Bebeğim ve uyku sorunu

linyaynil

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2023
25
8
Selam kızlar bebeğim 10 aylık ,7. Ayından itibaren uykusu geriledi 9 da uyuyan çocuk artık gece 23:00da uyusa dua ediyorum 12 ya da1 i buluyor uyuması akşam düzen oturması yapmaya çalışıyorum duş vs 9 veya 10 da yatırıyorum yarım saat yada 45 dk sonra bir uyanıyor full enerjik geri uyumuyor 1 e kadar oyun oynuyoruz memede uyutuyorum uyku düzenini nasıl yapmalıyım sizce

Selam kızlar bebeğim 10 aylık ,7. Ayından itibaren uykusu geriledi 9 da uyuyan çocuk artık gece 23:00da uyusa dua ediyorum 12 ya da1 i buluyor uyuması akşam düzen oturması yapmaya çalışıyorum duş vs 9 veya 10 da yatırıyorum yarım saat yada 45 dk sonra bir uyanıyor full enerjik geri uyumuyor 1 e kadar oyun oynuyoruz memede uyutuyorum uyku düzenini nasıl yapmalıyım sizce
Bence siz sabah uyandigi saatten sonra bi uyku saati ayarlaya bilirsiniz. Benim oglumda 11 aylik olacak sabah 8 uyansa,oglen 12 geri uyutuyorum bazen yarim saat erkende oluyor. Karni toksa baya uyuyo ortalama 2 saat falan uyur. Kalktiginda saat 2 oluyor yedikten sonra biraz oynamayip geri 5 gibi uyuyor,ama cok uyumuyo 1 saat nerdeyse, uyandiginda 6 oluyo, sonrasinda yeme vs seyelr derken aksama saat 10 gibi bazen cok uykuluysa daha erken uyutuyorum. Eyerki karni toksa guzelce gece cok güzel uyur 1 kere uyanir ama idarelikse karni cok uyanir gece 3 defa nerdeyse. Yani anliyacaginiz siz bebeginizin sabah uyanma saatinden yola cikip ona gore ayarlicaksiniz kendinizi

Bence siz sabah uyandigi saatten sonra bi uyku saati ayarlaya bilirsiniz. Benim oglumda 11 aylik olacak sabah 8 uyansa,oglen 12 geri uyutuyorum bazen yarim saat erkende oluyor. Karni toksa baya uyuyo ortalama 2 saat falan uyur. Kalktiginda saat 2 oluyor yedikten sonra biraz oynamayip geri 5 gibi uyuyor,ama cok uyumuyo 1 saat nerdeyse, uyandiginda 6 oluyo, sonrasinda yeme vs seyelr derken aksama saat 10 gibi bazen cok uykuluysa daha erken uyutuyorum. Eyerki karni toksa guzelce gece cok güzel uyur 1 kere uyanir ama idarelikse karni cok uyanir gece 3 defa nerdeyse. Yani anliyacaginiz siz bebeginizin sabah uyanma saatinden yola cikip ona gore ayarlicaksiniz kendinizi
Ne kadar çok uykuyu seviyormuş kuzunuz.cok şanslısınız.Benimki 1 uykuya düştükten sonra düzene girdi ve hala çok iyi uyumaz geceleri.3 kere uyansa iyi uyudu diyorum ben 🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️

Gün içindeki duzeninizi yazarsaniz belki daha faydalı yorumlar alabilirsiniz

L linyaynil Sabah kaçda kalkiyor Gündüz kaç uyku ve kaç saat uyuyor . En son gündüz uykusundan kaçda uyanıyor. Bunlar önemli.
8.00-8.30 bazen 9.00-9.30 kalkış
11.30 12.00 1.gunduz uykusu Uyku su benimki 1 saatten fazla uyumuyor.
16.00 16.30 2. Gündüz uykusu 1 saat uyur gene dakik bu kanuda🥴
En son uyku en geç 18 de kalkmalı
21.00 gece uykusuna yatıyor benimki .gecede bol bol emmmeye uyanıyor onu engelleyemedim bazen su veriyorum. Düzenimiz bu . Uygulayabilirsen uygula. Rutin yap tulum giyme kitap okuma ışık kapama emzirme pispis gibi gibi sana nasil uyarsa. Hergun aynı saatte gündüz aynı rutinle gece uyutmaya çalışın.

