Bebek Beslenmesi Bebegimde reflü

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Gzm38

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2014
978
322
Kizlar bebegim 96 gunluk ve reflusu var internette arastirdim reflu icin ar mamalar varmis eczaneden aldm ama nasl kullanacagimi bilmiyorum aptamil ar aldm suan alimde aptanil 1 de var bunlari karistirarak mi vermem gerekiyo oyle degilse nasil vermem gerekiyo bu mamadan kullaniyosaniz rica etsem nasil kulkandiginizi mama olcegini nasil ayarladiyinizi yazar misinz ??

Kizlar bebegim 96 gunluk ve reflusu var internette arastirdim reflu icin ar mamalar varmis eczaneden aldm ama nasl kullanacagimi bilmiyorum aptamil ar aldm suan alimde aptanil 1 de var bunlari karistirarak mi vermem gerekiyo oyle degilse nasil vermem gerekiyo bu mamadan kullaniyosaniz rica etsem nasil kulkandiginizi mama olcegini nasil ayarladiyinizi yazar misinz ??
Benim bebeğimde de aynı sorun var. Mamasının içine bebelac thickener koyuyoruz 1 ölçek. 3-4 dakika bekletiyoruz mamanın kıvamını arttırması için ardından bir kere çalkalayıp veriyoruz. Çok faydasını gördük. Kusmaları anında kesildi.

Benim kızımda da var reflü, doktor bir şey kullanmaua gerek yok dedi, kilo alımı iyi çünkü, eğer kilo alımı düşüksr doktor o zaman bi şeyler yazar. Ar mamalar koyu kıvamlı olduğu için kabız yapıyo çünkü

Ar mamayi olcegini ayarlayinca beklicez mi biraz ben biberona yapiyodum zor iciyodu demekki ondan zor iciyo ben aptamil ar anti reflü aldim bir olcevevne kadar su koyuyosun aicak suyla mi yapiyosunz mamayi ??
Benim bebeğimde de aynı sorun var. Mamasının içine bebelac thickener koyuyoruz 1 ölçek. 3-4 dakika bekletiyoruz mamanın kıvamını arttırması için ardından bir kere çalkalayıp veriyoruz. Çok faydasını gördük. Kusmaları anında kesildi.

Benim kızımda da var reflü, doktor bir şey kullanmaua gerek yok dedi, kilo alımı iyi çünkü, eğer kilo alımı düşüksr doktor o zaman bi şeyler yazar. Ar mamalar koyu kıvamlı olduğu için kabız yapıyo çünkü
Benimkinin kusmalari cok fazla kilo alimida yavasti o yuzden kullaniyorum mecburen

Gunde kac kez ar mama veriyosun ??

Merhaba benim de 57 günlük kızım var bende evolvia veriyorum ama kusması var tıpkı sizin dediğiniz gibi bende Bebelac thicker alıp evolvia mama yapacağım zaman kaç ölçek koyacağım ve ise yarıyor mu bebeğinizin kusması durdumu ona gore bende alıp deneyeceğim Dr götürdüm normal deyip ilaç yada herhangi bi damla mama vermedi ama kızım rahatsız oluyo mamadan sonra kusması geliyo ay insllah bizde de işe yarar çok teşekkür ederim

30 ml kaynatılmış ılıtılmış suya 1 ölçek atıyorsun ama ar mamalar kıvamı koyu olacak biberonla hazırla kaşıkla verirsen iyi olur birde aptamilin danışması var onlarada sor belki başka bir önerileri olur ben yiğenime kullanmıştım ama çok oldu kullanalı değişen bişey var mı bilmiorum

Aptamil ar mama kullanıyorum. Topaklanma sorunu taşıyorum. Kullanıp bu topaklanmayı çözen var mı içiniz de ?

reflüsü bitene kadar aptamil ar mamayı verin şuanda normal aptamil 1 numara vermeyin

X