Atanmış kk kadınları, manevi desteğinize çok ihtiyacım var (kpss)

Hanımlar aylardır kpss ye çalışıyorum. Kpss A türünden uzmanlık kadrolarına girmek için çabalıyorum. İyi bir hukuk fakültesinden mezun avukatım. Ülkece herkesin malumu, sınavın ilk aşamasına girdikten sonra sınavımız iptal oldu. O gün bu gündür motive olamıyorum, içimden hiçbir şey yapmak gelmiyor, geleceğe dair hep karamsar düşünüyorum.

Hayalim ablamın ve erkek arkadaşımın bulunduğu Ankara’ya atanmak. Zaten bir süre orada staj yaptım ve çalıştım. Şimdi memur olarak gitmek istiyorum kısmetse. Hep hayalimdir; düzenli bir maaşım olsun, tek başıma ev kiralayıp kendi düzenimi kurayım, kenara azıcık da olsa para atayım ne bileyim ufak tatiller için falan. Sonra ilerisi için erkek arkadaşımla evlilik yoluna girmek istiyoruz (o da benimle aynı meslekten ve 2 yıldır sevgiliyiz kendisiyle).

Çok heves ediyorum ayakları üzerinde tamamen durabilen kadınlara. Daha önce konu açmıştım aile evinde huzurum çok kötü. Kendi kendime yetebilmek, yanımda sevdiğim insanla yaşamak en büyük hayalim.

Sizden ricam birazcık moral, motivasyon. “Zamanında ben de çok karamsarlığa düştüm, yoruldum ama sonra atandım ve şöyle şöyle düzenimi kurdum, hayatımdan mutluyum, sen de yaparsın” şeklinde cümleler kurmanıza, kendi hikayenizi anlatmanıza ihtiyacım var.

Şimdiden çok teşekkürler 🙏🏻
Tam da dedigini yaşıyorum. 3 yil önce atandım,hiç bilmedigim bir şehirde evimi düzenimi kurdum,okulumdan eve her döndüğümde evime şükrediyorum. Canım sıkıldıkça açıyorum dizimi,filmimi. kendi paranla istedigini alabilmek çok güzel duygu elhamdülillah. Eve gelip kahvemi cayimi yudumladikca Benden mutlusu yok. Ben araya 1 başarısız evlilik sığdırdım ama o da kader. Şimdi yeniden evimde tekim. Allah sana da nasip etsin evini duzenini kurabilmeyi

Öncelikle başarılar sınavda, umarım hakkınızda hayırlısı olur. Yalnız ufak bir şey, yalnız yaşamayı bu kadar gözünüzde büyütmeyin, ulaşılması gereken bir hedef değil yalnız yaşamak. Aileyle aranız kötü olabilir, şu an yalnız yaşamak gözünüzde muhteşem bir şeymiş gibi gelebilir ama işin içine girince daha farklı olur. Bu kadar abartmayın yani. Ben 3 yıldır yalnız yaşıyorum, iyi mi evet iyi. Ama yalnız yaşamaya ulaşmak, bu durumu en önemli istek olarak görmek falan çok abartı duygular. Maddi olarak ayaklarınızın üzerinde durunca da öyle büyük şeyler olmuyor. Sizin için hayal olan şeylerin gerçekte o kadar büyük anlamları yok yani.
Yalnız yaşamak nedir yaa.
Kafayı dinle dinle nedir yaa hastalanan çorba yapan yok evde herşeyi kendin yap.
Temizlik yemek herşeyle bogus dur yalnız basina.vallaha hiç akıl karı değil..

Faturalar olmuş bir ton.
Bu istek nedir Allah askina yalnız yaşamak mis
Hiçte ulaşılması güzel bir duygu degil

Boşanma aşamasındaydım. Atanmayı bırakın , hayatta kalabileceğime dair bile umudum yoktu. Çünkü iskeletlerim sayılıyordu ve beni öyle manüpüle etmişti ki , benden bir şey olmayacağıma inanmıştım. O evi terk ettim, kafamda olan dikişlerle ailemin evine geldim. Ellerimi ayaklarımı kontrol edemeyecek kadar kötü durumdaydım, psikolojik ruhen ve fiziken çökmüş vaziyetteydim. Temelim sağlamdı, ama o psikoloji ile KPSS’ye hazırlanamadım. Sadece son 1 ay deneme çözebildim. 15 Haziran 2020’ de o iğrenç evi terk edip, Ekim’de KPSS’ye girdim. Evliliğim boyunca kafama çok darbe aldığım için sürekli kafamı yolup kanatıyordum. Sınavda da aynısını yaptım ve yetişmedi sınavım. Sınav bitince gözetmen hoca sen bu stresle çok yaşamazsın demişti. Atanacağıma dair hiç umudum yoktu. Ve sınavım yetişmediği halde yeterli puanı alıp atandım 🌸 Kendimi alnımdan öpüyorum.Gerçekten kendimi ve zekamı o evde heba etmek üzereymişim. Atanınca bunu anladım. Şimdi Adalet Bakanlığında memurum. Başlayalı 9 ay oldu 🤗 Sizde yapabilirsiniz , kendinize güvenin. Ben size güveniyorum 🤗
Kız sende mi katipsin😂

Bende anadoluda katibim 😂 ne çok katip var sayfada görünce mutlu oluyorum 🥰🥰
Meslektaş 😍 yoğun bir adliye Anadolu . Bizim adliye yoğun değil 😀 Savcılık mı mahkeme mi ? Bende mutlu oluyorum meslektaşlarımı görünce 🥰 ben nerede görev yaptığımı söyleyemiyorum burada maalesef eski eş kişiselden dolayı. Belli olmaz …

