Bebek Beslenmesi Bebeğim mememi tutuyor ama emdiğinden emin değilim

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

maria5577

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2020
59
11
26
Merhaba kızlar benim 1 aylık bebeğim var diğer açtığım konulardaki gibi çocuğum sarılık olduğu için ben mamada verdim süt sağıpta verdim tabi anne yüreği biberonla verdim herneyse silikon uçla emziriyordum doktorlar ordan verimli ememiyor diyince kendi mememe alıştırmaya başladım ama gel gelelim ben emdiğinden emin değilim evet ağzının içinde ama yalancı memeyi daha iştahlı çekiyor sanki mememden iki saat emzirmeye kalkıyorum emiyor Muş gibi yapıyor uyuyor mememde çıkarttım an ağzından ağlıyor ama mama veriyorum sürekli arandı için o zaman uyuyor beni emiyor gibi yapıp emmeme şansı varmı

Memeden mama kadar kuvvetli gelmediği için uğraşmıyor olabilir çünkü biberondan çekmesede geliyor ama meme uyarılırsa süt gelir size tavsiyem meme bebeğin ağzındayken ağzına doru göğüsünüzü uyarın sağmak gibi yani göğsüne masaj yaparak sütün ağzına akmasını sağlayın o zaman ağzına akar ve de emmeye çalışır birde çene desteği sağlayın yorulabilir sağlıkla büyüsün

1))Süt artırmak istiyorsanız eğer bebeğiniz emiyorsa çok şanslınız hiç saate bakmadan sürekli emzirin emzirmek kadar süt artıran başka bişey yok.
2)eğer hala size yeterli gelmiyorsa emzirdikten sonra 15 dk sağım yapın ben bunun faydasını çok gördüm
3) kesinlikle memede süt bekletmeyin o bi depo değil. Süt üretimi devamlıdır. Meme ne kadar boşalırsa süt yerine tekrar gelecektir.
4) süt yapar diye lütfen tatlıya dadanmayın
5 deneyip süte katkı yaptığını düşündüklerim yazacam altta ;
!!! Isırgan otu bunun hakkında olumsuz yorumlarda var. Ama benim sütümü artırdığını gördüm. Siz araştırın lütfen.
!!!! Rezene kimyon anason üçlüsü
!!! İncir erik üzüm dut kuruları ile şeker ilavesiz komposto
!!!! Tahin, helva, susam,
!!!!!!!! ve kesinlikle yediğim günün ertesi sabahı göğüslerime balon etkisi yapan ve sağım makinasına sarılmama kadar giden sevinç gösterilerine neden olan Tavuk!!!! ve Balık!!!!! Gerçekten çok etkisini gördüm
!!!!!Yeşillik , havuç, kan akışını hızlandıran pekmez,Vişne reçeli
Ve benim için en önemlisi sıcak duş veee memeyi boşalt , memeyi dolu bırakma memeyi boşalt!!! Emiyorsa makineyle boşalt o yoksa elle boşalt ama yeterki sürekli boşalt.
Göüslerin boşaldığı an tekrar dolmak için hemen harekete geçer. Lütfen unutma göğsünü bekletme her iki göğsünü emzir.
❤️(Bu yazıyı yine bu forumda yeni doğum yapmış bir annenin yazdığı yazıdan alıntı yaptım inşallah yardımcı olabilirim)

Merhaba canım benim kızımda ilk haftalarda çok az emiyordu ve memede uyuyordu. Aynı sorular bende de olmuştu. Büyüdükçe daha kuvvetli emecektir şimdiden telaş yapma memede uyuması benim için sorun olmadı çünkü yeni doğduğunda henuz bizden ayrıldıklarının bile farkında değiller. Kuvvetli emdiginde goguslerimin damar kısımlarında gerilmeler oluyor benim. Göğüs şişliği de bence meme miktarını çok belirlemiyor sis olmasada çok iyi emdiği zamanlar oluyor Humana still tea içiyorum süt arttirmak için memnunum.

