat bulsun herkes bilmez ama eski Ordu mensubu avukat vs varsa şehrinizde o işleyişe daha hakimdir

Benim için döndü diye üzülmeyin zaten kararını vermiş gelmiş

Size de geçmiş olsun

Arkadaslar benim eşim suriyede piyade komando uzman çavuş, ayrica suriyede tim komutaniydi. 8 ay once meslegi bırakip geldi, ama meslegi bıraktigindan komutanlarının haberi vardı. Neyse komutanlari eşime göstermelik izin kağıdı vererek gönderdiler. Meslegide benim icin birakti, beynimde kitle var evde tek duramiyorm diye. Eşim mesleği bıraktıktan 2 ay sonra tsk borc kagidi gönderdi meslegi bıraktigi icin. Normlde tsk borc kagidi çok yüksek oluyor, ama eşimin askeri başarilari tebrikleri oldugu icin 6 bin 625 lira ödedik. 3 gün once dava açılmış eve tebligat geldi izin tecavüzü yapilmis diye, tebligatta böyle yaziyor. Eşim kaçak olsa sigortali iste nasil calissin nasil tsk borcunu ödesin.esimde savunmasini yapmis zaten mahkemeye, simdi mahkeme gününü bekliyoruz. Birakan arkadaslarinin hicbiri hapis cezasi almadi, yüksek miktarda para cezasida almadilar, tanidik komutanlara askerlere sorduk hapis yok kesinlkle dediler. Kizlar korkuyorm sizce burdan ne çıkar
Ne çıkar bilmiyorum ama keşke böyle olmasaydı arkadaşındın da dediği gibi bu işlerden anlayan avukat tutun her avukat yönetmeliğe hakim degil
En azindan istifasini verip gelseydi para cezasını öderdiniz böyle başınız ağrımazdı

Benim esimde asker 18 senelik oda suriyede cok calisti sizin esiniz kac yildir bu meslekte

Ne çıkar bilmiyorum ama keşke böyle olmasaydı arkadaşındın da dediği gibi bu işlerden anlayan avukat tutun her avukat yönetmeliğe hakim degil
En azindan istifasini verip gelseydi para cezasını öderdiniz böyle başınız ağrımazdı
Evet kesinlkle sana katiliyorm her avukat yonetmelige hakim degil. Ama komutanlara rutbeli askerlere sorduk hapis yok kesinlkle

Benım esımde asker esınız ızın alarak gelse bıle bu ıznı bıtmeden kımse aramadı mı benım esım unsur komutanı ve suan suroyedekı askerleri bile izne gitse bıtısınde kendısı arayıp nereye katılacaklarını bildiriyor🙄onu da gectım esınız ısı bıraktı dıyrlım suresı dolmuşmuydu sözleşmesi çıkış kağıdı almadımı yanı fes kağıdı yada askeriye tarafından hıc aranmadı mı

Sözleşmeli ise ve kendı ıstegı ıle bırakıyor süresi devam edıyorsa tazminat alamaz aksıne para öder .hapis cezası gıbı bir durum olamaz ama para ile cezalandırılır

Bir de eşiniz bence bunu biliyordur

Yani istifa eden tazminat öder bunu biz sıradan Kişiler biliyorsak 3 yıldır orada olan bilir miktarını vs de bilir

Bu şekilde istifadan başka yol ne var diye düşünülmüş ve bu tercih edilmiş gibi geldi

İzin alır dönmez yargılanır ceza alır belki ertelenir HAGB olur vs diye daha önce yaşanmıştır az çok konuşuluyordur

Ya da 100000 ödeyeceğime 6 ay yatarım diyen de olabilir ( miktar ve süre tamamen uydurma örnek panik olmayın)

Özetle eşiniz bilerek gelmiştir çok üzülmeyin konunun uzmanı hukuki yardım alın rahatsızlığınızı vs raporlarını sunun hakimin kanaati iyi yönde olsun

Şimdi esımle konuştum.esınızle tekrar konuşun bence 3 yol görev yapmış askeriye ınsanı hadı ızın aldın bıttı gıt dıye bırakmaz arkasını kollar dıyor

Hapıs cezası gıbı bır durum söz konusu degıl dedı esım ama görev bırakıp geldıgıne daır bır fes kağıdı olması lazım eger o yoksa ve komutanları ıle sana ızınverdkk tamam gıt gelme dıye bır konuşması var be duruyorsa bunu mahkemeye sunabılır yanlış bılgı aldım deyıp Beraat edebılır aksı taktirde sözleşmesi var ıse ne kadar başarı belgesi olsada Emre ıtaatsızlıkten tazmınat öder askeriyeye dıye de ekledi canım

Şimdi esımle konuştum.esınızle tekrar konuşun bence 3 yol görev yapmış askeriye ınsanı hadı ızın aldın bıttı gıt dıye bırakmaz arkasını kollar dıyor
O para cezasida insallah cok gelmez. Dün tekrar sordm dedi ki hepsinn haberi vardi gelecegmden

X