Merhaba ne kadar süre çalışmıştınız temeliniz varmıydı.. Ben onlısansa hazırlanıyordum fakat bır haftadır bıraktım.. Çunkı yetısmeyecek konularım henuz bitmedı test cozmeye baslamadım.. Nasıl hazırlandınız ve ne kadar sürede
Şöyleki lisansta 80-85 civari alsam yetiyordu. Össden kalan bilgilerimin uzerine sadece vatandasligi ekledim digerlerinden konu calismadim deneme cozdum. 83 civari birsey aldim bana yetti. Aslinda 3-4 aylik bir surem vardi ama aktif is hayatim oldugu icin haftasonlari 1-2 saat calistim

Hanımlar aylardır kpss ye çalışıyorum. Kpss A türünden uzmanlık kadrolarına girmek için çabalıyorum. İyi bir hukuk fakültesinden mezun avukatım. Ülkece herkesin malumu, sınavın ilk aşamasına girdikten sonra sınavımız iptal oldu. O gün bu gündür motive olamıyorum, içimden hiçbir şey yapmak gelmiyor, geleceğe dair hep karamsar düşünüyorum.

Hayalim ablamın ve erkek arkadaşımın bulunduğu Ankara’ya atanmak. Zaten bir süre orada staj yaptım ve çalıştım. Şimdi memur olarak gitmek istiyorum kısmetse. Hep hayalimdir; düzenli bir maaşım olsun, tek başıma ev kiralayıp kendi düzenimi kurayım, kenara azıcık da olsa para atayım ne bileyim ufak tatiller için falan. Sonra ilerisi için erkek arkadaşımla evlilik yoluna girmek istiyoruz (o da benimle aynı meslekten ve 2 yıldır sevgiliyiz kendisiyle).

Çok heves ediyorum ayakları üzerinde tamamen durabilen kadınlara. Daha önce konu açmıştım aile evinde huzurum çok kötü. Kendi kendime yetebilmek, yanımda sevdiğim insanla yaşamak en büyük hayalim.

Sizden ricam birazcık moral, motivasyon. “Zamanında ben de çok karamsarlığa düştüm, yoruldum ama sonra atandım ve şöyle şöyle düzenimi kurdum, hayatımdan mutluyum, sen de yaparsın” şeklinde cümleler kurmanıza, kendi hikayenizi anlatmanıza ihtiyacım var.

Şimdiden çok teşekkürler 🙏🏻
Tam olarak ben :)
Aslında karamsar olan ben değildim çevremdeki insanlar (eşim hariç o hep destek oldu) herkes okulu bitireli yıllar oldu sen mi üniversite kazanacaksın dedi hiç hazırlanmadan girdim ve kazandım,okul öncesi öğretmenliğini okudum bitirdiğim yıl herkes bu defa zor atanırsın dershane şart dedi dinlemedim hem özelde işe girdim hem gece oturup ders çalıştım ve oldu ilk yılımda atandım şuan 6 yılı devirdim kadrolu bir devlet memuruyum,öğretmenim :)
Kendinize önce siz inanın çabayı elden bırakmayın kesinlikle olmayacak şey yoktur,nasipte de varsa..

Ben B grubu ile atananlardanım.
Umutsuzluğa düştüğüm çokkk oldu..
Artık olmayacak dediğimde.
Çok soru çöz ben inanıyorum buraya da atandım bennnn başlıklı bir konu açmanı bekliyorum🥰

Şöyleki lisansta 80-85 civari alsam yetiyordu. Össden kalan bilgilerimin uzerine sadece vatandasligi ekledim digerlerinden konu calismadim deneme cozdum. 83 civari birsey aldim bana yetti. Aslinda 3-4 aylik bir surem vardi ama aktif is hayatim oldugu icin haftasonlari 1-2 saat calistim
Anladım bende 80 alsam yetiyor aslında ama hala cok eksıgım var ve 50 gun kaldı

Arkadaslar benım tarih cografya bıtmedı matematık zaten 0 bır bıten vatandaslık.. Dogru düzgün soru cözmedim.. Ama su saatten sonra calısmanın anlamı yok gıbı.. 80 almam lazım cünkü.. Sizce 2024e hazırlanmak için erken mi

Eşimin sınava hazırlandığı sene pandemi çıktı. Ne olacağı belli değildi. Sınav ertelendi vs. Ama atandı, ankaradayız şuan 🤗 Şunu söylemek istiyorum yolun sonu aydınlık. Ben de bu sene girdim. Gayet iyi geçmişti sınavım. 1 aydır kalem defter oynattığım yok. Dün ile bu sabah toplasan bir deneme çözdüm 😀 çok yıprandım bende, ama işte inşallah yolun sonu aydınlık. Toparlanalım hadi ❤️

Yıllar yıllar önce kpss b'den atananlardanım. eskiden taşeron olabilmek için ücretsiz olarak bi yerde işe başlamıştım (salak ben), içerde olunca alım olduğunda haberim olur diye düşündüm. benden sonra taşeron 2 kişi daha aldındı beni almamışlardı. proje yapıp sadece onun parasını ödemişlerdi bana... 2 sene baktım olacak gibi değil. o iki seninin bir senesinde kpss çalıştım... çalıştım.. çalıştım... ve çok sükür atandım...

çok çalışın, kurumların sınavlarında torpil çok oluyormuş... sadece yiyip içip çalışın.... geleceğiniz sizin elinizde (slogan gibi oldu ama öyle)...

X