Çocuk Hastalıkları bebeğimin kalbinde delik var ve büyüyor :(

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

muhfat

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2012
9
0
Merhaba arkadaşlar 7,5 aylık kızım var.55 günlükken kardiyoloji muayenesinde kalbinde 7 mm çapında delik olduğunu,akciğerden temiz kanın geldiği damar yolunun geniş olduğunu öğrendik.6 ay sonraya kontrol verdi bu sürede büyük ihtimalle kapanabileceğini söyledi dr. Bu ayın 10 unda tekrar gittik kontrole kapanmıştır ümidi ile ama dr.kapanmadığını deliğin 9 mm çapında olduğunu ve kalpteki basıncın arttığını söyledi ve tekrar 6 ay sonraya kontrol verdi bu sürede iyleşmez ise müdahale edeceklerini söyledi öyle kötü oldumki . Bizde tek doktora bağlı kalmak istemedik Ankara'da başka bir doktora daha muayene ettirmek istiyoruz ama Ankara'da bildiğimiz bir doktor yok araştırma şansımda yok netten araştırabiliyorum anca. Bu konuda bana yardımcı olabiliecek arkadaşlara ihtiyacım var bildiğiniz çok iyi bir çocuk kardiyoloğu diyebileceğiniz dr varmı Ankara'da yardımcı olursanız çok sevinirim. Ayrıca benimle aynı şikayeti olan bebeklerin annelerinde fikir almak istiyorum . Şimdiden çok teşekkürler... :KK43:(
Allahım bütün bebekleri ve çocukları korusun .

canım öncelikle çok geçmiş olsun..Ben istdayım ank.da doktor bilmiyorum ama inş en kısa zamanda bulursun.6 ay bekleme lütfen.Korkutmak için değil ama belki erken müdahalelik bir şey olur diye yazıyorum.Benim yan komşumun 16 aylık bir bebeği vardı.Topaç gibi çok uslu bir çocuktu.Bundan 6 ay önce sürekli kusmaya başladı.Annesi diğer çocuklarıda hep kusarak büyüdüğü için dikkate almadı önce.kusmaları devam edince doktora götürdü.yok mideydi reflüydü üşütmeydi vs diye ilaç kullandı akabinde çocuk kilo vermeyede başlayınca eğt.araş.hast.götürdüler.yaklaşık 2,3 ay hergün sabahtan akşam hastanedeydiler.sürekli testler yapıldı metabolik bozukluk falan dediler.böbrek dediler derken en sonunda kalp kapkçıklarında genişleme var dediler.bebek kardiyologu aradılar emar çektirdiler ,kalp nakli denildi.bir gün sonra çocuk kriz geçirdi hastaneye götürdüler yatırdılar sabaha doğru vefat etti.3 ay içinde çocuk eridi gitti .hiç belirti vermedi o zamana kadar.bugün 1 ay oldu hala inanamıyorum bende alışamadım yokuğuna.benimde 2 yaşında bir oğlum var bu olaydan çok etkilendim,en ufak birşey olsa ödüm kopuyor acaba birşeymi var diye.Annesini düşünün birde AllahTan çok inançlı bir kadın ayakta durmaya çalışıyor ve geride iki evladı daha var çok şükür ki.Herşey Allah'tan çocuklarımız bize bir emanet ama bizlerde tedbirimizi almak zorundayız.onlar ellerinden geleni yaptılar keşke dedikleri birşey kalmadı.İnşallah bebeğin bir an önce iyileşir ,iyi bir doktor bulursun inş.Yalnız ben bu çekilen emarın kalbi tetiklediğini ve ölümü hızlandırdığını düşünüyorum kendimce.lütfen bunuda iyice araştır.

Paylaşımın için teşekkür ederim canım .Çok üzüldüm bebek için allah kimseye evlat acısı yaşatmasın çok zordur düşünmesine bile kalbimiz dayanmıyo yaşanmasını düşünemiyorum . Bende vakit kaybetmek istemiyorum başka bir dr göstermek istiyorum rabbim bütün hastalara şifa versin benim yavrumada . Eğer bir bilgin olursa dr hakkında tekrar benimle paylaşırsan sevinirim.

Canim gecmis olsun. Vedat Okutan var. Gatada cocuk kardiyologu. Profosor. Ben ona gidiyorum memnunumda. Gidebilirsin sende. Adres ve telefonunu internetten bulabilirsin. Ankarada kocatepe caamisinin hemen altinda. Allah sifa versin bebegine.

