Bebegimin alninda tuz tadı..

Sadecebenbb

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2022
193
136
Arkadaslar 11 aylik bebegim var. Bu kistik fibroz hastaligini tesadufen ogrendigimden beri kafama takilir oldu. Oglumun alninda tuz tadi aliyorum. Gelisimi normal, mutlu bir bebek. Bu ara oksuruyor ama cigerlerinde sorun yokmus. Bu gune kadar 2-3 kere kışın hasta pldu burun tikanikligiyla falan gecti evde fazla kotu olmadan. Kaka sorunu vardi gaz ve kaka yapamama gibi sut urunlerinden dolayiymis kestik duzeldi su an her gun normal diskiliyor. Ama ben kafayi yiyecek durumdayim. Alnindan tuz tadi aliyorum bariz sekilde. Babasi babannesi falan cok nornal ter tuzlu olur zaten diyorlar oyle fazla bi tuz yok ter iste diyorlar ama ben bir turlu rahatlayamiyorum. Sizlerin bebeginin de alninda tuz tadi olurmuydu lutfen tecrubelerinizi paylasin cok korkuyorum.

Genetiğinizde var mı kistik fibroz? Neden taktınız anlayamadım?
Tuz tadı herkeste olur terlersiniz vs benim büyük oğlan terleyince ayy tuzluk sanki. Öpünce ağzıma tadı gelir ama bu neden bir sorun gibi gözüktü size?
Bence çok araştırma yapmayın bebeğe çok yazık olur. Sürekli bir şey aramaya kalkmak hiç normal değil çok yorucu ve yıpratıcıdr eminim

Genetiğinizde var mı kistik fibroz? Neden taktınız anlayamadım?
Tuz tadı herkeste olur terlersiniz vs benim büyük oğlan terleyince ayy tuzluk sanki. Öpünce ağzıma tadı gelir ama bu neden bir sorun gibi gözüktü size?
Bence çok araştırma yapmayın bebeğe çok yazık olur. Sürekli bir şey aramaya kalkmak hiç normal değil çok yorucu ve yıpratıcıdr eminim
Ben ailemde hic duymadim.. ama o haber karsima cikinca nasil ya tuz tadi bi sorunmuymus dedim o zamandan beri resmen yaliyorum cocugumu. Alin resmen tuzluk dediginiz gibi baska yerlerinde terleyince hafif tuz tadi var korkuyorum bende..

X