Bebek Beslenmesi Bebeğim doymuyor mu neden kilo alamıyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Bgun 2. ay asısına gitmiştim hemsireyle görüştüm ikinci ayda ilk 2 hafta kilo alıp sonraki 2 haftada 150 gram almasını normal buldu dengeli almadığını söyledım önemli değil ilk 2 hafta büyüme atağı olmus ay sonunda genel kilo tablosuna bak dedi o yuzden sordum size de acaba öyle mi oluyor diye merak ettim. Benim minnosum kısa boylu olacak galiba 49 doğdu 56 cm suan masallah bebişiniz boylu poslu olacak
Ben de 3.ay kontrolüne gidince göreceğim bakalım ne olmuş, inşallah almıştır kilo da 😊 bizim uzun boy ve zayıf olmak genetik aslında o yüzden takmıyorum çok fazla. Benim boyum da 1.76 belki kızım da uzun olur :) sağlıklı olsunlar ya en önemlisi o

Ben de 3.ay kontrolüne gidince göreceğim bakalım ne olmuş, inşallah almıştır kilo da 😊 bizim uzun boy ve zayıf olmak genetik aslında o yüzden takmıyorum çok fazla. Benim boyum da 1.76 belki kızım da uzun olur :) sağlıklı olsunlar ya en önemlisi o
insallah almıstır kuzucuk. Bnde 1.70 im iki tarafta da en uzun benım. Miniğimin kısa olması çok normal 😂

Sakın uyandırma uyuyorsa yenidoğan bebek olsa sarılık falan olsa uyandırılır ama bu aydan sonra artık uyandırmana gerek yok. Ne güzel uyuyormuş maşallah düzenini bozma sonra alışır uyanıp emmeye hep öyle gider. Benim bebeğimde o aylarda gece iyi uyuyordu sonra kiloyu az aldı bir ara hemşire dedi ki mutlaka emzir gece şimdi de gece sıklıkla uyanıyor

Sakın uyandırma uyuyorsa yenidoğan bebek olsa sarılık falan olsa uyandırılır ama bu aydan sonra artık uyandırmana gerek yok. Ne güzel uyuyormuş maşallah düzenini bozma sonra alışır uyanıp emmeye hep öyle gider. Benim bebeğimde o aylarda gece iyi uyuyordu sonra kiloyu az aldı bir ara hemşire dedi ki mutlaka emzir gece şimdi de gece sıklıkla uyanıyor
Aynen canım gece uyandırılan bebek duyduguma göre sonradan alıskanlık halıne getırıyormus. Hemsıremızın ısrarıyla gece emzırmeye çalıstım ama bebegım almadı tamamen uyandırmakta istemedim öyle bıraktım büyür inşallah

X