Premature Bebekler bebeğim trakeomalazi hastası lütfen yardım

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

yasemin_demetz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2010
29
1
Merhaba arkadaşlar 08/10/2010 tarihinde doğum yaptım kızım 580 gr doğdu özel bir hastanede yeni doğan yoğun bakımda 6 aydır tedavi göruyor 4 ay kadar solunum cıhazına bağlı kaldı makıneden ayrıldı 2 aydır kendısı nefes alabılıyor fakat soluk borusunda trakeomalazi hastalığından dolayı bir tüple nefes alıyor tup cıkartılınca soluk borusu kıkırdak yapısı olusmadıgı veya solunum cıhazından dolayı hasar gördugu ıcın kapanıyor ve nefes alamıyor duzelme göstermezse trakeostomi amelıyatı olabıleceği söylenıyor bu konuda yardımınızı istiyorum bilgisi olan basından böyle hastalık gecenlerden rıca edıyorum

ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN BENİM OĞLUMDA ERKEN DOĞDU VE 2 AY KÜVEZDE YATTI FAZLA OKSİJEN ALMAKTAN SES TELLERİNİN ALTINDA HEMANJİOM OLUŞMUŞ VE 6 AYLIK OLDUĞUNDA HIRILTILI SOLUNUM TEŞHİSİYLE ZOR NEFES ALDIĞINA KARAR VERDİ DOKTORUMUZ VE TRAKEOSTOMİ AÇILDI OĞLUMA.SİZİN ÇOCUĞUNUZ NASIL İYİ Mİ ALLAHIM YAVRULARIMIZI BİZE BAĞIŞLASIN:emir_bebek:

ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN BENİM OĞLUMDA ERKEN DOĞDU VE 2 AY KÜVEZDE YATTI FAZLA OKSİJEN ALMAKTAN SES TELLERİNİN ALTINDA HEMANJİOM OLUŞMUŞ VE 6 AYLIK OLDUĞUNDA HIRILTILI SOLUNUM TEŞHİSİYLE ZOR NEFES ALDIĞINA KARAR VERDİ DOKTORUMUZ VE TRAKEOSTOMİ AÇILDI OĞLUMA.SİZİN ÇOCUĞUNUZ NASIL İYİ Mİ ALLAHIM YAVRULARIMIZI BİZE BAĞIŞLASIN:emir_bebek:

Allah oğluğunuza sağlık versin. Umarım bir an önce hastalığı atlatırsınız. Yasemin çok sık bağlanamıyor. O yüzden onun adına ben cevap vermek istedim. Ne yazıkki yasemin bebeğini kaybetti. Zeynep prensesim artık aramızda yok ...

Fakat sizin durumunuzda olan bir arkadaşla tanıstık buradan. Hatta dün ameliyat oldu kızı ve boğazında acılan o delik kapatıldı. Artık cihaza gerek kalmadan kendi nefes alıp verebiliyor. Umarım sizin oğlunuzda bir an önce sağlığına kavusur.

allahım sabır verir inşallah. inşallah allah benim oğlumada iyileşmeyi nasip eder çok zor trakeostomili bi bebekle yaşamak her an nefes alıyo mu diye yüreğiniz ağzınızda allah yardımcımız olsun.

merhaba ilnar arkadasım sıze yazmıs sağolsun canım o benım bu sıtenın bana kazandırdıgı en değerli varlık kızım tukurugunun solunum yolunu kapatması sonucu vefat etti solunumu durdu 2 ay komada kaldı kalbı durdu bırkac kez öyle zor gunler yasadık kı 8 ay yoğunbakım sonrası kaybettim pamugumu nasıp bu surecte çok sey öğrendım yasamla ılgılı ve bana en tesellı veren su sözler var sureklı aklımda dolaşan duanız hemen kabul oluyorsa bu ımanınızı artırır gec kabul oluyorsa sabrınızı artırır istediğiniz sey dualarınıza rağmen olmadıysa Rabbının senın ıcın hazırladıgı daha guzel bırsey vardır... İnsallah pamuk kızımla ahırette yanyana olacağım sizin bebeğinize gelınce herseye ragmen yanınızda oldugu ıcın sukredın ve boğazındakı delık zamanla kapanacak sadece bıraz sabır çok zordur bunu cok ıyı anlıyorum ama yanınızda ya bu herseye değer dıye dusunuyorum bebeğinizin durumuyla ılgılı arada yazarsanız sevınırım e maılım

Son düzenleyen: Moderatör:
canım ya gercekten aglattın benı cok uzuldum yavruna ..ıns rabbım daha hayırlısını saglıkla nasıp etsın canım ne guzel yazmıssın ınankı defalarca okudum yazdıgınn sozu ..rabbım yar ve yardımcın olsun o gul kokulun cennette senı beklıcek annesı .....sıkıntıların ne cok olmus canım ....

çok sık internete giremiyorum oğlumu gözümün önünden ayıramıyorum makinası var. bu yüzden geç cevap verdim çok doğru söylüyorsunuz çok şükür oğlum yanımda rabbim bana bağışladı insanın yavrusunu böyle görmesi acı ama veren allah sabrınıda veriyo bu halimize şükür.oğlum 1 hafta sonra bronoskopi olacak yani ameliyat ortamında boğazındaki hemanjioma bakacaklar inşallah hayırlı haberler alırız.

Allah yardımcınız olsun 6 aydır yogun bakimda benim kizim 1 aydır makinadan ayrıldı sadece agzinda hortumla yani tup ile nefes alıp veriyor dr trakestomi açalım diyorlar çok korkuyorum nasıl oğlunuz iyi mi benim kızımın soluk borusu kikirdagi yumusamis benim gibi olan var mı aranızda?

Merhaba arkadaşlar 08/10/2010 tarihinde doğum yaptım kızım 580 gr doğdu özel bir hastanede yeni doğan yoğun bakımda 6 aydır tedavi göruyor 4 ay kadar solunum cıhazına bağlı kaldı makıneden ayrıldı 2 aydır kendısı nefes alabılıyor fakat soluk borusunda trakeomalazi hastalığından dolayı bir tüple nefes alıyor tup cıkartılınca soluk borusu kıkırdak yapısı olusmadıgı veya solunum cıhazından dolayı hasar gördugu ıcın kapanıyor ve nefes alamıyor duzelme göstermezse trakeostomi amelıyatı olabıleceği söylenıyor bu konuda yardımınızı istiyorum bilgisi olan basından böyle hastalık gecenlerden rıca edıyorum
Şuan kızınız nasıl iyi mi benim kizim da aynı durumda

X