Ne kadar çok uykuyu seviyormuş kuzunuz.cok şanslısınız.Benimki 1 uykuya düştükten sonra düzene girdi ve hala çok iyi uyumaz geceleri.3 kere uyansa iyi uyudu diyorum ben 🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️
Kac aylikki sizinki. Aslinda biz annelerde bitiyo hersey duzene girdirmek cocuklarda nasil alisiyosalar oyle gidiyolar. Uyku konusunda çok sükür hic sorunumuz olmadi jer iki cocugumdada, bizim tek sorunumuz yemek yememek. Onuda yavastan artik duzene girdiriyorum ayni uyku saatleri gibi uyandiginda yeme zamani diyorum veyada ara ugun oluyo

Uyandığında konuşmayıp göz teması bile kurmadan geri döndürdükçe alıştı benim ikizler gece uyumaları gerektiğini. Yataktan çıkılmayacağını, gece olduğunu öğrettim yani.
Ama ben meme vermediğim için bu kolay oldu. Sizde nasıl olur sanırım emzirip hemen yatağına geri koyarak. Günlük rutin çok önemli hergün aynı saatte iki elim kanda olsa koydum. İlk yıl tüm hayatım onların uykuları üzerine kuruluydu . Çok geç değil nereden dönerseniz kar sizin içinde. Ama bazı bebekleri ne yapsanızda uyumazlar onuda aklınızın bir köşesinde tutup kabullenin.

L linyaynil Sabah kaçda kalkiyor Gündüz kaç uyku ve kaç saat uyuyor . En son gündüz uykusundan kaçda uyanıyor. Bunlar önemli.
8.00-8.30 bazen 9.00-9.30 kalkış
11.30 12.00 1.gunduz uykusu Uyku su benimki 1 saatten fazla uyumuyor.
16.00 16.30 2. Gündüz uykusu 1 saat uyur gene dakik bu kanuda🥴
En son uyku en geç 18 de kalkmalı
21.00 gece uykusuna yatıyor benimki .gecede bol bol emmmeye uyanıyor onu engelleyemedim bazen su veriyorum. Düzenimiz bu . Uygulayabilirsen uygula. Rutin yap tulum giyme kitap okuma ışık kapama emzirme pispis gibi gibi sana nasil uyarsa. Hergun aynı saatte gündüz aynı rutinle gece uyutmaya çalışın.
Sabah 9 da kalkıyor emip tekrar uyuyor 11 gibi uyanıyor sonra öğlen 1 ya da 2 gibi tekrar uyuyor 2 saat uyuyor tekrar bir daha uyumuyor akşam 8 gibi uykuya hazırlık duş yemek vs 9 da uyutmaya başlıyorum yarım saat 45 dk uyuyor bir daha uyumuyor gece 1 e kadar

Sabah 9 da kalkıyor emip tekrar uyuyor 11 gibi uyanıyor sonra öğlen 1 ya da 2 gibi tekrar uyuyor 2 saat uyuyor tekrar bir daha uyumuyor akşam 8 gibi uykuya hazırlık duş yemek vs 9 da uyutmaya başlıyorum yarım saat 45 dk uyuyor bir daha uyumuyor gece 1 e kadar
Gündüz Çok fazla uyudugunda dolayı gece uykusundan çalıyor. Gündüz uykusu en fazla 3-4saat gece uykusu10+12saat arası olması gerekir. Bebeklerin 22.00-03.00arasi uyuması gerekir diye okumuştum. Gündüz 9 da kalktığında sizde yatakdan kalkın beraber. Uyku aralığına göre uyutun.2 veya 3 uyku olacak şekilde. Gündüz uykuları 1 -1.5 saat arasında yaptırın fazla uyursa uyandırın. En son uykusu kestirme şeklinde 1saat-45 dakika arası 18 e kadar uyanmazsa uykusundan uyandırın akşam 21 dede gece uykusuna geçin bir kaç gün zorlanırsınız fakat düzene girer.