slm cnm

benimde 22 günlük oğlum var doğduğunda solunum sıkıntısı yaşadı diye 3 gün küvezde yatırdılar sonra iyi dediler çıkarttılar biz 1 haftalıkken normal kont götürdük çocuk dr.una acil eko çektirin dediler çocuk kardiyolğuna gittik fallot tetratolojisi diye bi hastalıkmış yani kalpte delik varmış ve akciğere giden damarda daralma varmış dünya başımıza yıkıldı doğumda 7 kilo almıştım 3 günde 10 kilo verdim inan ağlamaktan sütüm kesildi çok şükür geri geldi.başka bir dr.a daha götürdük aynı teşhisi koydu ve 1 yaşına gelince açık kalp ameliyatı olacak dedi.hala çok kötüyüm ama buna da şükür rabbim dermansız dert vermedi.biz çok dr.la görüştük tanıdık dr.larla da hepsi bir ismi işaret etti ist.başkent hastanesinde prof rıza türkoz türkiyede bu ameliyatı en iyi yapan dr oymuş.bizzat kendisi ile de görüştük 2.ayı tamamlayınca götürecez.biz mersinde oturuyoruz çok araştırdık.sen de bak.sana özelden face adresimi yazacam sürekli ordan bakarım beni arkadaş olarak ekle.bilgilerimizi paylaşalım.bizim delik büyüklüğü 3.7 mm.bol bol dua edelim rabbim başka dert vermesin kimseyi de evladıyla sınamasın.

teşekkür ederim canım öncelikle çok geçmiş olsun duaların için aminnnn.
bizde bayağa araştırdık dr. ve bahsettiğim gibi bende 1 isim üzerinde çok yoğunlaştım ve çok met ini duydum Prof.Tayyar Sarıoğlu sadece Türkiyede değil Amerikada bile en iyi kardiyolog cerrahlarından biriymiş sende araştırabilirsin internetten ben bugün gidicektim ama yoğun kar yağışı nedeniyle uçuşlar iptal edildihaftaya perşembe gidicem döndükten sonra sanada bilgi veririm allahım bütün bebekleri ve çocukları korusun verdiğin bilgiler için çok sağol.

Allah yardımcınız olsun canım...bebeğine acil şifalar diliyorum...

Benim bebeğim aslında 35 haftalık doğdu ve doğduğunda solunum problemi vardı erken doğduğu için 2 gün kuvözde kaldı oksijen desteği ile sonra düzeldi taburcu olduk. 10.gün kontrolüne gittiğimizde doktorumuz kalp atışlarının bayağa hızlı olduğunu birde uyurken bakmak istediğini söyledi uyuttum öyle dinledi tekrar kalp atışlarını ,uyurken 1 dakikada 160 defa atışı vardı çocuk kardiyoloğuna ggötürüp ekg çektirin tedbir amaçlı dedi bizde çektirdik aynı zamanda röntgen ve ekokardiyografi çektiler röntgen ve ekg normal çıktı ama ekokardiyografide kalbinde 7 mm çapında delik ve akciğerden temiz kanın geldiği damar yolunun geniş olduğu söylendi dr.yapılacak herhangi birşey olmadığını sadece 6 ay sonra tekrar kontrole götürmemizi söyledi muhtemelen kapanır dedi yeni doğanlarda genelde rastlanıyormuş kalpte delik. 6 . kontrolümüzde kapanmıştır ümidi ile gittik kontrole ama malesef kapanmadığını 9 mm çapına çıktığını ve akciğer tansiyonunun biraz yüksek olduğunu ve kalpte basıncın arttığını söyledi dr. ve tekrar 6 ay sonraya randevu verdi basınç artarsa erken müdahale gerekebilir dedi .Bizde bu yüzden tek bir doktora bağlı kalmak istemedik başka bir dr.daha görsün istiyoruz haftaya perşembe gidicez allahın izniyle iyi haberler alırız inşallah. Allahım bütün hastalara acil şifalar versin içinde benim yavrumada aminn.
Benim durumumda olan annelere yardımcı olabilmek adına detaylı paylaşıyorum yaşadıklarımı benim gibi olan annelerden bende paylaşım bekliyorum birbirimizi bilgilerimizle aydınlatalım TEŞEKKÜRLER...

Bebeklerde kalpte deliğin çok yaygın olduğun u okumuştum birçoğu da belirti vermez kendiliğinden kapanırmış.İnşallah sizinki de kapanır.Oğlum 1 yaşında geçen gün 2 gün ateşlendi öksürdü nasıl içim yandı ciğerim parçalandı.Sizi düşünemiyorum.Yine de teşhis konulmuş ameliyatı çözümü var.Allah dermansız dert vermesin.Çok geçmiş olsun inşallah bir an önce sağlığına kavuşur bebeğiniz.

Amin canım inşallah kapanır dediğin gibi rabbim dermansız dert vermedi hamdolsun ki .Dr.kapanmaz dedi ama allahın bileceği bir şey tabi ne olmaz denen şeyleri oldurur yüce rabbimm bizimde dualarımızı karşılıksız bırakmaz inşallah yine aynı düşüncedeyim ki daha beter daha kötü şeylerde hastalıklarda oluyor şükürki tedavisi var bizimkinin .Allah bütün hastalara acil şifalar versin benim bebişimede aminn.

Arkadaşlar benim oğluma da doktor kalbınde delik var dedi salı gunu Antalya'ya uzmana götüreceğiz göstermeye suan 1 haftalık henuz burdakı doktor vsd dedi kapanabilir bi delikmiş öle söyledi ama korkuyorum

Rabbim şafî ismiyle şifa versin inşallah. .

X