Premature Bebekler Bebeğim emmeyi kabul etmiyor

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

Bugraninn Annesii

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2020
33
8
28
Merhaba kizlar bebeğim 32+5 de 21 gün küvezde kaldı hastaneye emzirmeye gittiğim zaman beni emiyordu hastaneden çıktıktan sonra emmedi beni hem göğüs ucumun olmamasından hemde emmeyi tam bilmediğinden sanırım. Göğüs ucuyla verdiğimde emiyordu ama etraftan o kadar çok konuşma geldi ki onunla verme ona alışır Sakın sütünü sağma falan diye bende tabi o lohusa halimle hepsini dinledim bide ilk bebek birde prematüre korkuyorum da bişey olur diye neyse aç kalmasın diye biberon da verdik tabi hem mama hem kendi sütümü verdim (buzluktan) sanki hiç bitmecekmis gibi.. neyse şuan bebeğim 4 aylık oldu sadece mamayla besleniyor sütüm sadece 2 3 damla geliyordu süt arttırıcı Damla aldım çay aldım 2 3 saatte bir sagmaya çalışıyorum ama şuan hep gitti zorla bazen 1 damla geliyor bazen gelmiyor o bile 😔 bebeğimi kucağıma aldığım an başlıyor ağlamaya emmek için hiç yanaşmıyor bile eskiden azda olsa emiyordu süt yok diye bırakıyordu şimdi göğüs ucuyla verdiğimde biberon zannedip alıyor 2 çekip bırakıp ağlıyor daha da almıyor ama emziği verdiğim gibi alıyorlar tabi bu arada agliyo 😔 neyse çok uzattim lütfen kusura bakmayın hakkınızı helal edin. Sorum su pes etmesem sütümü sağsam geri gelir mi yoksa artık bitti mi benim sütüm 😔

Canım pes etme ama beben almasada zorla tak göğsüne alması için uğraş.. bildiğim sağdıkça ve emdikçe süt geliyormuş

Canım pes etme ama beben almasada zorla tak göğsüne alması için uğraş.. bildiğim sağdıkça ve emdikçe süt geliyormuş
Kucağıma aldığım da öyle bı ağlıyordu sanırsın canından can gidiyor ağlamaktan öksürmeye başlıyor kıyamıyorum öyle olunca ama istiyorum ki artık beni emsin mamadan kurtulsun yavrum 😢

Kucağıma aldığım da öyle bı ağlıyordu sanırsın canından can gidiyor ağlamaktan öksürmeye başlıyor kıyamıyorum öyle olunca ama istiyorum ki artık beni emsin mamadan kurtulsun yavrum 😢
Yatır onu o sende yanına uzan o şakilde emzrmeye çalş canm belki öyle emer..😞😞

İncecik serum hortumlarindan satılıyor eczanelerde.Şimdi onlardan bir tane alıyorsun.Hortumun bir ucu mama olan biberona,diğer ucu memenin hemen ucuna yakın yerlestiriyorsun.Bebegini memeye alıyorsun.Memeyi tuttuğu anda hortumun ucunuda veriyorsun ağzına.Hem seni emicek,emdiği için memede süt üretimi tekrar başlayacak,hemde bi yandan mamayi içecek aglamadan karnı doyacak.Birkaç gün sonra memeler yeterli sütü üretmeye başlayınca,mamaya da aparata da ihtiyacın kalmaz 😉

Yaaa üzüldüm canım.. Belki de biberonla kolay geldiği için tamamen bırakmştr memenizi.. Zor gelen biberonlar var.. Anne göğsü gibi çektikçe geliyor sadece onlardan denediniz mi ?
Evet denedim lansinoh kullanıyorum anne göğsüne en yakın olan buymuş İlk zamanlar zaten bırakmıyordu emiyordu sütüm gittikten sonra bıraktı

OzgeMeteMoms OzgeMeteMoms kesinlikle güzel yöntem buna ek olarak ten teması da yaparsınız çok etkisi olur inşallah gelir yine sütün
Canım bunu da yaptım ben hortumu çocuğu agzina sokağına kadar zaten bi 10 dakikam gitti sonra emdi emdi ağzından bir anda çıkarttı tekrar sokmak için uğraştık artık bir zaman sonra vazgeçmek zorunda kaldım maalesef hani tekrar denemek isterim ama şu an normal göğsüme yanaşmıyor kesinlikle

Canım bunu da yaptım ben hortumu çocuğu agzina sokağına kadar zaten bi 10 dakikam gitti sonra emdi emdi ağzından bir anda çıkarttı tekrar sokmak için uğraştık artık bir zaman sonra vazgeçmek zorunda kaldım maalesef hani tekrar denemek isterim ama şu an normal göğsüme yanaşmıyor kesinlikle
Bebeğini tamamen soy kendin de üstün çıplakken dene hepsini ben meme reddini günlerce böyle emzirerek aşmıştım reddettiği için sütüm de çok azalmıştı. Öyle bir şey ki azıcık bile emse meme uyarılıyor biraz daha dene olmazsa da mama ile devam edersiniz dünyanın sonu değil hiç üzme kendini

Bebeğini tamamen soy kendin de üstün çıplakken dene hepsini ben meme reddini günlerce böyle emzirerek aşmıştım reddettiği için sütüm de çok azalmıştı. Öyle bir şey ki azıcık bile emse meme uyarılıyor biraz daha dene olmazsa da mama ile devam edersiniz dünyanın sonu değil hiç üzme kendini
erken doğduğu için gözünde problem var ya anne sütü o yüzden çok önemli o yüzden pes etmek istemiyorum

Facebook kullanmıyorum maalesef orda ne öneriler var peki biraz bilgi verir misiniz
Bence sırf o grup için açın bir hesap. Çünkü sizin baya sıkıntınız var ve kişiye özel olarak yönlendirme yapılması lazım.
En azından şu anda saat başı 10-15 dk sağım yapın ki süt artsın ve ten tene temas yapın.
Emzik veriyorsanız atın çöpe, biberon veriyorsanız alternatif besleme yöntemleri deneyin

X