Merhaba benim kızım daha yaşını doldurmadan çok iyiydi uyku problemi yoktu ama 3 ay önce 1 yaşına girdi ve 1 yaş sendromu başladı yürümeye başladığından beri enerjik. Bende bu şekil bi program yaptım, sabah 9 buçuk 10 arası uyanıyor öğlen 1 yada 1.30 uyutuyorum 3te uyandırıyorum yada o kendisi uyanıyor akşam da 9 buçuk 10 gibi uyutuyorum bu şekil olunca ikimizde uykumuzu almış oluyor. Mümkün olduğunca ikindi vakti çocukları yatırmayın hem huysuz oluyorlar hemde uyku ters tepiyo uyumuyolar

yanlıs sizin de
5 te uyku bitmeli.

Gündüz Çok fazla uyudugunda dolayı gece uykusundan çalıyor. Gündüz uykusu en fazla 3-4saat gece uykusu10+12saat arası olması gerekir. Bebeklerin 22.00-03.00arasi uyuması gerekir diye okumuştum. Gündüz 9 da kalktığında sizde yatakdan kalkın beraber. Uyku aralığına göre uyutun.2 veya 3 uyku olacak şekilde. Gündüz uykuları 1 -1.5 saat arasında yaptırın fazla uyursa uyandırın. En son uykusu kestirme şeklinde 1saat-45 dakika arası 18 e kadar uyanmazsa uykusundan uyandırın akşam 21 dede gece uykusuna geçin bir kaç gün zorlanırsınız fakat düzene girer.
Yok dokuzda kalkmıyormus emmeye kalkıyormus o saatte

Emıp uyuyomus
Yani uyanma saati geç bu cocugun 11 ne demek 😞

E cocuk 11 de uyanırsa gece uykuya gec baslar hata burada

Cocugu en gec 9 da uyandırmalı
Emmeye kalkıyormus ya vermeyecek memeyı
Cocuk ıyıce acılacak uykuya donemeyecek

Kac aylikki sizinki. Aslinda biz annelerde bitiyo hersey duzene girdirmek cocuklarda nasil alisiyosalar oyle gidiyolar. Uyku konusunda çok sükür hic sorunumuz olmadi jer iki cocugumdada, bizim tek sorunumuz yemek yememek. Onuda yavastan artik duzene girdiriyorum ayni uyku saatleri gibi uyandiginda yeme zamani diyorum veyada ara ugun oluyo
14 aylık.Aslinda şimdi cenneti yaşıyorum.Tek uykuya geçince büyük oranda düzene geçti.Ne yapacagimiz ,ne zaman yiyeceğimiz,ne zmaan emecegimiz bile saatle.Ama geceleri çoğunlukla uyanir tekrar uyur.ona da yavas yavaş piş pişleyip uyutuyorum.daha iyi oldu.

Ama bazen ne yaparsanız yapın olmuyor.isterseniz amuda kalkın bebek yine bildiğini okuyor.Uyku saatlerini ayarlamak için kendimi paraladim ama iki uyku ,ya da 3 uyku olduğunda ,özellikle 3 ten 2 ye ,2 den 1 e ineceği zmanalr uykusu illallah ettirdi.cok okudum araştırdım,diyorlar ya mesela10 olunca uyut.Uyumuyor velet.istedigimi yapayım, uykusu gelmezse uyumuyor.Kendime yüklenmekten vazgeçtim sonra.Zamanla kendi kendini düzene soktu.Ben sağ bebeğim selamet.Bir de mama yiyen bebeklerin emen bebeklere göre uykusu çok daha iyi.Nadir vardır belki ama ,emziren anneler mama yiyen annelerle uyku düzenlerini karşılaştırmamali

X