Bebeğim 10 gün sonra 6 aylık ama delirmek üzereyim

S12tygu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2019
16
10
25
Merhaba hanimlar konuya nerden nasil basliycam bilmiyorum ama yazip icimi dokmek istiyorum artık çatlamak üzereyim ben 6 yıllık evli 25 yaşinda bir ev hanımıyim eşim askeri personel oldugu icin başka memlekette yaşiyoruz 2020 yılında çok zor bir hamilelik süreciyle dünyalar tatlısı kızımı aldım kucagima onun bebekligi çok sakin varligi yoklugu belli degildi suan 3 yasinda ve 5 ay sonra 4 yasina giricek aradan 3 yıl sonra bi mucizeyle tekrar anne olacagimi ogrendim basta pek sicak degildim bu fikre ama rabbim sevdi verdi 6 şubat depremlerinde 1.5 aylik hamileydim ama bilmiyodum depremde coken binamizdan kizimla kurtulmaya calisirken karnimda bi evladim daha varmis zaman gecti dogum zamani geldi bebegim dunyaya geldigi gunden beri surekli aglayan yanindan bir dk su icmeye gitsem hemen uyanip aglayan bebek asla uyumaz bu gece bile 4 de uyandik ve hala ayaktayiz artik gercekten cildirmak uzereyim benden ilgi bekleyen bir kizim daha var ama ben okadrar uykusuz yorgunum ki kalkip sacimi tariycak halim bile yok artik psikolojik çokuntu icindeyim. Bu halimi gorenlerde zaten halimden pek anlamiyo ee cocuk isteyen bakar. Tabiki cocuguma ben bakarimm bizler anneyiz evet ama insaniz benimle ayni durumu yasayan anneler nolut bana bi akil verin napmam gerek bu durumun gecmesi icin ♥️♥️

Bazı bebekler zor olabiliyor haklısınız sizde çok zorlu zamanlardan geçmişsiniz. Eve bir yardımcı olabiliyorsanız haftada bir gün sizin için iyi olur. bunun dışında büyük çocuğunuzu oyun grubuna götürebilirsiniz bebeğiniz de orada eğlenmiş oyalanmış olur. Eve birilerini davet edebilirsiniz çok hazırlık yapmakla uğraşmayın samimi arkadaşlarınızı çağırabilirsiniz. Bunları yapamıyorsanız ve atlatamıyorsanız emzirirken kullanılan antidepresan tarzı ilaçlardan ya da bitkisel sakinleştiricilerden doktor tavsiyesiyle kullanabilirsiniz. Ayrıca eşinizle işbölümü yapmanız da önemli haftada bir gün hafta sonları eşinize çocukları bırakıp dışarı çıkmanız size iyi gelir

Emin olun 2 cocugu olan herkes sizin bahsettiginiz durumlari yasiyor. Yalniz olmadiginizi bilin 😊

Bazı bebekler zor olabiliyor haklısınız sizde çok zorlu zamanlardan geçmişsiniz. Eve bir yardımcı olabiliyorsanız haftada bir gün sizin için iyi olur. bunun dışında büyük çocuğunuzu oyun grubuna götürebilirsiniz bebeğiniz de orada eğlenmiş oyalanmış olur. Eve birilerini davet edebilirsiniz çok hazırlık yapmakla uğraşmayın samimi arkadaşlarınızı çağırabilirsiniz. Bunları yapamıyorsanız ve atlatamıyorsanız emzirirken kullanılan antidepresan tarzı ilaçlardan ya da bitkisel sakinleştiricilerden doktor tavsiyesiyle kullanabilirsiniz. Ayrıca eşinizle işbölümü yapmanız da önemli haftada bir gün hafta sonları eşinize çocukları bırakıp dışarı çıkmanız size iyi gelir
Eşim evde oldukca yardimda bulunuyo ama kendi asker oldugu icin surekli gorevde ailemden cok uzak yasiyorum daha once yardimci seyini denedik fakat buyuk kizim cok huzursuz oldu sonrasinda vazgectik cocuklarin surekli bi sendromu var kiziminda 4 yaş sendromuylanugrasiyoz malesef ki ☺️

Her 2 çocuğu olan ve yaşları senin gibi yakın olanların çektiği çile bu ancak sizin birde deprem yaşamış olmanız durumu değiştiriyor

X