Bebeğim için dua

bebeginibekleyenn

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2022
424
307
.......,......................................................,......................................................,......................................................,.....................................................,......................................................,......................................................,......................................................,.....................................................,......................................................,......................................................,......................................................,.....................................................,......................................................,......................................................,......................................................,.....................................................,......................................................,......................................................,......................................................,.....................................................,......................................................,......................................................,......................................................,.....................................................,......................................................,......................................................,......................................................,.....................................................,......................................................,......................................................,......................................................,..............................................

Son düzenleme:
Çok üzüldüm nedir ya. Kusura bakmayın ama sizin bu dediğiniz nankörlük. Bebeğinize sağlıkla kavuşmak için dua istemek yerine erkek olsun diye yasin mi okutacaksınız 🤦‍♀️
Anlıyorum psikolojik baskı altında büyümüşsünüz kızınız olursa onunda aynı şekilde baskı görmesinden korkuyorsunuz ama erkek evladınız olduğunda eşinizin babası gibi zorba olmayacağını nereden biliyorsunuz 🤷🏻‍♀️
Hayırlısını isteyin sağlıkla kavuşmayı dileyin

Gerçekten var mı hala böyle insanlar? Belki Allah size bir erkek evlat verecek, ama hasta bir çocuk olacak? Erkek olunca madalya mı takıyorlar anlamıyorum ben bu insanları. Evlat sahibi olmak için senelerce bekleyen insanlar var. Onlara sorun bakalım, kız mı istiyorlarmıs erkek mi.

Keşke çocuğunuz erkek olsun diye dua bekleyeceğinize çocuk yapmamak için çare düşünseydiniz

Öyle bir ortama ne erkek ne kız çocuk dünyaya gelir biri ezicek biri ezilicek

Hâlâ bu zaman da böyle insanların böyle ailelerin olması yazıklar olsun
Hatta lanet olsun

Bir üye konuya yargılamayın diye başlıyorsa yargılamadan durayım diyorum duramıyorum.

İki kız annesi ve bir kadın olarak sizi dibine kadar yargılayacağım, yargıladığım şeyi yaşarım diyorsanız da yüreği yeten gelsin de kızlarıma git öte desin bakalım, dünyayı yakarım ötesi yok.

Yok baskı varmış, yok kendi gibi olmasından korkuyormuş inanmak istiyorum ama, genellemeden söyleyeyim doğu kültürünü de az çok biliyoruz, soy yürütecek diye erkek çocuk doğurup gözde gelin olma telaşı içinde olmadığınıza nasıl inanalım.

Son düzenleme:
Bir üye konuya yargılamayın diye başlıyorsa yargılamadan durayım diyorum duramıyorum.

İki kız annesi ve bir kadın olarak sizi dibine kadar yargılayacağım, yargıladığım şeyi yaşarım diyorsanız da yüreği yeten gelsin de kızlarıma git öte desin bakalım, dünyayı yakarım ötesi yok.

Yok baskı varmış, yok kendi gibi olmasından korkuyormuş inanmak istiyorum ama, genellemeden söyleyeyim doğu kültürünü de az çok biliyoruz, soy yürütecek diye erkek çocuk doğurup gözde gelin olma telaşı içinde olmadığınıza nasıl inanalım.
Neyse ya siliyorum çıkıyorum hesaptan gözümden dusurdugunuz yaslarin hesabini vicdanınıza bırakıyorum ister inanın ister inanmayın daha 19 yaşındayım yaşadıklarını bu millete anlatmak o kadar zormuş ki hiç bişey demiyorum. Kadınlar kulübü benim için bitti

Neyse ya siliyorum çıkıyorum hesaptan gözümden dusurdugunuz yaslarin hesabini vicdanınıza bırakıyorum ister inanın ister inanmayın daha 19 yaşındayım yaşadıklarını bu millete anlatmak o kadar zormuş ki hiç bişey demiyorum. Kadınlar kulübü benim için bitti
Erkek olsun diye dua etmemizi isteyeceğinize kızım doğduğunda benimle aynı kaderi yaşamasın allah yardımcım olsun bu aileye akıl fikir versin diye dua etmemizi isteseydiniz herkes canı gönülden ederdi.

19 Yaş çocuk düşünmek için çok erken bir yaş değil mi?

Selamün aleyküm
İnşallah beni yargılamadan anlarsınız
Ben 18 yaşında evlendirildim başlarda çok sorun yaşadim eşimin Baba tarafı zorba baskıcı (güneydoğudaym biraz tahmin edersiniz)..

Allah'ıma binlerce kez şükürler olsun ki hamileyim ve bebeğimi hep erkek hissettim ya da öyle olsun istedim ama doktor kız gibi dedi çok üzüldüm bı turlu bağ kuramadım
Kuramamin sebebi onu koruyamayacagimı düşünmem ya benim yaşadıklarımı yaşarsa fln.. şimdiden duyacağı baskıları psikolojik şiddeti duyabiliyorum.....

Sonradan erkek olduğu belli olan çok bebek var Allah'ım bana da bunu yaşatsın istiyorum bebeğime MUHAMMED YASİN ismini koymamı nasip etsin amin Yasin okur musunuz Allah razı olsun 🤲

Allah herkese gönlündekini versin kız bebekleri en iyi şekilde yetişecegi yere versin amin

koruyamayacağına inandığın halde hamile kalmak kaçıncı level...
yüzde 50 ye mi güvendin
ya tutarsa mı dedin

X