Bacılarım kardeşlerim aklı başında olgun bir hanım kardesım bana fıkır verebılır mı çok karamsarım ?

Baslamadan bitirin
Oldu da evlendiniz ve korktugunuz hicbirsey yasanmadi diyelim siz surekli diken ustunde olup herseyi kotuye yoracaksiniz
Bosverin baska kismetlerinize bakin aceleye getirmeyin

selamın aleyküm bacılarım .. ben daha önce evlendım ayrıldım çocuğum yok.bosanalı 3 sene oldu.aılemle yaşıyorum .karsıma bıcok kısmet çıktı ama ama bırtakım anlaşmazlıklar oldu nasip olmadı.suan bı Allah’ın kulu çıktı karşıma flört ettik buluştuk krıterlermız brbrne çok uyuyor ama benim gönlüm duygusal anlamda ona ısınmadı elektrik alamadım ılk buluşmada (o almış) suan hala tanışma aşamasındayız çok yenıyız ama o ılerde evlenırsek aıle bınasında yaşamak ıstıyor ,kendine aıt daıresu var oturduğu bınada.eger evlenırsek bız anne babası ve evli olan erkek kardeşi üç aıle aynı binada olacağız .herkesın daıresı ayrı.fakat ben bu duruma sıcak bakmıyorum aıle binasında kesınlıkle oturmak istemiyorum çünkü daha önce kı evlılıgımde benim yuvamı eskı esımın aılesı yıktı yine aıle bınasındaydık huzur vermediler .bu çocuk beni bı sekılde ıkna etti benim aılem söyle böyle iyi ınsanlar dıye dıye kanıma gırdı.fakat ben çok dusuncelıym yanı istemiyorum kararım net ama bı yandan acaba önyargılımıym dıyorum .bıde müstakbel eltım çalışıyor çocuklarına babaannelerı bakıyor ,yarın oburgun ben o bınaya yeni gelin gıdecegım bana çocuklar huzur vermez dıye düşünüyorum sürekli kapım çalınır ,amcalarıda yeğenlerine düşkün ,berberlerinden tut hastanelerine kadar ılgılenır anası var danası var Sanane yanı sana mı kaldı bu kadar ılgılenıyosun .napcam Bılmıyorum ılıskımı bıtırmek üzereyim ..
Duygusal anlamda ısınmadığınız bir adamla ilgili neden bu kadar şey düşünüyorsunuz? Adamı neden oyalıyorsunuz?
Hoşlandığınız biri olursa da evliliklerin sadece karı-koca yüzünden bittiğini öğrenene kadar tekrar evlenmeyin. Kimse kimseyi götürüp zorla boşatmıyor. Kişi izin vermediği sürece kimse hayatını evliliğini etkileyemez
Sanane denecek kişi sizsiniz, adam kendi yeğenleriyle ilgileniyor size ne? İster berbere hastaneye götürür ister çişe götürür
Siz hala veya teyze misiniz? Yeğeninizle ilgilenmek istediğinizde kocanızdan imzalı izin kağıdı alacak mısnız?

Sevmediğiniz biriyle evlenip hem kendinizin hayatını hem de adamın hayatını karartıyorsunuz ..adam illahaki kendisini seven biriyle evlenmek istiyordur ama siz onun da hayallerini yıkıyorsunuz..ama ev var ya işler değişiyor galiba..sanki o evi de size mi bırakacaklar sanıyorsunuz..

Aile apartmaninda yasayan arkadasim var cidden ne huzuru var ne ozeli. O da evlenirken ne hayallerle iste bizim evimiz ayri bize pek gidip gelmezler falanlar. ama simdi beni arasa bile en fazla 10 dk konusabiliyor cunku devamli biri geliyo birinin cocugu gelip bisi istiyo