Merhaba kızlar benim 1 aylık bebeğim var diğer açtığım konulardaki gibi çocuğum sarılık olduğu için ben mamada verdim süt sağıpta verdim tabi anne yüreği biberonla verdim herneyse silikon uçla emziriyordum doktorlar ordan verimli ememiyor diyince kendi mememe alıştırmaya başladım ama gel gelelim ben emdiğinden emin değilim evet ağzının içinde ama yalancı memeyi daha iştahlı çekiyor sanki mememden iki saat emzirmeye kalkıyorum emiyor Muş gibi yapıyor uyuyor mememde çıkarttım an ağzından ağlıyor ama mama veriyorum sürekli arandı için o zaman uyuyor beni emiyor gibi yapıp emmeme şansı varmı
Allah analı babalı sağlıklı büyütsün
Şimdi şöyle bebiş çok küçük daha hemen yoruluyor, sarılık da çok uyku yorgunluk yapan birşey
Mamayı kolay alıyor çabalamasına gerek yok karnıda hemen doyuyor bunun farkında, memeyi emmeyle uğraşmak istemiyor
Anne sütü 2 saat, mama 3 saat tok tutuyor, sarılığı olan bebeğinde en fazla 2 saat arayla beslenmesi gerekiyor. Bebeğinizin iyice acıkmasını bekleyin, mama vermeyin önce meme verin, emebildiği kadar çok süt emsin, emmesi bitince mama verin uyusun. Böyle böyle memenin tadına varacak,alışacak. Önce meme sonra mama, doktorunuzun sizi bu konuda uyarmış olması gerekiyordu. 20dk sağ meme 20dk sol meme. Bir sonraki emzirmede en son emdiği taraftan emzirmeye başlayacaksınız. Sarılığı geçene sizi emmeye alışana kadar sizi yalancı meme gibi kullanmasına izin verin, kokunuzu ala ala sizin sıcaklığınızla uyuması onun için en büyük ilaç.
Neden biberonla verdiniz? Bence yanlış yapmışsınız. Direk göğsünüzden emsin, hem sütünüz artar hem bebek direk ağzıyla size temas eder. Mamasınıda kaşıkla verin yada şırıngayla, biberonu bırakın

1))Süt artırmak istiyorsanız eğer bebeğiniz emiyorsa çok şanslınız hiç saate bakmadan sürekli emzirin emzirmek kadar süt artıran başka bişey yok.
2)eğer hala size yeterli gelmiyorsa emzirdikten sonra 15 dk sağım yapın ben bunun faydasını çok gördüm
3) kesinlikle memede süt bekletmeyin o bi depo değil. Süt üretimi devamlıdır. Meme ne kadar boşalırsa süt yerine tekrar gelecektir.
4) süt yapar diye lütfen tatlıya dadanmayın
5 deneyip süte katkı yaptığını düşündüklerim yazacam altta ;
!!! Isırgan otu bunun hakkında olumsuz yorumlarda var. Ama benim sütümü artırdığını gördüm. Siz araştırın lütfen.
!!!! Rezene kimyon anason üçlüsü
!!! İncir erik üzüm dut kuruları ile şeker ilavesiz komposto
!!!! Tahin, helva, susam,
!!!!!!!! ve kesinlikle yediğim günün ertesi sabahı göğüslerime balon etkisi yapan ve sağım makinasına sarılmama kadar giden sevinç gösterilerine neden olan Tavuk!!!! ve Balık!!!!! Gerçekten çok etkisini gördüm
!!!!!Yeşillik , havuç, kan akışını hızlandıran pekmez,Vişne reçeli
Ve benim için en önemlisi sıcak duş veee memeyi boşalt , memeyi dolu bırakma memeyi boşalt!!! Emiyorsa makineyle boşalt o yoksa elle boşalt ama yeterki sürekli boşalt.
Göüslerin boşaldığı an tekrar dolmak için hemen harekete geçer. Lütfen unutma göğsünü bekletme her iki göğsünü emzir.
❤️(Bu yazıyı yine bu forumda yeni doğum yapmış bir annenin yazdığı yazıdan alıntı yaptım inşallah yardımcı olabilirim)
Dereotu ve boza da var

X