Erkek İnfertilitesi Azospermi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

yildizzim

Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2015
2
0
Merhaba arkadaşlar, 1.5 yıllık evliyim. Evlendigimizden beri çocuk sahibi olmak istiyoruz. 6 aydan sonra doktora gitmeye başladık fakat ilk olarak ben gittim bende belli bi problem yoktu. Daha sonra eşim sperm testi verdi ve sperm hiç yoktu 0'di . Başka bir doktora gidip ultrason çekildi ve varikosel olduğu ortaya çıktı . Cok fazla doktorlara gittik azospermi olduginu ogrendik, doğuştan inmemiş testise bağlı azospermi. 2 yaşındayken testislerinin inmediğini farketmisler ve iğne ile indirmiş doktor . 2 ay kadar hormon iğneleri kullandı hiç bir değişiklik olmadi . Daha sonra tüp bebek tedavisine başladık eşim micro tese ameliyatı oldu. Tese de sperm yine bulunamadı. Patoloji sonuçlarında olgunlaşmamış spermatid hücreye rastlandı. Şu an bi aktarın hazırlamış olduğu bi karışımı kullanıyor. Sizinde aranızda eşi inmemiş testise bağlı azospermi olan varmi varsa gittiğiniz doktorlar aldığınız sonuçlar nelerdir. Lütfen yardımcı olun. Eşim de ben de psikolojik olarak da iyi değiliz artık. Arastirmadigimiz doktor gitmediğimiz yer kalmadı. Doktorun hangi şehirde olduğu önemli değil en ufak bi umudumuz olsa dünyanın onur ucuna bile gidebiliriz anne baba olmak için . Yorumlarınızı bekliyorum uzun oldu hakkınızı helal edin .

arkadaşlar azospermi teşhisi sonrası ikinci semen analizinde sperm çıkan oldu mu. Ya da ikinci semen analizi yaptırıldı mı eşlerinize?

X