selamın aleyküm bacılarım .. ben daha önce evlendım ayrıldım çocuğum yok.bosanalı 3 sene oldu.aılemle yaşıyorum .karsıma bıcok kısmet çıktı ama ama bırtakım anlaşmazlıklar oldu nasip olmadı.suan bı Allah’ın kulu çıktı karşıma flört ettik buluştuk krıterlermız brbrne çok uyuyor ama benim gönlüm duygusal anlamda ona ısınmadı elektrik alamadım ılk buluşmada (o almış) suan hala tanışma aşamasındayız çok yenıyız ama o ılerde evlenırsek aıle bınasında yaşamak ıstıyor ,kendine aıt daıresu var oturduğu bınada.eger evlenırsek bız anne babası ve evli olan erkek kardeşi üç aıle aynı binada olacağız .herkesın daıresı ayrı.fakat ben bu duruma sıcak bakmıyorum aıle binasında kesınlıkle oturmak istemiyorum çünkü daha önce kı evlılıgımde benim yuvamı eskı esımın aılesı yıktı yine aıle bınasındaydık huzur vermediler .bu çocuk beni bı sekılde ıkna etti benim aılem söyle böyle iyi ınsanlar dıye dıye kanıma gırdı.fakat ben çok dusuncelıym yanı istemiyorum kararım net ama bı yandan acaba önyargılımıym dıyorum .bıde müstakbel eltım çalışıyor çocuklarına babaannelerı bakıyor ,yarın oburgun ben o bınaya yeni gelin gıdecegım bana çocuklar huzur vermez dıye düşünüyorum sürekli kapım çalınır ,amcalarıda yeğenlerine düşkün ,berberlerinden tut hastanelerine kadar ılgılenır anası var danası var Sanane yanı sana mı kaldı bu kadar ılgılenıyosun .napcam Bılmıyorum ılıskımı bıtırmek üzereyim ..
İlkinde denemişsin şimdikinde sormana gerek var mı? Deneyimlerimizden bişeyler öğrenmeliyiz öyle değil mi :)

Elektrik alamadığın bir insan, aile apartmanı konusunda seni nasıl ikna etti?

Denenmişi denemeyin
Önceki evliliğinizle kıyaslanınca bir fark göremiyorum aynı şeyin laciverdi yani ne gerek var?
Yaşınız genç zaten adama ısınamamışsınız bile madem öyle acıkça söyleyin" ben aile apartmanında daha önce oturdum ,bunun seninle ailenle ilgisi yok ,çok iyi insanlardır muhakkak ama ben denenmişi bir daha deneyemem,başka yerde oturma şansımız varsa değerlendirebilirim ama şu durumda birbirimizin vaktinden calmayalım "diye.
Ve vazgeçmiyorsa orada yaşamaktan yolunuzu ayırın.

Adama ısınmamışsınız bile, üstüne aile apartmanında yaşamak istiyor. Hala evlenmeyi düşünüyorsunuz. Siz niye taktınız bu kadar evlenmeye? Yaşınız daha genç. Yok Tokatlı, yok Çatalzeytinli, yok sofi adamla olur mu vs. Kocadan başka gündeminiz yok mu yahu? Bu kafayla tekrar yanlış bir evlilik yaparsınız, dikkat edin. Biraz salın, akışına bırakın. Karşınıza elbet biri çıkar.

Adama isinmamissiniz zaten, Kriterler en önemli noktada uymuyor. Niye uzatiyorsunuz. Benim kayinvalidemi ve kayinpederimi sonradan ayni binaya getirdik, ama bunu evliligin ilk yillarinda asla yapmazdim . Bizde pek de sorunlar olmadigi halde. Herkesin yasam alani kendine. Daha ne adami taniyorsun nede ailesini. Büyü müyü ile ugrasan annesini facebookta "Canim annem." Diye Facebookta paylasan kuzenim var. Yapmayin Allah askina. Kimse "ailem zir deli" demez zateb

Adama isinmamissiniz zaten, Kriterler en önemli noktada uymuyor. Niye uzatiyorsunuz. Benim kayinvalidemi ve kayinpederimi sonradan ayni binaya getirdik, ama bunu evliligin ilk yillarinda asla yapmazdim . Bizde pek de sorunlar olmadigi halde. Herkesin yasam alani kendine. Daha ne adami taniyorsun nede ailesini. Büyü müyü ile ugrasan annesini facebookta "Canim annem." Diye Facebookta paylasan kuzenim var. Yapmayin Allah askina. Kimse "ailem zir deli" demez zateb
Bi kız vardı burda hani sevgilisi annem melek falan diyodu ona da yazsana bunu. 🤣

Biz olumsuz bir olaya acı tecrübe deriz ya? Aslında onun adı derstir. Yaşadın ama dersini alamadın mı? Aynı dersin öğretmenler gelir, yüzleri isimleri farklıdır ama gelir. Sana o dersi tekrar verirler. Bu kez 100 alırsan o ders kapatılır ve biter.

yaşamışsın zaten eski evliliğinde gene aynı hatayı yapmaya ne gerek var adamı da istemiyorsun içine sinmemiş belli ki gönder gıtsın zaman kaybı

Aile binasını okuduktan sonrasını okumadım, kaç kaç kaç, aklınızı mı yitirdiniz, aile binasında ömür geçmez...

X